Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Doğal felaketlerden korunma

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Godzilla tarafından paylaşıldı.

1. Godzilla

Godzilla Aktif Üye

Adı:
    Godzilla
    Seviye:
    Merhaba bisikletsever forum üyeleri;

Uzun süredir üzerinde kafa yordugum bir soruyu sizlerle paylasmak istiyorum.

Uzun süreli turlarda dogal felaketlerden korunmak için alabilecegimiz önlemler nelerdir?

Özellikle "YILDIRIM" için alinabilecek önlemleri çok merak ediyorum, ki birçok bisikletseverinde merak ettigine eminim.

Dagda vb yerlerde bir anda ortaya çikan "YILDIRIM" tehlikelerine karsi alabilecegimiz önlemler nelerdir? Özellikle çadir kurma konusunda cevaplarinizi verirseniz çok memnun olurum.

""" Servis telefonuma farkli bir dil yazilim yükledigi için üzülerek söylüyorumki maalesef Güzel TÜRKÇE"mizi klavyemde kullanamiyorum arkadaslar, öncelikle güzel TÜRKÇE"mizden ve herkesten özür dilerim""".

2. nevzatsercanoktay

nevzatsercanoktay Kıdemli Üye

Adı:
    Nevzat Sercan OKTAY
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aslında önemli bir başlık fakat bilgisi olan mı yok acaba

3. birolb

birolb Üye

Adı:
    birol bostancı
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Şimşekli havlar da cebi uçak moduna alıyorum. ağaçlardan ve elektrik direklerinden uzak duruyorum. Bisiklet üzerindeyken paratoner görevi yapar mı mantıksal olarak böyle bir ihtimal var. İnsan açık alanda yıldırımı kendisi zaten çekiyor. Bisiklet ile seyir halinde iken bu olasılık iki katına çıkabilir mi ?

4. alembey

alembey Yeni Üye

Adı:
    Dinçer
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Bisiklet tekerlekleri iletken olmadığından bir sorun olacağını düşünmüyorum. Neticede yıldırım veya elektronlar diyeyim gökyüzü ile yeryüzü arasında iletkenliğin en yüksek olduğu noktadan hareket edecektir. Ha derseniz ki hava da iletken değil normalde o bile deliniyor, bisikletin lastiği mi bizi koruyacak zaten ona yapacak pek bir şey yok. Düşeceği varsa kafaya düşer.