Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Doğudan Batıya ERZİNCAN Doğası..

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Serkan Taşdelen tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba sevgili forum arkadaşlarım. Yeni bir gezide beraberiz. Ama yine fark var yalnız değilim. Bu defa yanımda Burak(cambaz24) ve Alb. Atalay Abi var. Atalay Albayımla ilginç bir tanışmamız var. Benim çalıştığım yere gelmişti. Elinde eldiven ve sporcu bir görünüşü vardı. Dışarı çıkıp bisikletine bindi ve ben hemen yanına gidip bisiklet gezisi yapıp yapmadığını sordum. Oda evet yapıyorum dedi. Ve o gün telefonlarımızı aldık ve nasip bugüneymiş birlikte gezi yaptık. Bu defa 3 kişi başladık geziye. Daha fazla laf kalabalığı yapmadan gezimize başlayalım....
    Saat 8:25 de Atalay Albayımla buluştuk. Ve yola koyulduk güzergahımıza Geçit Beldesinden başladık.
    Stabilize yollarda devam ediyoruz yolculuğumuza. Ve Mesut Abimden(İronman.1) öğrendiğimiz fotoğraf tarzından bende çekiyorum. Telif hakkı hala Mesut Abidedir.

Toprak yollardan iniş başladı. Ben fotoğraf çekmek için geriden takip ediyorum 3 kişilik grubumuzu.

Büyük Çakırman Köyü'nde su molası veriyoruz. Çok susadık doğrusu.

Erzincan'a doğru geliyoruz. 10 km kaldı. Albayımla bisikletleri change yapıyoruz. Deneme sürüşleri felan işte.

Erzincan'a giriş yapıyoruz. Saat: 10:20, Km 37.40

Petrolde dinlenme molası veriyoruz. Ama Atalay Albayımın acilen eve dönmesi gerektiği için biz iki kişi devam ediyoruz geziye. Burada biraz bişeyler atıştırıp yola Burakla birlikte devam ediyoruz. Saat: 10:35 Km 38.00

Düz ve asfalt yolda Erzincan Barajına doğru ilerliyoruz.

Elmaköy'e vardığımızda Saat: 11:42 Km ise 54.92 Burak bize poz veriyor Elmaköy'de.

Yine Burak...

Ve huzurlarınızda Ben. Erzincan barajı yolundayız.

Ve Baraj göründü. DSİ logosunuda yazmışlar hemen baraja. Baraj üstünde gördüğünüz zikzak yoldan çıkacağız Baraja. Saat: 12:15 Km 61.47

Çıkış başladı.

Çıkışa devam. Bu manzarayı sizinle paylaşmak istedik.

Baraj Gölüne varıyoruz. Çok güzel buralar. Balık tutanlar, pikniğe gelenler. Saat:12:35 Km 63.45

Baraj üstündeki iskelede oturuyoruz. Bişeyler atıştırıyoruz ve dinleniyoruz.

Dönüş yoluna başladık. Dönüş bizim için biraz daha kolay olacak. Yokuş ineceğiz çoğu yerde. Saat: 13:00

Bahçeli köye kadar yokuş aşağı gidiyoruz.

Ve aşağıda Bahçeli Köyden Manzaralar. Bahçeli Köyde bizi Burak'ın arkadaşı Semih karşılıyor. Bize köyü daha iyi tanımamız için rehberlik ediyor. Buradan teşekkürlerimizide iletiyoruz.
    Bahçeli Köyün çok güzel olduğunu daha önceden söylemiştim sanırım. Gerçekten harika bir yer. Süper bir doğa eşliğinde yapıyoruz gezimizi. Ve bir gözeye geliyoruz. yerin dibinden çıkan kaynak suyundan dolduruyoruz sularımızı. Saat:14:08 Km 81.36
    Fotoğraftakiler. Burak,Semih ve Ben..

Bahçeliköy'de karnımızı bir güzel doyurduktan sonra yola koyuluyoruz. Bahçeli köyü geride bıraktığımızda saatimiz 14:48 Km ise 84.08 Km sayacım hızımızın 35.5 olduğunu gösteriyor.

Veee sonunda gezimizin sonuna geliyoruz.

Güzergah Haritamız... Güzergah sıra numarasına göredir.

Başlama Saati: 08:25
    Bitiş Saati : 16:15
    Toplam Km : 106.28
    Toplam Süre : 07:50
    Azami Hız : 53.50
    Bisiklet Üstünde Geçen Süre: 05:34:18

Sevgiler...

2. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Serkan kardeşim
    Bak senin için dilediğim dilekler oluşmaya başlamış. Burak kardeşimi bulmuşsun yanına ayrıca da Atalay albayımı bulmuşsun ki, artık sana yollar dayanmaz. Albayım kesin bi sonraki geziye bölüğünüde alır gelir. Al sana Türkiyenin en büyük bisiklet topluluğu.:)
    Şaka bir yana ne kadar güzel bir olay Albayımla pedallamanız. Geziniz çok güzele benziyor. Hele Bahçeliköy çekimlerin bi muhteşem. O yolda ağaçların altında , gölgede bisiklete binmek kadar güzel birşey düşünülemez.:p
    Her zaman daha kalabalık , arkadaşça gruplar içinde pedallaman dileğimle hoşçakal.
    Burak a da selamlar.;)

cambaz24 ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  3. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Sevgili Ender Abi dilekleriniz için çok çok teşekkür ederim. İnşallah daha kalabalık gruplar kurabiliriz. İnanın bu geziden bende çok büyük keyif aldım. Gezdiğimiz yerler çok güzeldi. Manzaralar harikaydı. Beğendiğinize çok çok sevindim. Yaz aylarında gölgeli yollarda pedallamanız dileğiyle.:D :D

Sevgiler...

Ender Alıcıoğlu ve cambaz24 bunu beğendi.
  4. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Çok guzel bir gezi olmuş,Fotoğraflar harkulade eline sağlık..

Paylaşımın için teşekkür ederim,Yüreğine sağlık.

Saygılar...

cambaz24 ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  5. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Ben teşekkür ederim Önder kardeş. Beğeniniz bizim için önemli.

Sevgiler...

6. cambaz24

cambaz24 Aktif Üye

Seviye:
    Ender Abicim, öncelikle bu güzel yorumun için teşekkür ederim. Aslında serkan abimle gezilere çıkmayı çok istiyorum. Ama işim gereğince çıkamıyorum. Malumunuz izin günüm yok benim. Bende ara sıra böyle kaçamaklarla Serkan abime eşlik ediyorum. :D :D

Sevgili "ataruh" bu güzel dileklerin için çok teşekkürler. Aslında zamanımız olsa daha nice gezilecek yerler var ama...:eek: Olsun bi süre böyle devam edelim bizde.Tekrar teşekkürler...

Teşekürler "bikergrrl". GEzimizi beğenmeniz gerçekten sevindirdi bizleri. Zaman buldukça sizlereErzincan'ın diğer güzelliklerinide tanıtmaya çalışacağız.Sevgiler...

Öncelikle yorumlerınız için çok teşekkür ederiz. Baraj Bendi üzerindeki harflerin açılımı ise Devlet Su İşleri...

otec ve Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  7. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Erzincan ironları,
    Her gezinizde farklı bir şelale geziyorsunuz ne mutlu sizlere.
    Daha da çoğalmanızı dilerim.

Serkan Taşdelen ve cambaz24 bunu beğendi.
  8. bikergrrl

bikergrrl Bisikletkolik

Seviye:
    o kadar farkli gorselligi bir gunde yasayabilmis oldugunuz icin ne kadar sanslisiniz :D imrendiriyorsunuz dogaci24 kardesim, cok guzel bir gezi olmus :) ozellikle agaclarin arasindan gittiginiz patika yola bayildim :) umarim daha bir cok benzer geziyi hep beraber yapabilirsiniz :)

9. hhtatar

hhtatar Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu güzel geziyi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.
    Ayaklarınıza sağlık.
    Devamını da bekleriz.

10. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ellerinize sağlık beyler gerçekten doğa harikası bir yermiş erzincan ( daha gizep görme imkanım olmadı ) bu arada tepe de yazan harflerin açılımı nedir acaba

11. barhay

barhay Aktif Üye

Seviye:
    Serkan nihayet ekip kurup yollara düşmüşsün... Sevindirici bir haber ..ve faaliyet .. Devamını bekleriz... ona göre ekip halinde ....

sevgiler

12. Serkan Taşdelen

Seviye:
    İnşallah Ataruh Hocam. Amacımız hem spor,hem gezi hemde doğayla başbaşa kalmak. Bu güzellikleride sizlerden mahrum etmemek. Bunları başarabiliyorsak ne mutlu bize.

Sevgiler...

İnşallah diyelim. Ewet çok güzel bi gün geçirdiğimizide daha önce ifade etmiştim. Buna vesile olan arkadaşlara ve Doğa Ana'ya çok çok teşekkürler.

Sevgiler...

Biz teşekkür ederiz. Burak arkadaşım söylenecekleri yazmış zaten. İnşallah sizleri daha güzel yerlere götürmek dileğiyle.
    Sevgiler...

Buraya gelmeye imkanın olursa mutlaka bekleriz. Bu arada Burak cevaplamış sorunuzu. Genelde çoğu barajın üstünde yazar DSİ.
    Sevgiler...

Valla ben hala sevinemiyorum. Ekip geçici bir ekip. Benimle sürekli takılamıyorlar. Bende bulduğum vakit böyle zevkini çıkarmaya çalışıyorum. İnşallah devamını görürüz.
    Sevgiler...

cambaz24 bunu beğendi.
  13. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Tebrikler ve teşekkürler..

Bence bisiklete boyut katmak diye buna denir. Erzincan acaba arabanın içinden mi daha güzel gezilir ve görünür yoksa bisiklet sırtından mı? Tabiki cevabı yukarda açıkça ve güzelce görünüyor.

Ne yapmak istediğini bilen ve bildiği doğruları hayatına aktarabilen azimli bir bisikletçi olarak seni ekibini tebrik ediyorum.

Sevgiyle kal serkan kardeşim ve doğacı ekibi.
    Kaskınız da hayırlı olsun..:)

14. goLdenskuLL

goLdenskuLL Aktif Üye

Seviye:
    Bu güzellikleri bize gösterdiginiz için teşekkir ederim. dogaci kardeş ekibinize yeni bir partner bulmanıza çok sevindim. :) nice böyle güzel gezilere ;)

selamlar

15. cambaz24

cambaz24 Aktif Üye

Seviye:
    Sevgili Mesut Abi. Gezimizi beğenmeniz gerçekten sevindirici. Erzincan'ı sizlere tanıtabiliyorsak ne mutlu bizlere.(Gerçi ben her geziye katılamıyorum ama...:eek: ) Erzincan'dan kucak dolusu sevgiler...

Bu güzel yorumun için çok teşekkür ederiz. Erzincan da gezilecek ve tanıtılacak daha nice güzellikler var. Ben olmasam da Serkan Abim Erzincan'ı sizlere karış karış Gezdirecektir...

16. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Sevgili Mesut Abicim. Ne kadar güzel şeyler yazmışsın. Bu söyledikleriniz bana çokça güven verdi. Sizlerle birlikte bu forumda olmak gerçekten çok büyük keyif verici. Böyle abilerimizle ve kardeşlerimizle tanışdığımız içinde çok şanslıyım. Forumda her zaman örnek aldığım Abilerimdensin.
    Kask içinde çok çok teşekkür ederim Mesut Abi.
    Sevgiler...

17. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    erzincanın doğasına herzaman hayran kalmışımdır zaten. kaslarınıza sağlık.
    grup genişliyor..yakında erzincanda bisikletseverler derneği kurarsınız artık...

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  18. Serkan Taşdelen

Seviye:
    İnşallah dahada genişleriz. Dernek fikri güzel aslında.
    Dernek Başkanı: Ben
    Der. Bşk. Yard.: Ben
    Der. Bşk. Sekreteri: Ben
    Dernek Üyesi : Ben
    Böyle bir dernek olur ancak. :D :D :D
    Erzincan'ın doğasını ben bile yeni yeni keşfediyorum. Daha görecek çok yerimiz var. İnşallah ilerleyen günlerde onlarıda görecez.
    Sevgiler...

ismailofli bunu beğendi.
  19. otec

otec Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok güzel bi gezi olmuş arkadaşlar. tebrikler ve teşekkürler :in:

serkan kardeş tam ekip 3 kişi olmuş diycem, diyemiyorum 2 saat sürmüş.. cambaz kardeşin de durumu ortada, hafta sonu izni yokmuş:( zor iş.. haftaya bakalım no'lcak.. 2 kişi olucaksınız' diye tahmin ediyorum. nasıl, iyimi? :)

20. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Yasin çok teşekküler. Evet göründüğü gibi fazla uzun sürmedi. Bunada şükür. Ne diyelim. Haftaya büyük ihtimalle yalnızım yine. Tabi bi süpriz olmazsa. Grup çok daha güzel oluyo. Ama hayırlısı ne yapalım.

Sevgiler...