Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dogru secim yapabilmem icin yardim lutfen

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında B-M-X tarafından paylaşıldı.

1. B-M-X

B-M-X Yeni Üye

Seviye:
    Evet, araniza yeni katildim ve burada okumaktan biktiginiz bir soruyu soracagim, kusuruma bakmayin. Tabikide herkesin ihtiyaclari ve zevkleri farklidir ama en azindan benim verdigim bilgiler dogrultusunda beni dogru yone sevkederseniz daha saglikli bir karar verebilirim diye dusunuyorum.

En son Raleigh marka bmx'im olmustu ondan sonrada sagda solda kullandigim arkadaslarin bisikletleri haric baska bisikletim olmadi. Simdi oglumla gezerken kullanmak icin bir bisiklet ariyorum. Bisikleti oncelikle fenerbahce-kucukyali arasi sahilyolunda ve bozuk koy yollarina sahip yazligimizin orada kullanacagim.

BMX'den kalma bir aliskanlik olsa gerek, atlamayi ziplamayi ve haraket yapmayi seviyorum ve yeni alacagim dag bisikletindede bu tip haraketleri yapacagim. Kilolu veya iri birisi degilim hatta zayif sayilirim onun icin hafif bir bisiklet tercihim. Ayrica yarismalara katilmayacagim icin ne kadar cok vites o kadar iyi diyede dusunmuyorum, tam tersine daha cok vitesin daha cok ugrastiracagini dusunuyorum bilmem yanlis mi dusunuyorum?

Fiyat konusunda kafamda kesin bir rakkam yok ama gerektigi kadar harcamak istiyorum, kullanacagimdan fazla ozelliklere sahip bir bisiklete bosuna para vermek istemem ayni sekilde iki gun sonra ah keske biraz daha para verip xyz modelini alsaydim diye pisman olacagim bir bisiklette almak istemem.

Arastirmaya yeni basladim ama baktigim markalar, specialized, gt, trek ve bianchi. Ama sorun hepsinin bir suru modelinin olmasi, kimisi sirf onde amortisorlu kimsinde arkadada amortisor var (bu arada rahat olmasida onemli bisikletin). Bilmeyen birisi icin bircogu birsey ifade etmiyor. Sizde baslangic noktasi icin hangilerine bakmaliyim, dikkat etmem gereken seyler nelerdir?

Cevap verecek arkadaslara simdiden tesekkurler.