Dj için Kron xc 2000

Scudo

cedfaruk

Daimi Üye
Tepki
100
Yaparsın ama nereye kadar ;) eğer uç noktalarda kendini ve bisikletini zorlamak istersen seni fazla idare edemeyecektir ;)

• Beğen
Tepkiler: Taylan Yurtsever
Tepki
1
Daha ileri seviyeler için ne önerirsiniz? Ben Amoeba Hussar dirt jump düşünmüştüm bu bisikleti nerede bulabilirim? Sizce uygun olur mu?

Onur Artarslan

Aktif Üye
Tepki
72
brass serisi başlangıç için iyi ama sanırım hiç bir yerde kalmadı voltage serisi var ama hantal bir bisiklet olduğu söyleniyor en iyisi P serisi tabi o kadar bütçen varsa

• Beğen
Tepkiler: Taylan Yurtsever

BF Okuru

Üye
Tepki
2
öncelikle diğer xc bisikletlerinin dj için uygun olduğunu soranlara açıklama yapardım ama adı üstünde olan '' xc 2000 '' için açıklama yapmaya gerek yok .her çift amortisörlü bisiklet DH olmadığına göre hiçbir xc bisikeltinden dj bisikleti olmaz.

amoeba hussar dj modeli 16'' ve ayrıca çok hantal. dj adını bence sadece normal xclere göre biraz daha sağlam olmasından dolayı aldığoını düşünüyorum. çok istiyosan erdoğanlar bisiklette var.

onun dışında voltage serisi var. mosso dj, bulabilirsen x11, kron crazy hop giant brass 1-2 ve benzeri bir çok dj/street bisikleti var. ama çok kaliteli değiller. özellikle x11in saçma fren bağlantısından kırılma sorunu çok sinir bozucu. kadronun geneli çok sağlam olmasına rağmen fren bağlantısı çok zayıf.

eğer profesyonel bişeyler istiyorsan specialized p serisi , cannondale chase serisi, giant stp var. fakat bunlar gerçekten bütçe isteyen bisikletler.

Tepki
4
Bana kalırsa kronun xc olanlarına hiç bakma alırsın bi süre kullanırsın sora çatlar kırılır ya arka bacaktan ya da bi ihtimal kullanışına bağlı olarak gidon tarafındaki kaynaklık yerinden kırılabilir...Hem ucuz hem kullanışlı hem kalite hem marka istiyorsan amoeba hussar jump alabilirsin...

• Beğen
Tepkiler: MaHMutALtunel

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@MaHMutALtunel

neden yanıldığımıda açıklarsanız daha iyi olur. siz kullanıyorsunuz galiba hussar jump. daha iyi bir bisiklete bindikten sonra anlarsınız neden hantal dediğimi ;)

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@MaHMutALtunel

su ana kadar bindiginiz kadrolarin listesini dandikten en kalitelisine dogru yapin. en sondaki kaliteli bisiklet hussar mi voltage mi?
hussar, dj denmiycek bir bisiklettir. fiyatindan bellirdir zaten. yurt disinda bilinmedik bi marka 500 dolardan kadro suruyo piyasaya, cok satiliyo 250-300 lira ya turkiye de satilan kadrolar sizce cok mu iyi biraz dusunun. markayi atin kenara kadronun sifir fiyatina bakin. ornegin trek ticket signature 1200 canada dolarindan satilmakta!!! ben specialized p3 komple bisikleti 1550 kanada dolarina aldim. sadece kadro o fiyattan satilmakta komplesi satilmiyo zaten. ve trek i herkez biliyor fakat o kadrosunu cogu kisi bilmiyor ama adamlar o fiyattan satiyo. bir dusundugumuz zaman 1200 dolarsan satilan kadro ile 300 liradan satilan kadroyu bir kefeye koyamazsiniz. hussarlar sedonalar geotech ler bildiginiz xc den saglam xc bisikletleridir. street acisi degil xc acilarina sahiptir o bisikletler.
burda kimsenin yanildigi felan yok hussarlar sedonalar kaltesi dusuk kadrolardir. herkezin 1200 dolari yoktur sadece bi kadroya vericek. sahsen ben asla vermem o kadar parayi bi kadroya. benim aldigim 1500 dolarlik bisiklette turkiyede 1800 euro gibi bi fiyattan satiliyo. ve ben yari fiyatina gibi biseye aldim.
zaten turkiyede bulunucak kadrolar belli yine alicaginiz hussar sedona geotech olucak ama yurt disindan getirme imkaniniz varsa bi deneyin derim.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
lght freeride konusunda hussara ne dersiniz??

130luk maşayla??
doruk atay la konustum diğer konuda ama..
bilen birkaç bir kişinin fikrini almak daha iyi olucaktır diye düşünüyorum..

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
kullanirsiniz bu size kalmis ama daha iyilerini bulabiliyosaniz daha iyilerini almak daha mantikli acikcasi.