''doğru beslenme şeklim''

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
böyle bir diyet için haftada kaç para harcamamız lazım? :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tolga Can

tolga bey ,inanın kesinlikle 50.000 km yi yaparsınız 5-6 yılda kafaya takınca her şey oluyor..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ferhat Karaca

evet canan hanım onuda yazarsa sevinirdik ,şimdi bakıyorumda, ceviz ,fındık ,badem pahalı ,ama genede gram gram almaca..

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
Abi sen ilk mesajda konuyu bisiklete bağlayıp makinenin hala sağlam olduğunu belirtmişsin. 50 bin km yol yapıp çakı gibi olduğuna göre esas sağlam olan senin beden makinesi :) Maşallah nazar değmesin, bize örnek oluyorsun gelecek yaşlarımız için.

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi ; Açık açık söylüyorum. Senin eline su dökemem. senede 10.000 km bile bana çok uzak.
Motosiklet ile o kadar gezemiyorum. Gerçi zaman ve nakit olunca olmayacak şey değil. Hadi nakit olmasın. Zaten yok :D
Zaman olsa, en azından çekirge ünvanımız olur. Size nice 50.000 km ler diliyorum. :in:

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
Cenk Duran arkadaşım, bulgurun Karatay diyetinde yeri olmadığı konusunda emin misiniz?

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Onu yemeyin bunu yemeyin deniyor da asıl önemli olan fıtrata uygun beslenmektir arkadaşlar.

Nedir bu? İşlenmiş gıdaları hayatımızdan çıkaracağız. Doğru düzgün bir kardiyo sporu yapıp öğünlerimizi 2'ye sabitleyeceğiz.

Kısacası bu zaten. İşlenmiş gıdayı oladar çok şeyi kapsıyor ki, onu çıkardığınızda mesele kalmıyor zaten.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet Ayaz

ahmet dostum,
şimdi uzun yıllar sonra ,15 yıl sonra beslenme hatasına artık düşmemek için beslenme şeklimdem şekerli besinleri kontrol ederek yola devam mecburiyeti hasıl oldu ...bu çok önemli tabi yediğimiz her şeyde şeker var kan damarları içinde aşırı şeker birikirse durumum vahim olabilir allah korusun kalp krizi ,süleyman şatır dostum kalp krizinden öldü, diyorum acaba şekeri fazla mı kaçırdı çayı şekerlimi içiyordu gerçi ben yeşil çay içiyorum ama şeker atmamaya başladım ,az şeker koyuyor idim onuda kestim artık patatesleri az kızartıyordum o da yasak artık,
kavurma zati hiç yemem kokoreç yemem fest food yaşamtıma girmedi ,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tolga Can

tolga dostum, sen 33 yaşındasın beni kesin ezer biçersin ben 33 değilim keşke dönebilsem 33 halime ama gitti gençlik ,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tuncay Üner

tuncay haklısın ,işlenmiş gıdalar evet tehlike orada..öğünler ikiye..

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe

Abi ben 6 ay öncesine kadar 98 kiloydum (boy 182)

Daha sonra dedim iş işten geçmeden toparlanmak lazım, vücuda şeker yükleyen gıdaları defterden sildim, fast food'a zaten düşkünlüğüm yoktu ama her gün neredeyse 1 litre kola ve 1-1,5 paket sigara içiyordum. Daha sonra sigarayı da defterden sildim. Bu forum bende müthiş bir bisiklet aşkı doğurdu. Ramazan girmeden önce işe gidiş geliş şeklinde haftada 300km yol yapmaya başlamıştım. Şu anda 78 kilodayım ve kendimi oldukça dinç hissediyorum. Dün Habertürk kanalında bir program vardı tamamını izleyemedim ama konunun özü şuydu. Endüstrinin yaşamımızı yönlendirmesi sonucu daha az hareket ediyor ve daha çok yapay ve hazır gıdalar tüketiyoruz. İnan görünce çok şaşırdım bazı insanlar yemeksepeti.com üzerinden besleniyorlar. Bize ne mutlu ki hala geleneksel ev yemekleri ile besleniyoruz. Hazır gıdalardan beslenme oranının bu kadar yüksek olduğunu bilmiyordum. Bisiklete dönecek olursak hem spor yaptırıyor hem de psikolojik olarak mutluluk verip stresten uzak tutuyor bizi. İnan şu an tek derdim kış gelmeden hangi hazırlıkları yapsam da bisikletle işe gidip gelmeyi sürdürebildiğim kadar sürdürsem.