Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde neden bisiklete binilmiyor?

Scudo
Tepki
7
atmayın lan ben şırnakta oturuyorum böyle pkk miş falan bir dert görmedim duymadım siz güneydoğuyu ne sandınız savaş alnımı biraz para sıkıntısı var okadar

• Beğen
Tepkiler: onder

onder

Üye
Tepki
36
@mesut koçak

Ne zaman anlaşılacak bu durum anlamıyorum ki.
Yok, kim gelip savaşın ortasında (nerde varsa o savaş) kalmışta böyle şeyler söyleniyor anlam veremiyorum...

onder

Üye
Tepki
36
@ali karagönlü

Zaman ve maddiyat.
En azından benim için zaman çoook önemli...

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
@mesut koçak

Bencede üslübünüzü düzeltin.Bu üslüpla kimseyi ikna edemezsiniz zaten.Para sıkıntısına gelince;
İnsanlar son model arabaları daha görmeden alırken para sıkıntısı yaşanmıyor bisiklete gelince mi yaşanıyor.Bunun yani bisiklete binilmemesinin tek sebebi ekonomi değildir.Bu konu da bölgenin sosyo-kültürel yapısı, yaşam düzeni, alışkanlıkları gibi birçok etken etkili olmaktadır.Sadece para sıkıntısı var demek yanlış olur.

denizcinesim

Aktif Üye
Tepki
102
Bisiklet
Trek
arkadaşlar bırakın bunları. zamanla herşey düzelecektir inş. bakın bu sene gökova pedallarımın altında bisiklet buluşmasına katıldım. orda doğudan sadece 4 kişi vardı. ben bitlis tatvandan çıktım bi 27 saat yolculuk yaptım. sizce bi karım olablirmi? onca zahmete değermiydi? bana soracak olursanız evet değdi.doğudanda gelinebiliniyormuş. doğudada pedal dostu varmış. doğudada içinde bisiklet sevgisi taşıyan birisi varmış. bunları ordaki insanlar gösterdim. orda birlikte onlarca insanla birlikte gayet eğlenceli ve mutlu br şekilde pedalladık.demek istediğim bu gibi tartışmalara fazla girmemek, bisiklet sporu gibi birleştirici bir aktiviteyi her zaman için kullanmak ve devam ettirmek. inş ülkemizde de güzel şeyler olacaktır. istiyorumki doğudada güneydoudada pedallayan arkadaşlar olsun, buluşalım turlar düzenleyelim. foruma bu taraflardan en çok gezi yazısı gönderen biz olalım. sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz.

Tepki
22
Bence sorun sadece o bölgelerimize ait bir sorun değil ama diğer bölgelerimize nazaran kullanımın daha da az olduğu gerçeği böyle bir konu başlığı açılmasına sebep oluyor.
Belki biraz ütopik gelebilir ama Türkiyenin önde gelen bisiklet üreticileri (delta, salcano, sedona, bisan, bianchi vb.) ve distribütörlerinin sponsorluğunda Türkiye Pedallarımın Altında sloganıyla belkide bugüne kadar düzenlenmiş en büyük tur ve organizsyon düzenlenebilir, geçilen yer yeni şehirden yeni katılımcıların ekleneceği ve doğudaki illerimizden birinde sonlandırılacak bir organizasyon yapılırsa hem bisiklet sporunun ülkemizdeki konumu gösterilmiş olur hemde kırılması ya da yıkılması gereken bazı tabular yıkılabilir....

Saruz26

Daimi Üye
Tepki
237
@Şenol ÇOKGÜLER

hoşgeldin ah o grubu kurmaya bir başlayabilsek devamı gelecek te engeller işte

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
Arkadaşlar tur haberleri ve söyleşilerimizi artık Forumlar içerisinde "Bisiklet Forum İl Gurupları ve İl Temsilcileri " başlığı altında Malatya Grubunda yapmaktayız. Malatyada aktif bir şekilde bisiklete binen yaklaşık 13 kişilik bir topluluğuz , genelde hafta sonları çeşitli turlar düzenliyoruz. Malatyada bisiklete gönül vermiş kişiler, sizlerle tanışmak ve birlikte pedallamak için bekliyoruz. Tur sonrası fotoğrafları ve anlatımları ise Şehir içi Gezi bölümünden takip edebilirsiniz.Saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: Şahin Bulut

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
13.03.2011 Bu güzel ve güneşli pazar günü Malatya-Merkez Ergenekon üst geçitinden başlayarak; topsöğüt, samanköy, dilek, küllümürağa (karakaya baraj kenarı) Mahmutlu, Alişar, Hatunsuyu, Kaynarca mh. ve Malatya-Merkezde son bulan 47 km lik tura katılan 11 arkadaşıma teşekkür ediyorum.Çok şükür kazasız belasız bir tur daha tamamladık, gayet güzel bir tur oldu.Tekrar görüşünceye ve yeni yerler keşfedinceye kadar Allaha Emanet olun.

Not: Turun detayları ve fotoğrafları için Bisiklet Forum İl Gurupları ve İl Temsilcileri ana başlığından Malatya - Bisiklet Forum bölümüne ve Şehir içi Gezi ve Tur bölümüne bakınız

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
Arkadaşlar inşallah bu pazar (20.03.2011) çıkacağımız turun; başlangıç noktası, başlangıç saati, tur ile ilgili bilgiler Bisiklet Forum İl Gurupları ve İl Temsilcileri anabaşlığı altında [Malatya - Bisiklet Forum] yayınlanmıştır. Allah'tan hayırlısıyla uygun olabilecek arkadaşlar Cuma gece yarısına kadar aynı başlık altında müsaitliklerini bildirsinler.Böylelikle turda yapacağımız yemek,ekmek,yiyecek,içecek vb istikaklar ve turun içeriği ve gidişatı sayıya göre ayarlansın. Herkese hayırlı günler dilerim.

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Diğer doğu illerinin bilmem ama Malatya'da bisiklet kullanım oranı hızla artıyor. Eskiden sokaklarda bisikleti zor görürken şimdi kadınlar bile sürüyor.

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
En son bindiğim yolda mayın bulmuşlardı :(

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçim derdi her yerde var ama insanlar bir şekilde artırıp bisikletini sürebiliyor mevzu bu değil doğudaki terör örgütü insanların bisiklete binmesini, spor yapmasını, hayata katılmasını istemiyor daha doğrusu onlara o silahları tırlarla verenler istemiyor, er ya da geç doğu da batı gibi olacak şehirler gelişecek

• Beğen
Tepkiler: yusufgs3625