Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Diz konsültasyonu

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında idrisarici tarafından paylaşıldı.

1. idrisarici

idrisarici Aktif Üye

Adı:
    İdris ARICI
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Mayıs ayında çektirdiğim mr da 2 mm yatay yırtık çıktı. Doktorum çok zorlamadan devam et dedi. Ağrılarım geçmek üzereyken şimdide farklı bir ağrı türedi. Diğerine benzemiyor çünkü ertesi gün ağrım olmuyor. Birde önde tek noktada sanki batma şeklinde bir ağrı. Sizce ne olabilir?

2. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Bende bazen soğuktan ya da rüzgarda kalınca benzer bir ağrı oluşuyor. 1 gün sonra geçiyor. Dizlerinizi yada ağrı olan bölgeyi izole edip denemenizi tavsiye ederim. Acil şifalar geçmiş olsun.

3. idrisarici

idrisarici Aktif Üye

Adı:
    İdris ARICI
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Benim de fikrim o yönde çünkü daha ilk km lerde başlıyor. Ama diz kapağımın yan kısmından bir bölge sanki derimi zorlayıp dışarı çıkmak istersecine zorluyor pedallarken. Dururken sıkıntı yok...

4. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benimde uzun turlarda, tur esnasında sağ dizimde ağrı oluyor ve tur esnasında da bazen çok ağrıyor. Bu ara çok dikkat ediyorum. Bir arkadaşın @Kenan Garibov tavsiyesi üzerine Hiç zorlamamaya, bol bol su içmeye ve susuz kalmamaya çalışıyorum. Hafif viteslerde daha hızlı pedal çevirerek bisiklet turlarında dizim ağrımadan tamamlamaya başladım. Bu şekilde bol bol su içerek ve zorlamadan, hafif viteslere daha hızlı vites çevirerek ağrımadan geçiriyorum.

kaydogdu ve idrisarici bunu beğendi.
  5. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    + Susuz kalmamak
    + Ağır viteslerde çok zorlamamak
    + Soğuğa ya da rüzgara maruz bırakmamak olarak sıralayabiliriz o zaman :)

kaydogdu, idrisarici ve soneryen bunu beğendi.
  6. idrisarici

idrisarici Aktif Üye

Adı:
    İdris ARICI
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eyvallah peki ağrı kesici kullanarak yola devam etme hakkında ne düşünüyorsunuz?

7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben hiç denemedim ama. Ağrı tutarsa öyle ağrı kesici ile geçecek gibi değil. Geçeceğinide düşünmüyorum ama hiç denemedim. Denemek lazım. O esnada bilsemki ağrı kesici zarar verecek yine içerim çünkü ağrı bir tutunca pir tutuyor. Ama dediğim gibi bol su içerek, ağır viteslerde dikkat ederek, hızlı kadans ile pedal çevirerek bu ara rahatladım. Son turlarımda hiç ağrımadı çok şükür. Değişik bir ağrı. Başladı mı hemen turu bırakıp geri dönmek lazım ama onuda yapmıyoruz. :(

8. idrisarici

idrisarici Aktif Üye

Adı:
    İdris ARICI
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Majezik duo süper kesiyor tavsiye ederim. Eklem kas ağrılarına ve ödeme iyi geliyor...

9. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Majezik var evde. İnşallah bir daha yaşamam böyle birşey yaşarsamda denemek için turda yanıma alırım. Ben turdan geldiğimde eğer ağrı varsa Thermo Rheumon Krem sürüp, bandaj ile sarıyorum sabaha kadar rahatlıyor ama çözüm değil tabi. Ağrı kesici, krem vs. geçici, önemli olan kaynağını tam anlamak. En çok korktuğum şey inşallah başımıza gelsem. Bir gün doktor bisiklete binemezsin diyecek diye ödüm patlıyor. Bir daha çocuğun olmayacak dese üzülmem iki kızım var Allah bağışlarsa ama bir daha bisiklete binemezsin derse çok üzülürüm, yıkılırım en severek yaptığım ve doyamadığım benim için çok önemli alan bisiklet. (Tamamen hobi) yarış falan yok.

Hayrettin ve Ahmet Ayaz bunu beğendi.
  10. idrisarici

idrisarici Aktif Üye

Adı:
    İdris ARICI
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aynı hissiyatta ve şartlardayız. 38 yaşındayım ve 60 yaş üstü abilerimiz var grupta kıskanıyorum resmen...

11. sspl

Adı:
    Emre
    Seviye:
    @idrisarici ben 22 yaşındayım bana da oluyor bu tip şeyler. Yediğimize içtiğimize bile dikkat etmiyoruz...

12. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Şikayet ayağın pedala kuvvet uygularken ki pozisyonunun yanlış olduğunu gösteriyor. Günlük hayatta kullandığınız ayakkabılarınıza dikkatlice bakarsanız sağ dıştan ya da sol dıştan aşındığını görürsünüz. Bu ayağın yere sağlıklı basmadığını gösterir ki genellikle ileriye doğru dizde problem çıkartır. Zamanla diz ya içe doğru, ya da dışa doğru eğim alır, neticesinde bu kesimde yürüme süresine göre ağrılar artar. Bu gibi durumda kişiye özel tabanlık şart oluyor. Bu tabanlık bisiklet üzerinde de kullanılmalı, özellikle spd pedal kullanıyorsanız bunun için kal arasına konulan hizalayıcılar var.

Specialized BG Kal Yükseltici | Look Keo - Aktif Pedal Bisiklet

ElcaSeJawS bunu beğendi.
  13. BarisBJK

BarisBJK Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu işten para kazanmıyorsanız, bu işi yaparken kasmayın.

Strava'da derece yapacam diye kendinizi yırtmayın.

14. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    kilitli pedal kullanıyorsanız kal ayarının hatasından benzer agrı yapabılıyor.eğer spd kullanıyorsanız anlamanın yolu ağrı başlar başlamaz agrı olan bacagınızı kılıtten kurtarın kılıtsız sekılde pedal basmaya baslayın.ayak serbest kalsın. eğer agrı kesılırse kesinlikle kal ayarından kaynaklı demektır.

Alper Yıldız34 ve idrisarici bunu beğendi.
  15. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    verdiğiniz sempton çok yetersiz,sadece batma ne demek? tam nerede,ne kadar sürüyor? ne zaman başlıyor,geçiyormu? artarak devam ediyormu?,ağrı kesiciler çok dikkatli kullanılmalı.çoğu sadece ağrı kesici değil,iltihap ,ödem giderici,ateş düşürücü ve başka özellikleri var,amaca uygun ilaç kullanılmalı? ne olduğunu bilerek,yoksa tek başına ağrı kesici ağrıyı baskılayacağından problemi arttırır...

16. çimtay

çimtay Aktif Üye

Adı:
    Hakan ÇİMTAY
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba;
    Tv de Canan Karatay hocayı seyrediyordum. Konuşmasının bir bölümünde eklem kıkırdakların dan bahsetti, incelmesinin ağrılara neden olduğunu söyledi. Hocayı izlediğim sıralarda dizlerimde ağrılar vardı.(Bende kıkırdak aşınması mı vardı bilemiyorum.) Kıkırdak aşınmasına; işkembe ve paça çorbalarını önerdi. Bol bol içmeye çalışıyorum. Üç dört aydan beri ağrı hissetmiyorum. Çorbaların soğuduğunda oluşan jelimsi maddenin iyi geldiğinden bahsetti. TAVSİYE EDERİM. Selamlar...

Yusuf G. bunu beğendi.
  17. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @çimtay Ben diz kapağımdaki aşınmadan kaynaklı ağrılar için fizik tedaviye gittiğimde uzman bana evde yapacağım hareketleri gösterdikten sonra "kocakarı ilacı gibi olacak ama et suyu, paça çorbası vs. tavsiye ederim, bir çok hastamız kendilerine çok iyi geldiğini belirtti" demişti. Ben de bayadır içmiyorum hatırlattığınız iyi oldu, Allah kısmet ederse yarın bir paça çorbası içeyim ben de :)

çimtay bunu beğendi.
  18. burak.kurtum

burak.kurtum Yeni Üye

Seviye:
    Benim de dizimde ince bi ağrı başladı sanırım çoğalacak zorlarsam fakat dizlikle rüzgarı kestigim icin sanirim ağrı dindi dizlik tavsiye ederim kesinlikle saygilar.

19. itsaboutyou

itsaboutyou Kıdemli Üye

Adı:
    Kerem
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bikefit öneririm ben de , çok küçük açı yanlışları uzun vadede sakatlığa yol açabilir.

20. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    O nedir