Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Diz sıkıntısı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında xlx99 tarafından paylaşıldı.

1. xlx99

xlx99 Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba, kendimi çok zorlamasam da özellikle hafif rampa çıkışlarında zorlaniyordum. Sonrasında da hafif bir diz ağrısı çekiyordum. Bir kaç kere buz tedavisi ihtiyacım olmuştu.

Bugün doktora gittim. Dizimin üst kısım kasları zayıfmış, bu sebeple tüm gücü dize veriyormuşum. Bu da dizde sıkıntı çıkarmış.

5 6 hafta bisiklet kullanmamı önermedi, eğer kullanacak isem bile sadece duz yol önerdi( ki benim cevremde yok)

Üst bacak kaslarımın güçlenmesi için bir iki hareket verdi, ayrıca ilaç. Yürüyüş veya yüzme önerdi.

Özetle yas kemale erince bazı heveslere dikkat etmek gerek. En az 1,5 ay bisiklet yok.

2. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun, umarım kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz. Doktorunuz size yapacağınız egzersizleri belirttiyse mutlaka ihmal etmeyin, emin olun faydasını göreceksiniz.

xlx99 bunu beğendi.
  3. Enver T.

Enver T. Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun,dizlerinize kalıcı bir hasar vermemesi nispeten sevindirici bir durum.
    Bir buçuk ay sonra daha sağlıklı ve güçlü olarak dönersiniz umarım.

xlx99 bunu beğendi.
  4. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Abi gözünü seveyim sıkılıpta bisiklete binme. Sonunda hiç bisiklete binememe gibi korkunç bir sonuç oluşacağını düşün dişini sık. Ben de benzeri bir teşhise rağmen dayanamayıp bindim. 2 sene ara vermek zornda kaldım sonra. 24 kilo aldım. Yeniden anca başlayabildim ameliyattan sonra. Dikkat et.

xlx99 bunu beğendi.
  5. ozansefer

ozansefer Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba bu aralar dizle ilgili sıkıntılar arttı heralde. Genel tavsiye yüksek kadans. Yani dize yük bindirmeden seri ve sürekli çevirmek. Dize yük bindirmeden sürekli hareket halinde tutulduğunda kıkırdağa kan akışıda oluyormuş.

xlx99 bunu beğendi.