Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

dizleri soğuktan korumak için dizlik

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında whistler tarafından paylaşıldı.

1. whistler

whistler Üye

Seviye:
    merhaba,

dizleri soğuktan korumak (hatta rüzgardan korumak) için dizlik gibi birşey arıyorum. bisiklete binerken kullanacağım için, diz üstü ve altıdaki kaslarıda pek sıkmayacak birşeyler.

bu tarz bişi var mıdır? varsa, nerede alabilirim ?

2. ErdoganKesgin

ErdoganKesgin Bisikletkolik

Seviye:
    Capri taytlar işine yarayacaktır ama bu havalarda, soğukta bineceksen windstopper uzun taytlar var 90€ fiyatları var ama her koşulda hiç üşümeden kullanabilirsin.
    Söylediğin tarzda dizlik vb düşünme uzun süre kullandığında diz kapağının arkasında hem pişik yapacak hemde inanılmaz acı verecek.

3. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Basketbolcuların bu tür dizlikleri daha fazla kullandıklarını biliyorum. O tür kıyafetler satan mağazalardan bulabilirsin.
    Yada eczanelerden kalın elastik bandaj alıp kullanabilirsin. Dizini yada bacağını bandajla çok sıkmamalısın ki kan akımı hepten yavaşlamasın.
    Öte yandan bir yünlü çorabın yada havlu çorabın parmak uçlarını makasla kesip dizlerine kadar çekip dizinin üzerinde bırakabilirsin.
    (Eskiden kullanılmış bir çorap tercih edersen belki bu daha ekonomik bir yöntem olabilir)
    Ayrıca angora vb. malzemeden örülmüş dizlikler, bileklikler vb. olduğunu da biliyorum ki bu tür malzeme de medikalcilerde bulunur ancak biraz pahalı olabilir.
    Selamlar. Kolay gelsin.

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Mesut abi çorap kesme ve bandaj sarmayı bende denemiştim 2 sene kadar önce ama cidii bişir ve sebep olduğu ter dışardan vuran rüzgarın soğu ile birleşince daha kötü oldu diyebilirim.. Koruyacağına üşüttü...

Ama şimdi ucun diz bölgesi kalın bir tayt edindim uzun onu giyiyorum... Ama ekonomik gücünüz kısıtlı bana pahalı gelir derseniz uzun hethangi bir taytın diz kısmına içeriden ve sadece ön tarafa gelecek şekilde terzide ek parça diktirabilirsiniz... Böylece dizin arkasında pişik yapmayacak ve diz kısmını terletmeyecek ama ön taraftan yediği rüzgarı kesecek bir taytınız olur...

5. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Ucuz değil ama amaca göre üretilmiş malzemelerden almakta yarar var. Ülkemizde de satılıyor.

Eğer ucuza bir yerlerde bulabilirseniz iç tarafı fırçalanmış uzun taytlardan alabilirsiniz. Normal pedli taytın zerine giyilince süper olur.

Bisiklet için yapılmış bir dizlik yada kolluk kullanmanın en büyük yararı, bisiklet üzerinden inmeden kıvırmak/sıyırmak yöntemi ile çıkarmaktır. Böylelikle değişen ısı/hava koşullarında vakit kaybetmeden soğumadan giyip çıkartmak mümkün olur.

Hasan Çağri bunu beğendi.
  6. Antares

Antares Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
  7. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Desteklenmiş tayt önerine katılıyorum.

Benim çorap projemi ise biraz daha geliştirerek şöyle bir teknolojik noktaya ulaşabiliriz..

Eğer kestiğiniz eski çorabınız Cool Max (micro por) tekstilden olursa terlemeye karşı kesin çözüm elde etmiş olursunuz. Zira bahsettiğin taytların dokuma tarzı da "micro por" sistemine benzer.

Coolmax çoraplar hem ileri bir teknolojiye sahip hem de 5 ytl.
    Nerede bulunur diyecek olursanız.
    http://www.yesilbisiklet.com/cgi-bin/paz_search_action.asp

Ama son söz olarak şunu derim ki; basketbolcuların dizlikleri belki ??? daha iyi bir çözüm olabilir.
    Kullanan varsa fikrini merak ediyorum doğrusu..