Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dogu gundogdu adlı kullanıcıdan magura marta disk fren alışverişim

Konu, 'Kurallar, Örnek ilanlar ve Kara Liste' kısmında DeryaKorman tarafından paylaşıldı.

1. DeryaKorman

DeryaKorman Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar,

22.06.2011 tarihinde dogu gundogdu adlı kullanıcının sattığı magura marta fren setini almak için msg attım. İlanın linki aşağıdadır;

Satıldı - Magura Marta Fren Seti + Servis Kiti + Rotorlar

23 haziran perşembe günü havale yaptım ve 24 haziran cuma günü frenler elime ulaştı. İlanda belirtildiği üzere ve dogu gundogdu ile konuşmalarımdan frenin bakımının yapılmış, tak-kullan problemsiz durumda olduğu düşüncesi ile frenleri satın aldım. Frenler elime geçtiğinde pekte ilandaki gibi olmadığını gördüm. dogu gundogdu özel mesaj olarak yolladığım mesajı burayada yapıştırıyorum;

------------------------------
    Frenleri iyice inceledim,

1. Arka frenden yağ akmıştı
    2.Arka fren kolunun sapındaki bağlantı yerindeki plastik dağılmış durumda ve fren kolunun dibinde bayağı izler var sokülmek için zorlanmış
    3.Fren hortumlarında yer yer plastikler kalkmış ve içteki metal paslanmış
    4.Frenlerden birinin padlerini tutan vida orjinal değil ve çok ince, fren pedleri bu yuzden hareket ediyor.
    5.Fren hortumlarının kalipere bağlantı yerleri her frende farklı, biri orjinal değil.
    6.Frenlerden birinin hortumununda bağlantı yerinden ezik var.

Bu sorunlardan hiç bahsetmediniz. Üzgünüm fakat bu şekilde frenleri kabul edemiyeceğim, frenleri size pazartesi geri yolluyorum, teslim alınca para iadesini yaparsınız.

------------------------------

Özel mesajımdan sonra ertesi günlerde dogu gundogdu'ya telefon, sms ve özel mesaj yolu ile ulaşmaya çalıştım fakat bir sonuç alamadım. Bugün itibari ile hala dogu gundogdu ile irtibat kurabilmiş değilim. Yaşadığım olayı diğer üyelerle paylaşmak istedim, olurda ileride dogu gundogdu ile bir alışverişiniz olursa referans niteliğinde olur.

2. Mehmet Ergene

Mehmet Ergene Forum Demirbaşı

Seviye:
    2. el alışverişinizi elden yapın arkadaşlar. isterse 100 üründe de güvenilir satış yapmış olsun. ayrı şehirdeyseniz vardır bi tanıdık bulun o baksın alsın.

ugur T bunu beğendi.
  3. Ferhat Fırat

Ferhat Fırat Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    Gerçekten üzücü; Umuyorum satıcı ilk fırsatta size döner.

4. Ozan Seyyah

Ozan Seyyah Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çok ayıp,değmez be kardeşim. :(

5. a.rezak inal

a.rezak inal Üye

Seviye:
    ikinci el ürün satan arkadaşlar,ikinci el demek kullanılamyacak hale gelmiş,gebermiş ürün demek değildir.sizin kullanamadığınız ürünü başkası nasıl kullansın.malesef bende bu üründen aldığım 3 üründen 2 tanesini direk çöpe attım.kimseye de forumdan ikinci el ürün almasını tavsiye etmiyorum.iyi niyetli arkadaşlar da olabilir ancak aldığınız ürünü çöpe atma ihtimaliniz çok daha fazla.bu durum ancak malzeme ele geçip okey verildikten sonra satıcının hesabına para aktarılan bir sistemle düzelir.

enginekizkuyu, sonEr´´ ve Ali_Rıza bunu beğendi.
  6. Ali_Rıza

Ali_Rıza Üye

Seviye:
    Terbiyesizlik, başka bişey değil.

enginekizkuyu ve a.rezak inal bunu beğendi.
  7. ugur T

ugur T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    en güzeli online alışveriş sitesinden alışverişi yapmak 5 10 tl fazla olsun temiz olsun

8. Güven Çifçi

Güven Çifçi Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yaşadığınız durum oldukça üzücü, kimsenin hakkı kimsede kalmaz. Belki size faydası olmayacak ama elbet bu şekilde satış yapanın da yanına kalmaz Allah çıkarır bir yerden.