Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Diz kapağı bağları gevşemesi

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Rehavet tarafından paylaşıldı.

1. Rehavet

Rehavet Kıdemli Üye

Seviye:
    diz bağları gevşeyen var mı ? bisikletin bu bağları güçlendireceği yönünde zan var ama benimkileri güçlendirmedi hala 20 dakika yürüsem dönüyolar merdiven inmek haram oluyor

2. further178

further178 Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Diz kapağını oynatan kasları güçlendirmeye yönelik hareketler var.. Çoğu rulo haline getirilmiş havlu yardımıyla yapılıyor youtube da videoları bulabilirsiniz.. Tabi ki öncesinde bir ortopediste gitmenizi tavsiye ederim.. Bana diz bağlarında zayıflık teşhisi koymuştu doktor bu hareketleri düzenli yapmak gerçekten işe yarıyor.. Geçmiş olsun..

Yy787878 bunu beğendi.
  3. Burgony

Burgony Üye

Adı:
    Sezer
    Seviye:
    Sanırım bendede var yüksek vitesde bisiklet sürmekten olduğunu düşünüyorum.
    Yüksek devirde sürmek rahatlatıyor benim dizimi tavsiye ederim.

4. ihsankılıçkaya

ihsankılıçkaya Üye

Adı:
    İhsan KILIÇKAYA
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    1 km koştum yavaş tempoda, öncesinde 3 kere spd pedal ile düştüm sonra diz kapağım ağrıyınca durdum. Sonrasında yüyürken yine ağrıdı diz kapağı üstü. Dr a gittim quadriceps ağrıyo dedim adamda bana NSAD verdi gönderdi. 1-2 gün kullandım sonra tansiyon hapı ile kullanmamam gerektiğini öğrenince bıraktım. Ancak ağrı geçmedi hafifledi ama geçmedi, başına gelen varmı?

5. Yy787878

Yy787878 Yeni Üye

Adı:
    Yasin
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu hastalıklara benzer bir tane yaşadım yaklaşık 2 ay dizimi buktugumde kaslarımda aci olyordu doktora gittim 5 tane hapla bir sürü hareket olan bir kagidla geri döndüm insallah düzelir dinlendirmen gerek dedi bacağı ama antrenmanlara devam insallah ;)

Bu arada yaşım 19 bu yaşta garip acaba bisiklete fazla bindindigimden veya bilincsizce binincemi oluyor araştırmak lazım