Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Donanım olarak hangisi önde?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mehmet A. tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet A.

Mehmet A. Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  2. Batuhan Mentese

Batuhan Mentese Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende tam olarak bilmiyorum ama meridanın vitesi alivio, diğerleri acera ile altus alivio bunlardan bir üst segmentte yer almakta.

Mehmet A. bunu beğendi.
  3. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    vites sistemi açısından altus-acera-alivio değiştiricilerin arasındaki fiyat farklarına bakarsan çok da kafaya takılacak şeyler olmadığını anlarsın(deore serisi başka bir dünya onu katmıyorum), tur bisikletinde bence en önemli olan yer çekiş sistemi ve dişli oranlarıdır, yüklü bir bisiklet ile rampa çıkmanın ne olduğunu pedala basan kişi bilir :D Giant da 9 lu sistem var ruble ve aynakol oranları olabilecek en geniş aralıkta, giant üzerindeki sistem her koşulda en iyi hızı bulmanı sağlar örnek vermek gerekirse giant ile yokuşlarda ıslık çalarak yorulmadan gidersin inişlerde de çok yüksek hızlara ulaşabilirsin. tabi bu merida ve specialized in yokuş çıkmayacağı anlamına gelmez ama onlar 8 li sistem kullanıyor giant da 9 lu sistem var.

birde şu var giant da full acera set kullanılmış bu da demek oluyor ki frenler-vitesler-vites,fren kollarının hepsi aynı kalitede ürünler. specialized ve merida da farklı seviyede parçalar var bu da giant ı parça kalitesi açısından daha dengeli yapıyor.

tabi bu dediklerim specialized ve merida yı dengesiz kötü bisikletler yapmıyor :D ufak tefek farklar var ama aynı fiyattaki 3 bisiklet arasında ben direk giant ı tercih ederdim bunun da sebebi kullanılan bütün parçaların aynı kalite standartında olması.

Mehmet A. bunu beğendi.
  4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Burada donanımdan çok daha önemli olan iki şey var; kadro ve jant seti. Üçünü tek tek araştırmadım fakat yakın seviyedeki donanımları bir kenara bırakıp, özellikle kadro ve jant setleri hakkındaki yorumları okumanı tavsiye ederim. Konforu belirleyecek olan etmenler içinde en önemlileri bunlar.

Mehmet A. bunu beğendi.
  5. Murat Yüksel

Murat Yüksel Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Specialized ın gövde (kadro) yapısı biraz daha üstün.
    Giant ın full acera set olması iyi.
    Merida hakkında bir bilgim yok.

Mehmet A. bunu beğendi.