Doğançay Turu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sabah 5.40 da evden ayrılıp Haydarpaşaya geçtim. Sabahın o saatlerinde kimsesiz görünen bu şehri daha çok sevdiğimi hatırladım. 2010 sezonu açmanın da heyecanı vardı içimde.
Haydarpaşa'da son anda yetişen Sametle beraber İzmite doğru 6.25 treniyle hareket ettik.
İzmite vardığımızda Berk bizi bekliyordu. Selim geç uyandığı için 7.10 trenine yetişdiğinden onu beklerkende Sametin fren ayarlarını yapa durduk. Ve Selimde geldikten sonra İzmit merkezde poğaça ve çay eşliğinde kahvaltımızıda yaptıktan sonra, daha önce gitmediğimiz bir güzergahtan girmemizi önerdi Berk. Bir yandan da keşif turu niteliğinde olacaktı.
Genelinde sürekli olarak köy yollarından ilerledik çok ender ana yollara girdik. Doğançaya vardığımız da hava yağdı yağacaktı. Jandarmayı varlığımızdan haberdar edip, uygun bir yer aramaya başladık. Tam burası olurmu olmaz mı? Derken, hava oldukça sert biçimde gök gürültüsü eşliğinde indirmeye başladı. Apar topar kurduk çadırları, yaklaşık bir saat sonra kesildi ve yatana kadar bizi rahatsız etmedi ama tüm gece ve sabah yağış devam etti. Doğançay çıkışında Berk'in zinciri koptu onu yapıp devam ederken, ayakkabılarım sırılsıklam olmuştu ve çok üşüyordum. Üstüm su geçirmez olsada ayaklarım sırılsıklam olmuştu.
İzmite kadar sürmek yerine Adapazarın'da Selimle beraber Berk ve Sametten ayrılıp trenle istanbula döndük.

İlk gün km: 76
İkinci gün km: 23
Ortalama hız: 18km
Max hız: 62km

Buyrun Fotoğraflara

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Scudo

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
ayağınıza sağlık.paylaşımınız için teşekkürler.gezinizi çok beğendim.

• Beğen
Tepkiler: bullshark

naz34

Forum Bağımlısı
Tepki
1.120
Bisiklet
Carraro
Sevgili Tolga

Berk. Selim ve Samet ile birlikte yaptığınız bu harika gezi paylaşımın için teşekkürler..
Ayaklarınıza sağlık….................
.
.

• Beğen

philykia

Üye
Tepki
141
Merhaba,
Söylediğiniz gibi güzel bir sezon açılışı olmuş.Fotolar ve açıklamalar için de teşekkürler. Ayağınıza elinize sağlık.

• Beğen
Tepki
185
İsim
İsmail YURDAKURBAN
Bisiklet
Cannondale
Yeni sezon açılışınız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız, belasız ve bol pedallı bir sezon geçirmeniz dileğiyle...

• Beğen

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Çok güzel bir gezi olmuş arkadaşlar.Güzel vakit geçirmişsiniz.Kamp ayrı bir keyifli olmuş.Resimlerden öyle anlaşılıyor...Kazasız sürüşler...

• Beğen

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
arkadaşlar 2010 sezonuna harika bir gezi ile girmişsiniz,tebrikler.

doğa ile iç içe olmanın,çadır kurmanın ve hatta yaktığınız ateşin üzerindeki odunlardan çıkan dumanın kokusunu dahi çok özledim,iyice duygularımı kamçılamış oldunuz ;)

tüm gezilerinizin keyifle geçmesini dilerim.

• Beğen

five

Part time turcu
Tepki
3.960
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Özgürlük ve maceranın tadı :)

Çok güzel bir gezi olmuş.

Kazasız ve keyifli turlar

five

karatren

Aktif Üye
Tepki
114
cok guzel tur yapmışsınız, tebrik ederim. Daha mart gelmeden kamplı tur yapmak herkesin harcı değildir, tekrar bravo. Haftasonu görüşmek üzere işallah...

canelmas

Üye
Tepki
249
İsim
can elmas
Bisiklet
Scott
tebrikler güzel gezi olmuş. fotolarda naylona sarılı eşyalar da var ama güzel tur çantası takılı bir bisiklet de var. bu tur çantası su geçirmez midir? nerden ve kaça alınmıştır acaba.
yükünüz yaklaşık kaç kiloydu? böyle turlarda sizce en gerekli malzemeler neler oluyor?
selamlar

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Tur + macera.. Süper olmuş...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tur çantası 60 tl sirkeci collectiononun dışında yanınıza alınıcak malzemeler bellidir. 2 gün ve uzun süreli turlarda çadır mat uyku tulumu yemek seti, il yardım seti, ilk tamirat seti, vs vs vs vs ihtiyaca yönelik değişir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@canelmas

ferrino heybedir 70lt hacme sahip delta bisikletten 170 tl ye alınmıştır. benim yemek setim vs malzemelerim olduğu için sirkecideki heybeler hacmen yeterli gelmiyordu bana. bir yere kadar su geçirmiyor, ama sağanak yağmurda su alıyor.
bu turdaki yüküm ortalama olarak şöyle

çadır: 3.5kg
mat: 1kg
yemek seti: 1kg
ispirto: 1kg
polar, tulum, yama seti, zincir sökme aparatı, toolkit, 2 adet yedek iç lastik, bir el bir boy havlusu, bardak, çatal,bıçak, köpek kovucu, biber gazı, gerekli iç ve dış giyim malzemeleri ( baya bir ürün ediyor mağlum soğuk havada yapılan kamp hep kalın ve ağır ürünler) ve diğer aklıma gelmeyen onca şey, fener yedek pil, trende okumak için kitap, defter kalem, harita, gözlük kabı vs vs vs

heybenin boş ağırlığı : 1 / 1.5 kg civarı

toplamda 15 / 20 kg aralığındaydı yüklerim.

shadowman3

Üye
Tepki
99
Güzel ve birazda çetin bir tur olmuş. Gece biraz ayaz yapmış gbi:)
Ayaklarınıza sağlık...

Mehmet Karaçam

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
@tolga koc

olay bumudur evet olay budur..muhteşem kareler ve güzel anlatım için teşekkürler tolga:in:

• Beğen