Dizüstü bilgisayarlarda büyük şok

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ABD Ulusal Güvenlik Dairesi NSA hakkında çok çarpıcı bir iddia daha ortaya atıldı. Milyonlarca Gmail ve Yahoo hesaplarına girerek kullanıcıların verilerini izlediği ortaya çıkan ABD Ulusal Güvenlik Dairesi NSA hakkında çok çarpıcı bir iddia daha ortaya atıldı. Alman Der Spiegel dergisi, NSA'nın piyasaya sürülen milyonlarca dizüstü bilgisayara casus yazılım yüklediğini yazdı. Der Spiegel'de yer alan habere göre NSA'nın uzman hacker'larından oluşan timi FBI ve CIA ile işbirliğine giderek globalde pek çok bilgisayar parekandecisine gönderilen laptoplara el koydu. Bu cihazlara son kullanıcıya ulaşmadan evvel müdahale eden NSA, hepsinin içine kendi geliştirdiği casus yazılımı ekledi. Del Spiegel'in haberinde geçen belgelere göre hacker timi özellikle online satılan dizüstü bilgisayar nakliyatlarına müdahale etti ve ardından bu bilgisayarları özel bir ortama getirterek casus yazılımlarını yükledi. NSA'nın bilgisayarlara ne tip casus yazılım yüklediği henüz bilinmezken, NSA'nın casus yazılım yüklediği dizüstü bilgisayarların üreticileri arasında Samsung, Huawei, Maxtor ve Dell gibi dünyanın önde gelen teknoloji devleri de yer alıyor. WINDOWS'TAKİ AÇIKLARI BİLE TARIYOR. Del Spiegel, NSA'nın bilgisayarlara casus yazılım yüklemekle kalmayıp özellikle yaygın olarak kullanılan Windows işletim sisteminin açıklarını tespit ettiği ve bu açıklar için özel olarak zararlı yazılım geliştirdiğine de dikkat çekti.

(link)

Scudo

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Birilerinin yazmasına gerek yok ki, bu zaten apaçık bariz bir şey.

Milyarlarca insanın bilgisayarında kapalı kaynak kodlu, ABD kökenli dominant yazılımlar olacak ve CIA bu durumdan kendisine bir vazife çıkarmayacak... Yani buna sadece saflar inanabilir diyecektim ama, onlar bile inanmaz bence. :))

Boşuna Linux kullanmıyoz... ;)

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Nakliye kısmında müdahale edilmesini mantıklı bulmuyorum. Online olarak saldırı daha kolay olur gibi sanki...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben neden vay,vay diye başlık yaptım;o da şundan ötürü windowsu ve microsoftu göklere çıkaran dergiler,yazılımcılar,oyuncular ve diğer kesime istinaden toz kondurmazlar hayal görmeyin çok film izlemişiniz derlerdi eee ne oldu şimdi madem bunlar yalandı 3 tane aslan parçası tübitak mühendisi neden öldürüldü?????

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aaaaa koskoca forumda Linux kullanan biri daha...
Oğuz bey helal!!
Yihhuuuu!!!! :))))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aman abdullah bey kimse duymasın aramızda kalsın:)))bide evde masaüstüm var onda windows yüklü;arada oyun oynamak için ama dizüstümde her zaman linux oldu ve olacak:)))))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Abdullah.R

Listeye beni de dahil edin. İşyerinde ticari program yüzünden Windows'a elimiz mahkûm.
Fakat evdeki masaüstümde 3 farklı dağıtım kullanıyorum. Oyun için bile... Steam for Linux'un beta testerlarından biriyim :in:

@Oğuz kurt

Oğuz Bey sizi duydum :) Masaüstünüze de hoşunuza giden Linux dağıtımlarından birini kurun ve Steam yükleyin. Oyunlarınızı da oynarsınız. Hem de daha yüksek FPS ile :)
Şu an için Steam for Linux üzerinde en iyi grafiklere sahip oyun Metro Last Light'tır ki oldukça iyi grafiklere sahip bir oyundur.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah.R

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ohhh,ohhh ne güzel linux'cular açık kaynakcılar buraya ozaman:))))

Bu arada uğur bey linux ekran kartımda sıkıntı yarattığı için masaüstüme kuramadım.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Muhtemelen yalan haber. Pek mümkün görünmüyor.

Ayrıca Windows işletim sisteminin içine bu şekilde bir casus yazılım yükleyip o şekilde dağıtmak ta intihar ile eşdeğer olur.