Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

DNS cache poisoning attack..?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Serden Us tarafından paylaşıldı.

1. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Arada bir yeni bir bağlantıya gitmek istediğimde şu uyarıyı alıyorum Eset'ten:

Görünen IP adresi bildiğim kadarıyla modem arayüzünün kendi adresi. DNS ayarlarım da otomatiğe ayarlı, ekstradan bir DNS girmedim. Reklam içerikli sayfaları (bisikletforum.com dahil) açarken "bazen" denk geliyorum. Niye böyle bir uyarı verir ki Eset?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Serden Us bunu beğendi.
  3. Sinan Çakır

Sinan Çakır Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bu sayfadayken mi uyarıyı verdi spam nitelikli bir maile tıklamadınız değil mi

Serden Us bunu beğendi.
  4. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ad çözücü ön belleğinin zehirlenerek o an var lan kaydın başka bir kayıtla değiştirme işlemi. Yani bisikletforum yerine muz cumhuriyetindeki bir sunucuya gidiyor olabilirsiniz. (saldırının gerçekleştiğini varsayarsak)

Ama içiniz rahat olsun, öyle birşeyin olması milyonda bir ihtimal. :) Muhtemelen programın bir hatası.

BFOkuru ve Serden Us bunu beğendi.
  5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Çözüm olarak güvenilen, daha doğrusu dışlanan veya kontrol edilmeyecek olan kısma eklememi söylüyor ama modemden bile gelse ben bunu kapatmak istemiyorum. Çünkü bazı problemlerden dolayı modemin güvenlik duvarını kapattım, sadece bilgisayarlardaki güvenlik duvarlarını kullanıyorum.

Ayrıca görünüşe göre son sürüm değil bendeki. Ama Eset ürünleri arasında ilk kez buna denk geldim. Kurumsal olduğunu da yeni öğreniyorum ayrıca, dikkat etmemiştim hiç. :)
    Sürümü mü değiştirsem?

Mailler genelde bildik yerlerden geliyor. Diğerlerini de direkt siliyorum. Konuyu açarken uyarı vermedi. Ama başka bir konuya giderken uyarı verdi. Normalde uyarı gelmiyor. İlla ki bir yeni sayfa açmam gerekiyor uyarı gelmesi için. Ama her sayfada da uyarı çıkmıyor. Bazen çıkıyor. Aynı sayfayı bile açsam, bazen çıkıyor. Acaba sayfalardaki reklamların bir etkisi olabilir mi?

1 ay olacak neredeyse, yeni format atmıştım. Formatın hemen öncesinde de aynı sorun vardı.
    Peki bunun modemsel bir sorun olma ihtimali var mı ki?

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Ben kurumsal sürüm olduğunu görünce şirket bilgisayarı kullandığınızı düşünerek bişey demedim, kurumsala sürümler butür sorunlar çıkartabilir, çünkü çalışma prensibi antivirüs gibi olmadığından butür sorunlarla karşılaşırsınız ama dert değil. Mademki bireysel kullanıcısınız o sürümü kaldırıp ESET Smart Security sürümünü yükleyebilirsiniz ama 30gün sonrasında lisans almanız gerekir. Lisans almam dersen Free olan antivirüs prog. kullanabilirsin, ben free olan ürünleri tavsiye etmiyorum.

Max Torque ve Serden Us bunu beğendi.
  7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bunun zaten deneme süresi dolmak üzere. Fiyatlara bakınıp duruyordum. İyi oldu kurumsal olduğunu öğrendiğim. Ama ilginç geldi bana bu tip bilgilerin taa yardım dosyasının içine saklanması. Ana penceresinde yazmasını beklerdim. Kaldırıp başka sürüm ya da program deneyeceğim. Teşekkürler ilgilenen herkese.

8. cancemkaya

cancemkaya Yeni Üye

Seviye:
    Mecbur Kalmadıkça Kurumsal Sürüm Kullanmayın Genellikle Kişisel ya da Ev-Aile Bilgisayarlarına Smart Security Versiyonu Uygundur. Eset'de Bir Hata Yok. Sadece Kurumsal Sürüm Olarak Koruma Yapıyor. Yani Şirketlere Genellikle Hacklemek İçin Spam Reklam vs. Kullanılır. Muhtemelen Ondan Uyarı Veriyor.