Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Donanıma verilen önem kadar sağlığımıza önem veriyor muyuz?

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Ferhat Fırat tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Fırat

Ferhat Fırat Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    Merhaba;

Forumu uzun süredir aktif olarak takip etmeye çalışıyorum. Bisikletler, üst seyive donanımlar, yakışıklı aksesuarlar, tur sohbetleri vs..Bir bisikletseverin ilgisini çekebilecek çok sayıda konu var. Yanlız bir konuda yeterli bilinç var mı emin olamadım.
    Uzun zamandır bisiklet biniyorum, çevremde çok sayıda arkadaşa da bisikleti sevdirmeyi başardım. Şimdi çoğunlukla onlarla biliniyoruz. Carbon kadrolar, üst seviye donanımlar vs herkes bisikleti daha iyi, daha estetik, daha performanslı olsun diye çaba gösteriyor gücünün yettiğince. Bu güzel birşey ve tabiki olmalı.
    Fakat önemli bir konu çoğu zaman pas geçiliyor. Acil müdahale gerektiği anlar için önlem.
    Pek çok bisikletçi ama gereksiz ağırlık olmasın diye, ama estetik görünümü bozmasın diye büyük sele altı çanta kullanmıyor. Mevcut selealtı çantalarınsa içerisine iç lastik, minik bir alyan çakı zorla sığıyor çoğunlukla.
    Oysaki birkaç gazlı bez, bir flaster, antiseptik solüsyon veya bu içerikli birkaç mendil, yarabandı hepsini toplasanız katlı bir iç lastik kadar yer kaplıyor ve kimse istemez ama acil bir durumda inanılmaz işe yarıyor.
    Bu konuda da genel bir bilinçlenmeye ihtiyaç var sanırım. Zira her bisikletçi böyle küçük bir acil müdahale malzeme paketi taşımalı bence. Kalabalık bir grubtan birkaç kişinin düşme anına şahit olmuştum bir keresinde. Yanlarında durmuştum. O kadar bisikletçiden yarabandı çıkarabilen olmamıştı, ben vermiştim. (Oysaki carbonlar duraace'ler havada uçuyordu)
    Birkez de benim başıma geldi ve kullandım.
    Herkese tavsiye ediyorum. İnşaAllah kimse kullanmak zorunda kalmaz ancak ihtiyaç olursa da yanınızda olmuş olsun.

hakan64, BetitoXXY, Hayrettin ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Çok haklısınız gerçi benimde carbon dura ace li bisikletim olsa sanırım bende gram hesabı yapardım sonuçta o bisiklete 10 bin lira vermiş oluyorum :D zaten piskilet 11 kg boşver gelsin 500 gram daha :)

3. berktx

berktx Aktif Üye

Adı:
    Berk Toksoy
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ben yanımda sırt çantamda mutlaka ilk yardım çantası taşıyorum bir tişört kadar yer kaplıyor içinde her şey var yani. Ilk yardım videoları izledim yani dusen birine gerekli ilk müdahaleyi yapabilecek deneyimdeyim ve bu bana mutluluk veriyor. Bisikletci bilinçli ve yardimseverdir. Birine yardım ettiğinizde mutlu olacağınıza eminim

hakan64 ve Invisibleman bunu beğendi.
  4. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bende de büyük yara bandı ve anti septik var. Toplam 15gr falan. Yani gr hesabı yapanlar da kullanabilir...