Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Doğu Akdeniz Turu 1.Gün; (Adana)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Serkan Taşdelen tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Doğu Akdeniz Turu 1.Gün; (Adana)
    09 Mart 2008
    Likya Turunun son günlerinde, artan zaman ve paramız için Kevser ile yeni bir tur yapmayı planladık. Kevser’in aklına Adana ve Hatay gelince bizde Doğu Akdeniz Turunun planını çıkarttık ve Antalya’dan Adana’ya gitmek için kendimizi otogarda bulduk. Planımız ise şöyleydi. Adana’da bir gün geçirip, Osmaniye’ye geçecek orada ki Kırmıtlı Belediye Başkanı arkadaşımı ziyaret edip ardından Hatay’a geçecektik. Antalya’dan saat 22.00’de Adana otobüsüne bisikletlerimizi yerleştiriyoruz.
    11 saat süren yolculuğun ardından Adana otogarına iniyoruz. Bizi, daha önceden geleceğimizi haber ettiğimiz arkadaşlarımız karşılıyor. Otogarda bisikletlerimizi topladıktan sonra, şehir merkezine doğru hareket etmeye başladık. Adana’nın karışık trafiğinde pedallamaya başladık. Öncelikli olarak bisikletlerimizin eksiklerini gidermek için Murat arkadaşımızın çalıştığı bisiklet dükkânına gidiyoruz. Hala daha kahvaltı yapmadığımız için oradan kahvaltı yapmak için hareket ediyoruz. Önce tarihi yapıları geziyoruz.
    Ardından Atatürk evini şöyle bir inceliyoruz. Bize burada arkadaşlarımız eşlik ediyor.

Devamı için lütfen tıklayınız...

Sevgiler...

2. keremkeke

keremkeke Forum Bağımlısı

Seviye:
    Teşekkürler Serkan
    ve siten hayırlı olsun :)

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  3. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Kimsenin işine karışmak istemiyorum, doğrusu çok umrumda da değil ama foruma mesaj atıp da kullanıcıları kendi, üyelik isteyen web sitesine yönlendirmek bence hiç uygun bir davranış değil. Paylaşım başka sitede olacaksa buranın ne manası kalıyor?

grigri ve ZekiAlper bunu beğendi.
  4. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Tayfur arkadaşımızın düşüncesine teorik olarak katılıyorum fakat Serkan abimizin de artık kendi sitesi var. Serkan abimiz de artık turlarını kendi sitesinde paylaşacak haliyle:) Sanırım bizi bu güzel tur manzaralarından bihaber(Fransız:D) bırakmamak için bize sitesine yönlendirmiş olmalı:eek:

Serkan Taşdelen ve keremkeke bunu beğendi.
  5. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Merhabalar,
    Öncelikle forum kurallarını bi gözden geçirelim.
    "0:cool: Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, warez, hack ve benzeri sitelerin tanıtımı, site tanıtım bölümü dışında yasaktır. Eğer mutlaka link vermek isteniyorsa; site tamamen amatör ruhla hazırlanmış gezi paylaşım sitesi olmalı, ilgili linke direk yönlendirici ifadeler kullanmadan foto ve yazılar öncelikle bizzat bisikletforumda makul oranda paylaşılmalı. (Makul orana kriter olarak yalnız bisikletforumda paylaşılmış diğer üyelere ait ortalama bir gezinin kalitesi göz önünde tutulacaktır.)"
    Görüldüğü üzre forum kuralları buna izin veriyor. Bu nedenle karışmak ve ya umursamamaksa niyetin özel mesaj yazabilirsin sevgili dostum. Ama yorum yazıyor isen umusuyorsun demektir.
    Ayrıca açılan sitede üye olmadan da okuyabiliyorsun. Üye olmak zorunda değilsin.

6. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Forum kurallarına ucu ucuna uymayı başarmış olmanız forumu manasızlaştıran bir iş yaptığınız gerçeğini değiştirmiyor. Kaliteli, manalı katkılarda bulunan kullanıcı sayısı, toplam kullanıcı sayısına oranla azalırken, nitelikli katkıda bulunabilecek kullanıcıların başka sitelere sapmasından şahsen hazzetmiyorum.

7. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Forumu manasızlaştıran birşey olsaydı inanın kuralları ona göre belirlerdik. Sizin görüşünüz budur ve saygı duyarız.
    Başka siteden kastınızın ne olduğunu anlamış değilim, yanlız dikkat ederseniz ben bu sitenin Moderatör'üyüm. Bu siteden üye çekmek gibi bir zihniyetim olamaz. Zaten bunun içindir ki internet siteme forum özelliği eklemedim ve bunun yanında bisikletforum.com'um reklamını yaptım. Açılan site tur bisikletçiliği ağırlıklı bir site.
    Geliştirmekte olduğum projelerim için farklı bir portala ihtiyacım olduğu için orada paylaşıyorum.

Sevgiler...

ZekiAlper bunu beğendi.
  8. keremkeke

keremkeke Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tayfur yine mi sen :)
    yeter be kardeşim :D

ZekiAlper bunu beğendi.
  9. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Ben Serkan arkadaşımızın yanlış bir davranış gösterdiğini zannetmiyorum. Forum kuralları buna izin veriyor ise eğer bize bir şey söylemek düşmez. Ucu ucuna veya değil, sonuçta kural ihlali yapılmıyor.

Biz de yeri geldiği zaman ihtiyacımız olan bir bilgiyi başka bir bisiklet sitesinden alıntı yapıp burada paylaşabiliyoruz kaynak göstererek. Ne oluyor ozaman? Kaynak gösterdiğimiz siteye kayma mı oluyor? Hiç zannetmiyorum.

Neyse, ayaklarınıza sağlık Serkan, çocukluğuma götürdünüz beni. Keşke Adnan Menderes taraflarına da gitseydiniz. Asma köprüleri niçin fotoğraflamadınız?

Bir şey daha merak ettim. Bici bici yi sevdiniz mi? Niyetli niyetli canım çekti bak şimdi :lick3: :D

Ayağınızdan pedal eksik olmasın..

ZekiAlper, keremkeke ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  10. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Merhabalar,
    Çok teşekkür ederim.
    Adana'da sadece bir gün gezme şansımız oldu. Onun için ayrıntısı ile gezemedik. Ama en azından bir daha gitmek için bahanelerimiz var. :)

Bici bici gerçekten çok güzel bir tatlı. Yaz mevsiminin tatlısı olsa da Adana'da artık yılın her dönemi yapılıyor olmasıda çok daha güzel. Şuan boğazım kuruyor ve gerçekten benimde canım çekti. :D

Sevgiler...

11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Fotograflari gorunce Adana'yi ne kadar ozledigimi farkettim :) birde oruc oruc en az 5 dk o bici biciyi seyrettim yaa artik gunahi size diyecegim dilim varmiyor. :)

iyi eglenceler :)

12. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Merhabalar,
    Adana ülkemizin nadide illerinden birisi zaten. Güzelliği ile özlenmeyi hak ediyor.
    Ben konuyu dün gece yayınladım aslına bakarsanız sırf insanlar bıcı bıcı'yı görüp acı çekmesinler diye. :D Ama nafile...

Sevgiler...

13. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Serkancım gezi yazısı için emeğine sağlık. Birlikte pedalladığımız çok güzel bir turdu.

Eleştiriler elbette olacak ama ilerlemeye devam. Site için tebrik ediyorum, hayırlı olsun. Hareketini de yanlış bulmuyorum. Bazı arkadaşların bizi anlaması mümkün değil. Sürekli birileri küsüyor. Neden burda yazmıyorsun nedne cevap vermiyorsun gibi. Kendi adıma 3 sitede de yazılarımı paylaşmaya çalışıyorum. Ancak takip etmesi ve düzenlemesi o kadar zor oluyor ki... Bu gidişle ben de senin yolundan gidip tek yerden yayımlayacağım... :S

ZekiAlper, ateze ve Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  14. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Sevgili Yoldaşım,

Seninle pedallamak her zaman ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı yaşadığım için kendimi şanslı hissediyorum.
    Değerli yorumun için çok teşekkür ederim. Eleştrilere her zaman açık olacağız. Bisiklet Sporu adına birşey yapılıyor ise her zaman arkasında olduğumuzuda belirtmek isterim.

Sevgiler...

15. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Neyse ki, evimizin yakınlarında Adana`lı bir arkadaş açtı Allah razı olsun bici bici salonu :D Akşam iftardan sonra kesin oradayım inşallah :lick3: :D

16. Serkan Taşdelen

Seviye:
    :) Hadiiii... Şimdi de bizim canımız çekti. :lick3: Ne olacak şimdi. Erzincan'da bici bici bulmakda imkansız...

Neyse sağlık olsun, size de afiyet şeker olsun. Bizler için de yerseniz sevinirim.

Sevgiler...

Haşim Okyay bunu beğendi.
  17. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    paylaşımınız için teşekkürler, siteniz de hayırlı olsun, sonuçta güzel bir amaçla yapılmış bir çalışma..

bu arada “Bıcı Bıcı” çok güzel bir şeye benziyor:D
    ayrıca "kebaplar, ayranlar ve şalgama" da bittim :D

sağlıcakla kalın !

18. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Merhabalar,
    Çok teşekkür ederim.
    Yolunuz düşerse mutlaka bu üçlüyü deneyiniz.
    Adanalıyık, Allah'ın adamıyık,
    Bıcı yer, şalgam içerik... gibi gibi... Zaten kebabının ününü bilmeyen yoktur sanırım.

Sevgiler...

Serkan Çoban bunu beğendi.
  19. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Yine güzel anlamlı bir gezi,tebrik eder yürekten kutlarım.Yeni portalın hayırlı olsun Serkanım,emeklerine sağlık.Yolun daim açık olsun.

Herşey için teşekkürler.Sevgi ve selamlarımla.

20. Serkan Taşdelen

Seviye:
    Merhaba Önder Abicim,
    Herşey için teşekkür ederim. Bu turlarda bile parmağının olduğunu unutma. Teşekkürler benden sana...

Sevgiler...

Önder Özdoğan bunu beğendi.