Doğu Karadeniz Turuna çıkacak olanlar için Rota

Ensar Koca

Üye
Tepki
4
Arkadaşlar genel hatlarıyla 790 Km'lik güzel bir parkur hazırladım umarım sizlerde beğenirsiniz.
Turu Doğu Karadeniz olarak sınırladığım için başlangıcı Ordu olarak belirledim. Giresun'u geçtikten sonra Tireboludan içeri girilip Torul'da karaca mağarasını görmek için yolu içeri aldım, daha sonra ziganada tünelinden hamsi köye, oradan sümelaya, uzun göle, rize kalesine ve şehir turuna, oradan aydere, fındıklı çağlayan köyüne, oradan da borçka karagöle uzandım, en sonunda tekrar sahile inip sarp sınır kapısı :) İsteyen Gürcistan'a girsin :D normalde onuda işaretleyektim ama google earth yolu değiştirdi bende sınırda bıraktım :D Umarım faydalı olur :)

Arkadaşlar bu paylaşım aslında harita üzerinde olacaktı fakat ben fotoğrafı nasıl yükleyeceğimi bilmediğim için koyamadım. Bana nasıl yapabileceğimi gösterirseniz Rotanın haritasını size sunabilirim.

Scudo

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Açıkçası haritayı paylaşırsanız harika olur. Yaklaşık 1 ay sonra Doğu Karadeniz'i Sarp'tan başlayarak gezicez. Benim için çok faydalı olur.

Ensar Koca

Üye
Tepki
4
Fotoğraf nasıl yükleneceğini bilmiyorum bana o konuda nasıl yapacağımı söylerseniz çok sevinirim.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link) sitesine girin. Resmi seçip yükleyin. Ardından size 3 tane link gelecek, "Doğrudan Erişim" linkini kopyalayın. Ondan sonrası aşağıda vereceğim konuda anlatılıyor.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ensar Koca

Ensar Koca

Üye
Tepki
4
Evet en sonunda başardım :D Kaç gündür şu fotoğrafı nasıl yüklerim acaba diye uğraşıyorum. Fotoğrafları başka bir site üzerinden eklemek ne kadar saçma ya...
A-Ordu-Boztepe
B- Torul Karaca mağarası,
C- Zigana Tüneli
D- Hamsi Köy

• Beğen
Tepkiler: hardwrestler

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Teşekkürler Ensar Bey çok yararlı olacaktır. Biz direkt sahil yolu üzerinden pedallamayı düşünüyorduk fakat bu rotada mantıklı. İç kısımda yazdığınız yerleri biraz araştıralım bakalım :)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Vakit çok fazla olur mu bilmiyorum ama turu bi 10 güne yaymayı düşünüyoruz zaten. Alternatif rotalara ve önerilere açığım anlayacağınız :)

Ensar Koca

Üye
Tepki
4
Size bi kaç yer daha söyleyeyim o zaman hepsine 10 gün içerisinde uğrayabileceğinizi pek sanmıyorum ama belki başka arkadaşlar gider onlar için faydalı olur :) Arhavi'de mençura ( bu lazca ismi türkçesini şuan hatırlamıyorum ) şelalesi var oraya da mutlaka gidilmesi gerek :) Ayder yaylasına çıkarken yol 2 ye ayrılıyor soldan giderseniz Ayder'e çıkar, sağdan devam ederseniz zil kale ve sonrasında çat yaylasına ulaşırsınız oraya kadar gitmişken hani çıkmadan olmaz :D Eğer ben yola devam etmek isterim diyosanız o yolun devamı verçenik zirvesine kadar gider :D Türkiyenin en yüksek 7. zirvesi olması lazım yanlış hatırlamıyorsam :) Neyse biz sahile inelim şimdi o kadar çıkmaya gerek yok :D ne işiniz var 3500 rakımlarda :D oradan Erzurum'a geçebilirsiniz isterseniz arkası Erzurum nede olsa :D Rize merkez için bi kaç öneride bulunayım. Şahin tepesi, dağ maran gibi şehri izleyebileceğiniz yükseltilere çıkabilir yada o kadar çıkmaktansa daha yakın olan Rize kalesi veya botanik bahçesine (halk daha çok ziraat diye tabir eder orayı) çıkın yada ikisinede çıkın :D zaten çok yakın ikiside. Özellikle kaleden Rize'yi net bi şekilde görebilirsiniz. Daha sonra Trabzon merkez için; Ganita'da sahilde oturun :D Gerçi yolçuluğunuzun çoğu sahilde geçecek ama olsun :D Yukarıya yani Meydana çıkın ve Meydanda çay için, Spor sokakta mutlaka dolaşın, Boztepe, Atatürk köşkü, Kanuni evi gezilebilir. Sera gölüne çıkın :) sonra gidin Sümela'ya. Eğer yayla şenlikleri zamanı giderseniz Torul'dan aşağı inerken Kürtün'de sorun hangi yaylanın pazarı var bugün veya yarın diye bide şenliğe katılın :D Gece gece aklıma bunlar geldi, daha fazlasına şimdilik bulamadım. Yeter sanırım :D

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ensar Bey bu son yazdıklarınız için vakit mi olur mu bilemiyorum, ama sizin rotayı birebir kopyalayıp ters çevirdim :) Sarp'tan başlayıp Samsun'da sonlanacak şekilde. Belki hızımızı alamayıp Sinop'a da devam ederiz belli mi olur :) Açıkçası bu paylaşımınız benim için çok yararlı oldu. Fakat Sümela'dan sonra içeri girme fikrini uygulayabilir miyiz bilemiyorum. Hamsiköy, Zigana vs tırmanma açısından zorlu bir parkur bizleri bekliyor olucak sanırım. Yoldaki durumumuza göre karar vericez artık.

Tekrar teşekkür ederim. Tur planı ve rota için bloguma bakabilirsiniz :)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Metin_S

Ensar Koca

Üye
Tepki
4
4. Gün programını değiştirmelisin bence 140 Km fazla olur hem Trabzondan içeri girdikten sonra Sümela'ya kadar sürekli tırmanacaksın buda seni zorlar bence Uzungölden sonra Trabzon merkezde biraz dinlen kafana göre takıl Şehri bir güzel gez sonraki gün çıkarsın acelen ne ya :) Trabzonda bahsettim programı uygulayabilirsin pişman olmazsın :)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Zaten yoldaki durumumuza göre düzenlemeler yaparız. Dediğiniz gibi yapmakta mantıklı gözüküyor.

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Ardeşen ve ayderde size eşlik etmek isterim elimden geldiği kadarıyla

B.Toy

Üye
Tepki
4
Temmuz 1 de başlayıp Rize-İstanbul yapmayı düşünüyoruz...

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@akgulcemal

Kardeşim şahsen çok memnun olurum :) Tur tarihi kesinleştiğinde hangi gün Ardeşen'de olacağımızı bildiririm. Ayder'e geçen sene arabayla çıkmıştım fakat çokta hatırlamıyorum. Bisikletle bizi çok zorlayacak bir parkur mu?

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Bende memnun olurum :) Aydere iki kere yakın tarihte bisikletle çıktım , çok performanslı olduğumu söyleyemem açıkcası beni yormaya yetiyor.Çamlıhemşine kadar kolay asıl yol ondan sonrası , onyedi kilometre sürekli yokuş yukarı.Sizi çok zorlamaz sanırım , birde ayderde çadır mı kurmayı düşünüyorsunuz ?

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Evet açıkçası çadır düşünüyoruz fakat zorlar mı bizi? Ben geçen temmuzda gittiğimde yağmur vardı, öyle çok kaliteli bir çadırımda yok. Konaklama fiyatları nedir bilgin var mı?

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Konaklama hakkında pek bir bilgim yok , ama çadır bence ideal olacaktır . Bende çadırla katılabilirim. Zorlayacağını da sanmıyorum .

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Valla bölgenin yerlisi olan sensin, eğer ki çadır sorun olmaz diyorsan tamamdır :) Biz uzaklardan gelicez :)

(link)

Yukarıdaki konuya bakarsan geçen gün yaptığım bir turu paylaştım, çadırı oradan görebilirsin.