Dizde sıvı azalması

Scudo

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Bu işlerden anladığım kadarıyla kendi düşüncem bunlar ;

Öncelikle geçmiş olsun. Malum dizin içinde yastıklar vardır latince isimlerini yazmıyorum. Ve malum bölgenin snoviyal sıvısı vardır. Bunun eksilmesi durumunda malzeme ısınacak sürtünme artıcak ve menisküslerini de yıpratıcak böylece değil bisiklete binmek ilerde ameliyatlar yürüme zorlukları yaşayacaksın. Bu rahatsızlık hepimizin başına gelebilir. Moralinide bozmak istemiyorum. Ama malesef yapılacak bir şey yok bu duruma. Ve en önemlisi olabildiği kadar dizlerini zorlama hiçbir zaman kilolu olma olabildiğin kadar dikkat et. Diz kapaklarına bir kere müdahale olduğu zaman o dizden bidaha asla hayır gelmez. Özel hastanelerden ziyade araştırma hastanelerine git alternatif yolları değerlendirmeye bak. Olabildiğince direk müdahale yaptırmamaya dikkat et. Ve alternatif tedavi yollarına yönel. Benim söyleceklerim bunlar. Çok geçmiş olsun.... Belki yerini tutmaz ama bisiklete bir alternatif sunmak isterim ... O da motosiklet... Bu sporun alternatifi olamaz ama özgürlüğün alternatifi olabilir :D çok geçmiş olsun tekrar.

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@Emre Nakipoğlu Benim dizden ameliyat olan tanıdığım var bi kaç senedir düzenli maratonalra katılıyor. "Bütün genellemeler yanlıştır" şu anda bu genellemenin de yanlış olduğu gibi :)

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
@semihus maratonlara katılabilir. Öncelikle genellemeler yanlıştır ezberini bozmamız gerekir ...

Genellemelere göre teşhis konulur, mesala genelde kırmızı hücre (alyuvar) eksikliği varsa anemi deriz
Genelde arf belirteleri aynıysa biz aaa bunda bu var deriz
Genelde sinüs rahatsızlıklarında yangı varsa aaa sinüzit deriz
Genelde diye gider...

Bir tane örnekle genellemenin dışına çıkamayız. Diz hassas gerçekten düşündüğünüzden de hassas. Kaldı ki inşallah bu arkadaşımız iyi olur. Düzelir rahatsızlığı gider gönlüm bunu diler. Ama ben ameliyata karşıyım özellikle diz konusunda. Benim gördüğüm,yaşadğım yaptığım bir ameliyat bu. Ve o nedenle birkaç yerden öneri almasında yarar var. Ama özel hastanelerin dışında araştırma hastanelerine bakmasında da yarar olduğunu düşünüyorum. Bazen bazı teşhisler gözden kaçabilir. Olaya böyle bakmakta yarar var. Her cevap verildikten sonra böyle genellemeler yanlıştır bilmem nedir diye yorum yapmayın. Ben sizle samimi değilim sizde benle samimi olmayın. Resmi bir şekilde cevap verin. Ben arkadaşımızı düşündüm ve her yönüyle yazdım. Saygılarımla tekrar.

• Beğen
Tepkiler: mehmet+sedona

n500

Aktif Üye
Tepki
83
@Emre Nakipoğlu
Hocam rahatsizmisin nesin. Bi dize mudahale oldugu zaman o dizden asla hayir gelmez gibi kesin bi cumle yazmissin ben de ona binaen yazdim.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Dizinize baskı yapıyorsa bisiklet yerine yüzme sporuna yönelin. kalan hayatınızı değnekle geçirmek, tuvalete giderken sıkıntı çekmek, merdiven inerken emeklemek gibi şeyleri kimse istemez. Tabi ki iyice araştıracaksınız kolay değil, Spor hekimleri daha farklı yaklaşabilirler olaya. Bir de onları deneyin. Kesin görüntü zaten MR ile olur.
Her şeyden sonra sonuç olumsuz ise inat etmeye bence hiç gerek yok. Sağlık ciddi bir şeydir. şöyle yap böyle yap demek kolay. Ben 1diizmi menüsküs ameliyatı yaptıktan sonra diğerine daha cesaret edemedim. Sakatlanınca anlıyorsun ne olduğunu,
"hareket özgürlüktür" yazar genelde ortopedistlerin odasında... başınıza gelince o kelimenin ANLAMI beynine beynine vuruyor adamın. Dr.lara güvenin sonuçta o insanların işi o. Yoksa paça çorbası içmekle olsaydı herkes yapardı içerdi düzelirdi. (minimal faydaları olmadıgından bahsetmiyorum o başka bir şey.
Çok geçmiş olsun, acil şifalar

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
Benim.bundan 5 yıl once.ozellikle geceleri cok siddetli agrılarım oluyordu,hatta agrıda değil acı.Gece uykumdan uyanıyordum,bacaklarımı milim kıramıyordum,wc gidemiyordum.Wc gitmek klozet olmayan yerde kabustu,çömeldiğimde kalkamıyordum,biyerlere tutunarak zorla kalkıyordum.Ama bazı zamanlar bir kac ay hic birseyim olmuyordu.ozamanlar bisiklet sürmüyordum.Askere gec gittim,orada spor kosu vs gibi konularda sıkıntı olmasıon diye doktordan rapor alıp oyle gideyim dedim.poliklinige gittim dizlerden rontgen cekildi.doktor dedi kıkırdak erimesi var sende.dizlerdeki sıvı azaldıgından kıkırdakların eriyor ve kemikler birbirine surtuyor gibi bişeyler anlattı.Tedavisi yok ömür boyu cekecen dedi.merdiven cıkma,çömelme,kosma,yüksek yerden atlama,zıplama vs gibi bisürü sey saydı.o zaman dedim yasamayayım :) ilaclar verdi mehrem hap vs agrı kesici.1ay kadar kullandım,baktım işe yaramıyor bıraktım. Askere gidip geldim,zaman zaman agrılar basgösterdi ama 4 yıldır agrı sorunum yok.Kendi kendine düzeldi belkide.Allah sifa versin cok kotu o agrılarla yasamak.

• Beğen
Tepki
3
İsim
mehmet
Bisiklet
Sedona
hibiskus çayını bugün yapmaya başlıyorum bakalım iyi gelecek mi 15 gün kullanıcam sonra izlenimlerimi yazarım

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
dizlerinize iyi bakın sonra hiç susmayan annannelere dönersiniz :)

• Beğen

ikan yüzgeçgölü

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Lapierre
@Koray Yılmaz diz kapaklarında yağlamayı sağlayan kapsüller patlayabiliyor.
Bu kapsüllerin onaralabilmesi için bazı besinleri tüketmek gerekiyor.
Bunların en başında tam bir omega 3 ve kaliteli yağ deposu olan Somon balığını tüketmek gerekir.
Balığın dışında orjinal tereyağı tüketmek ve çam ağaçlarında bulunan balı yani reçineyi ağzınızda şeker misali emmek çoğu doktorun bilmediği veya bilipte söylemediği doğal tedavi yöntemlerindendir.

Dikkatli bakıcak olursanız ilaçlar doğada bulunan bitkilerden yapılır.Niçin doğrudan bitkisel tedavi varken ve ilaçlar bizi tedavi etmeyip hastalığı örtpas ederken doğanın bize sunduğu nimetlerden faydalanmayalım.

TEŞEKKÜRLER

• Beğen

bsklt07

Forum Demirbaşı
Tepki
824
İsim
tuğrul
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
dize enjekte edilen ilac herkese fayda vermeyebilir kişiye göre degişir bazısına fayda eder bazısına fayda etmez

oceanix

Üye
Tepki
56
İsim
Fahri
Bisiklet
Sedona
Buradaki her yorumu okudum ve sadece bir kişinin glukozaminden bahsettiğini gördüm. Yani, "spor ve sağlık konusunda benden daha uzman insanlar bu konu altında fikir beyan ederek bir arkadaşımıza yardımcı olmaya çalışıyorlar. Mutlaka kendisine glukozamin önerenler çıkmıştır. Ben hemen birşey yazıp ukalalık yapmayayım" dedim ama bu tavsiyede bulunma gerekliliği hissederek bende nacizane fikrimi söyleyeyim.
Öncelikle geçmiş olsun, Allah şifa versin. Sevdiğimiz hemen her şeyi eklemlerimizle yapıyoruz ve onları istediğimiz gibi kullanamamanın acısını sadece çeken bilir farkındayız hepimiz. Bir yakınımız annemin sıvı kaybı dolayısı ile yakındığı diz ağrısı problemine "glukosamine tablet" önermesi ile tanıdım bu ilacı. Şikayetlerin azalmasına hızlı etki ediyor. 3da bir kullanmaya başlıyorsunuz. Bir ay boyunca günde 2 veya 3 tableti öğünlerle alıyorsunuz. Dizlerinizde rahatlamayı hemen hissedeceksiniz fakat bunun kalıcı olmadığını aklınızda tutacaksınız. O nedenle 3 ayda bir tekrar edeceksiniz. Sonuçta dizlerinizde sıvının kaybolmasına sebep bir hasar var. Glukozamin sıvı takviyesinde bulunarak eklem aşınmalarını önleyecek. Ve inşallah, çok sevdiğiniz bisiklete binmeye devam edeceksiniz.
Forumdaki birbirinden değerli üstadlarımın hoşgörüsüne sığınıyorum. Belki herkesin bildiği bir şeyi söyledim. Öyle ise bile, biliniz ki amerikayı keşfetmek değil derdim. Bir arkadaşımıza yardım edebilmek.

Tepki
3
İsim
mehmet
Bisiklet
Sedona
Ben 3 hafta kadar hibiskus çayı denen çayı kullandım ve hibiskus çayı ile birlikte fitness salonuna başladım orda da üst bacak çalışmaya başladım ve bisikleti hep düşük viteste sürmeye başladım gerçekten bacakları eskisi kadar ağrımıyor. Geçen gün 45 km yol yaptım yokuş olan yerlerde yoğunluktaydı ama hiç ağrım olmadı. İşallah böyle gider. Artık hangisi iyi geldi bilmiyorum.

Bacaklarım derken yanlış söyledim (diz kapaklarım)

n500

Aktif Üye
Tepki
83
Kıkırdak zedelenmesi için glukozamin gerçekten işe yarıyor. Uzun süreli ve düzenli kullanımda çok farkediyor. Sıvı için ise doktor gerek görmesede hyluranic asit kullandım . Hatta bi ara bıraktım 2 hafta filan ağrılar arttı. Sonra yürüyüşü bıraktım ilaca tekrar başladım. Şu an ağrı filan yok. Diz üstü oturamıyordum şimdi oturabiliyorum rahatça.

• Beğen

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
@mehmet+sedona hibiskusu bende duydum aktarlardan temin edilebiliyormu? nasıl yapıyorsunuz? kuşburnununda faydası varmış bende kuşburnu içiyorum ama yanına birde hibiskus içeyim :D
omega3 hapı+osteo bi flex+kuşburnu+paça çorbası+hibiskus :D şimdilik ağrım kalmadı çok rahatım ama tekrarlamasından korktuğum için bu kompleksi uyguluyorum :D

Tepki
3
İsim
mehmet
Bisiklet
Sedona
gokberk88 bu başlıkta ikinci sayfada video var onu izle anlatıyor. Bende bu sayfada öğrendim bunu. Önceden öğretmenim ben okulda ayakta durduğumuz için bile gece ağrılar çekiyordum şu an ağrımıyor. Sende bir dene işallah tekrarlamaz. Geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: gokberk88

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
hem dansçı hemde bisiklet süren biri olarak KONDROMİN adlı ilacı 60 gün boyunca kullandım.gerçekten havada yürüyorsunuz hissi veriyor.askerde dizim ayakta durmaktan aşırı derecede ağrımıştı.özellikle acemilik boyunca çok çektim dizimden.bu ilaçla gerçekten farkı görüceksiniz.yukarıdada arkadaş bahsetmiş zaten almanız gerek 'glukozomin'.sabah akşam olarak alıyorsunuz içinde köpek balığıda mevcutmuş spor hekimliği önermişti bana.bi ilacın ne kadar işe yaradığını görmüş oldum.şiddetle tavsiye ederim.bu arada 2 seneyi geçti hala hiç bir sıkıntım yok.kırmızı kutulu olan.sanırım 3 4 tane farklı modelide varmış.1 kutu 80 lira civarı