Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dizüstü Bilgisayar tavsiyesi lütfen

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında tırt kaptan tarafından paylaşıldı.

1. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu sıralar bir dizüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Fiyatta üst sınırım KDV dahil olarak 1100$, en az 1gb ram ve çiftçekirdekli işlemci gerekiyor. Packard Bell Easynote MX36-U-009 beklentilerimi karşılıyor gibi görünüyor.
    ACER AS5720 CENT DUO T5250
    HP PRESERIO GF809EA C2 T5300
    TOSHIBA A2001CR CDUO T2080
    FUJITSU SIEMENS AMILO PRO V3545 CORE 2 DUO T5500
    CASPER NIRVANA CPR1800-8D05B CORE 2 DUO T7100
    ve bunlar gibi onlarca seçenek arasında kayboldum. Packard Bell hakkında ne düşünüyorusunuz? veya sizin tavsiye edebileceğiniz marka ve model var mı? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. Yetkin Şahin

Yetkin Şahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ben casper kullanıyorum ,çok da önermem açıkcası.belki büyük bi sorun yaşamadım ama ,bence diğer iyi markaların mutlaka kalite farkı var.
    bimeks 'de gecen hafta dell'in bi modelini gördüm ,999 dolar +kdv intel centrino core 2 duo t5650,1 gb ram,galiba 256 mb ekran kartı,bu modele bi bak derim bu fiyat aralığında performans olarak çok iyi.
    büyük bi teknoloji mağazasında bi arkadaşım çalışıyo dell markasından çok az arıza başvurusu oluyomuş.dell 'i önerebilirim sana...

3. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
    Kafanı daha fazla karıştırmış olmayayım ama neden Asus düşünmüyorsun?

4. Mr. Biggs

Mr. Biggs Üye

Seviye:
    Teknik özellikler olarak bir şey diyemem ama alırken firmanın teknik servisinide gözden geçirin, bozulur 3 ay sonra elinize gelir makine, canınız sıkılmasın sonra..

5. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    4 ay once HP pavillion aldim, müsteri destegi ve servis konusunda vassatı gecemediler. Wireless sürücüsünde veya donanımında sorun oluyor bazen calışıyor bazen calışmıyor. aynı model baska arkadasta da var servise verdi anakart değişmesi gerektiğiinii soylediler. servise veriyorsunuz ne durumda ogrenmek için 40 takla atmanız gerekiyor. acıkcası tavsiye etmem. ASUS bence iyi ama onunda fiyatları diğer markalara gore biraz yuksek.

tırt kaptan bunu beğendi.
  6. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    1,5 senedir HP pavilion kullanıyorum hic bir sorun yaşamadım .. Tek dezavantajları HP lerde pil ömrü max 2 saat .. Benim pilim normal sartlarda suan 1 saat zor dayanıyor .. Ama genelde evde kullandıgımdan sorun olmuyor bana ..

Ayrıca HP lerde Recovery disk denilen bir bölüm var ve bu sayede bilgisayarına format atmıs gibi suruculer yuklu halde bilgisayar fabrika cıkısı haline geliyor , virüs vs kalmıyor .. Şiddetle öneririm .. hangi model derse senin bu fiyat aralıgında üste az miktarda koyabilirsen ekran kartı 128 ( paylaşımlı ) olan bir modeli var teknosa - bimeks - vatancomp. gibi sanal dükkanlara bir bak .. Bulursun mutlaka

Birde 1050 ( kdv dahil ) dolara bir modeli vardı piyasada varmı bilemiycem 15.4 ekran 80 gb hdd çift cekirdek dual core 1.6 hız 1 gb ram birde buna bakabilirsin gumus grisi kasası vardı ..

tırt kaptan ve xcangel bunu beğendi.
  7. OnErAl

OnErAl Kıdemli Üye

Seviye:
    Tavsiyem HP Olucaktır.

Çünkü Casper vs. gibi markalar ilk çıktıklarında işlemciye jeli bile sürmüyorlardı.

HP Dizüstünde Tercihimdir

8. gunay.

gunay. Kıdemli Üye

Seviye:
    Sakın Casper alma.Adamlar kasanın içine samsungun sabit diskini,mitsuminin floppysini asusun cd romunu koyuyorlar.Hatta monitörüm vestel ama üzerine casper yazmışlar.Canım yandı benim.HP veya Asus düşünülebilir.

Aslında imkanın varsa dizüstü alma günümüzde bilgisayar teknolojisi bir günde bile ÇOK değişiyor.Parça değişimi için yüzlerce lira harcarsın.Masa üstü gibi değildir ki aletin vidalarına elini bile vuramazsın.

9. sniper

sniper Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende karıştırmak istemem ama 3 yıldır asus kullanıyorum... performans iyi modelleme ve animasyonlarımı yapıyorum banamısın demiyor...
    bileşen uyumluluğuda güzel....

iyi seçimler.... birde kullanım amacı da önemli...

10. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Acer özellik olarak hepsinden biraz önde..fiyatları makul..ikinci ye Hp düşünebilirsin ama bu ara çok tutulma tercihi yüzünden diğer markalarla karşılaştırıldığında biraz fiyatları yukarı çekmiş gibi gözüküyor..

diğer markalar üzerinde fazla yorum yapmak istemiyorum,değerlendirmeler açık..

dikkat edeceğiniz durumlar...ram slotları yukseltilebilme şansı olsun..demek istediğim laptop alacağız zaman dikkat edin ram slotları 4 adet olsun ileride yukseltme şansınızı göz ardı edemeyiz müşteriler çoğu bundan yakınıyor bilginize...

11. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Aslında bugünler dizüstü alacaklar için biraz daha sabredilmesi gereken günler. Santarosa platformu çıktı, Vista çıktı ve yaygınlaşıyorlar. Bir ay kadar süreçte iyice yayılmış ve eski modellerin fiyatları düşmüş olacak.

12. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

Evet; Yetkin Bey'e katiliyorum. Bu bilgisayar Dell Inspiron 6400...
    Dell'i rahatlikla tavsiye ederim. Ben Inspiron 9100 modelini kullaniyorum. Bu model Turkiye'de yok. Bu yuzden yurtdisindan getirtmek zorunda kaldim. Iki senedir kullaniyorum; en kucuk bir problem yasamadim.
    Tercih sizin; ancak benim tavsiyem Inspiron 6400...:in:
    Simdiden hayirli olsun bilgisayariniz.

13. Yetkin Şahin

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kardeşime daha 10 gün önce acer aspire 5720 santorosa platformu olan bi laptop aldık.1290 dolar +kdv,bimeks den aldık yüzde 10 da hediye çeki var,hp nin fotoğraf da basabilen iyi bi yazıcısı bedavaya geldi.
    acer bu modeli hem dizayn hemde performans olarak gerçekten harika .pil ömrü çok iyi 3 saat falan dayanıyo.acer da yine yeni nesil işlemci olmasına rağmen fiyatı çok iyi,bu modelide önerebilirim.

14. selfpower

selfpower Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    teknik servis olarak çizgi elektronik iyidir(asus disribütörü)

15. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Aslında Br HP kullanıcısı olarak (bir ara satıp daha üst model laptop alıcaktım ) alternatifim Benim DELL olucaktı , ya da Acer cunki bu ikisi fiyat ve performans bakımından cok iyi secenekti .. Bunlarıda listene katabilirsin . Dell zaten kalitesini yurtdışındada kanıtlamış bir firma ..

16. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    arkadaşım "FUJITSU SIEMENS"in bi modelini kullanıyor ve berbat bi makine devamlı sorun çıkarıyor ve fujitsunun ürün desteği de çok kötü, haftalardır tamirde bilgisayarı gönderiolar tekrar bozuluyor..

"Packard Bell" de çok sağlam bi marka değil, başka bi arkadaşımda var. ve hiç memnun değil....

"HP" kullanan bi arkadaşım var ama onda da fujitsu kullanan arkadaştaki sorunlara benzer şeyler var...

"acer" kullanan bi çok arkadaşım var, ve şu ana kadar bi sounla karşılaştıklarını duymadım...

"CASPER" hakkında yorum yapamıyacağım, pek bi tecrübem olmadı çünkü..

ben 2 senedir aynı "sony vaio" laptop u kullanıyorum, bir kez dahi sorun çıkarmadı, ve başka arkadaşların da vaio ları var ve hiç garantiyi arayacakları bi sorun olduklarını duymadım... inanılmaz kaliteli laptop üretiyor.. benim bu kullandıım laptop 3 seneden daha eski bi odel olduu halde, özellikleriyle ve sağlamlığıyla günümüzde üretilen güncel modellere taş çıkartır.. öyle yane...

ama vaio lar biraz pahalı oluyor tabi; bütçenizi ona göre ayarlamak lazım. eğer imkanınız varsa vaio yu şiddetle tavsiye ederim...

gördüğünüz üzere modelden çok markaya yönelik yorum yaptım; yani biraz genel yorumlar oldu, ama modellerine inince ne gibi fazladan artı ve eksiler olur bilemiyeceğim....

umarım yardımcı olabilmişimdir...
    inşallah ii bi tercih yaparsınız.. biliyorum ki çok zor bi iş, kolay gelsin...

17. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Şu anda iki bilgisayar arasında seçim yapma zorundayım.
    DELL INSPIRON 6400 CORE DUO T2450 2GHZ 2048MB ram var paylaşımlı 224 ekran kartı, 120 gb sabit disk
    diğeri ise
    FUJITSU SIEMENS AMILO PRO V3545 CORE 2 DUO T5500 1.66GHz 1024MB ram var, ekran kartı 128 " 512' ye kadar ", 160 gb sabit disk.
    karar veremediğim konu 2048 - 1024 ram mi üstünlüğü mü, yoksa core 2 duo farkı mı üstündür?

18. Yetkin Şahin

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

ben bu modeli öneriyorum dell in ,bence kesinlikle core 2 duo olmalı.birde senin önerdiğin modellerin fiyatlarını görmek lazım ama.fiyata göre değerlendirme yapalım.benim önerdiğim modelin fiyatı 999 dolar +kdv.

19. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    HP diye tutturan arkadaslar alacaksalarda dv6000 serisinden almasinlar. hatali üretim var tahminimce. wireless bir süre sonra ucuyor anakart değişmek zorunda. bikac kişide aynı sekilde meydana geldi. enazından üreticiyi kotulemiyeyimde arastirip alin ayni hataya dusmeyin.

20. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
    Lütfen ticari sitelerin link'lerini vermeyiniz.