Dolar ve euro enflasyonu

Can Erim

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Trek
arkadaşlar konuyu yanlış yere açtığımın farkındayım fakat açacağım yeri tam olarak bulamadım :D sedona,specialized vs. markalar dolar ve euro üzerinden satıyorlar bisikletleri dolar düşünce parası düşüyor yükselincede artıyor mu yoksa fiyat sabit mi ? ilgilenenlere teşekkürler

Scudo

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Dolar ve Euro'nun artışa geçmesiyle,tek gözlemlediğim,bisiklet ve bisiklet parçası satan işyerlerinin,satışlarının durma noktasına gelmesiydi..

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Kabul edebilirsiniz,istisnalar illa ki vardır,çoğu işyerleri dolar ve euro'nun yükleşine dayanarak,ürünlerine zam yapmamak için direniyor,ancak nereye kadar..

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Ürünü yurt dışından Dolar ve Euro üzerinden getirdikleri için illaki artmalar olacaktır. Ama dolar ve Euro düşükken getirilen ürünler bitene kadar zam yapmayabilirler.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Can Erim

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Trek
haklısınız hocam o zaman doların 1.50 ye yaklaştığı zamanları beklesem iyi olur pek sanmıyorum yakın zamanlarda 1.50 ye yaklaşacağını

benim için önemli olan fiyatta azalma tabi

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
En az 1 ay bekleyeceksiniz o zaman. Merkez bankasının ne zaman müdahale edeceğini kimse bilemez.

Can Erim

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Trek
bekleyebilirim de sabırsızlanmıyorum desem yalan :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
açıkçası bu olay aleyhimize oldu bisiklet satıcıları yuronun artması ile ne yapacak ,eski kurdan verirlermi ben zannetmiyorum sözleşmeli olanlar var yani sponsör firma getirtiyor bisikleti ya da parçalarını veriyor bayilere ,e bayi ne yapacak, sponsör firma ne yapacak ,eski kur artık tarihe karıştı yeni kur üzerinden satış olur, olursada bundan sonra kimse pahalı kompenant almaz bisiklette almaz, sonuçta sponsör firmalarda arza göre talep yapar ise bu ülkede bi tane pahalı kompenant kalmaz artık..

Can Erim

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Trek
kudret abi doğru söylüyorsun biz düşmesini bekleyeceğimize yükselmemesine dua etmemiz lazım o zaman

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Bazı bisikletçiler de çok önceden aldığı bisikleti dolar arttığı zaman aldığın zamanın parasına satıyor.

• Beğen
Tepkiler: Can Erim

Can Erim

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Trek
en önemli etken pazarlık para nakitse ölümüne pazarlık oluyorda kredi kartıyla çok zor ya

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
eğer bisiklet yada parçası almayı düşünüyorsanız size beklemenizi öneririm 2013 sonuna doğru dolar 1.80e kadar düşürelecek euroda 2.75 ten 2.30a kadar düşürülecek

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Hiiiiç böyle bir derdim yok , ne dolarlarım var ne de eurolarım :D Valla cebimde 22 TL param var 1-2 hafta yetmeli bu para :D

• Beğen
Tepkiler: hakan çelik

Can Erim

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Trek
@mehmet ertuğrul duyan

evet aslında ocak sonu-şubat başı gibi alıcam sorum buna yönelikti zaten teşekkürler hocam

@Engin ATAL

1 hafta belki ama 2 hafta imkansız :D

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@Can Erim

dolar 1,50tl'ye gerilemez. son bir yıldaki kurlara bakarak bunu görebilirsin.

Can Erim

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Trek
haklısınız hocam yaklaştığı zamanları yazmıştım zaten ama böyle bir şey gözükmüyor şimdilik bilginiz için sağolun

M.Biilikci

Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Bencede dolarda böylesine büyük bir düşüş olmaz, Altında zaman zaman ani düşüş ve sert yükselişler oluyor fakat dövizde böyle bir durumun olması için ilgli ülkede büyük bir kaus ya da sıkıntılar olması getekir.

Umarım yükselişler devam etmez, piyasa dengesi yeniden olağan haline gelir.

Can Erim

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Trek
hocam artık zor gibi ya 2'nin çok üstüne çıkacağını zannetmiyorum

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
@Can Erim
isteyen istediği kadar müdahale etsin bence artık 1.80 in altına düşmez :)
@Engin ATAL

trek varsa paraya gerek yok :)