Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Diz Arkası Ağrıları.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar diz arkalarımda tur sırasında oluşan ve aktivite sonrası iki-üç gün daha devam eden ağrılardan bıktım. Sele yüksekliği ideal konumda. Sürüşte kendimi zorlamıyorum. Bacak kaslarım farklı çalışmaması için yürüyüş esnasında koşmayı da bıraktım ama dünkü turda yine oldu. Tam nedeni ve çözümü ne olur? Ortopediste mi başvurayım?

Bu diz ağrı sorununu atlatabilirsem aralıksız her gün uzun yol yapabilecek kapasitedeyim ama işte..

Eski bisikletimde iken bu ağrıları yaşamıyordum. Kadro açılarının farklı olması bir neden olabilir mi? Yada sele yüksekliğini azcık düşürsem olur mu?

2. msd_57

msd_57 Bisikletkolik

Seviye:
    selamlar

konu ile ilgili bir soru agrilar kacinci kmden sonra basliyor ?

ornegin max km ni gectikten sonrami oluyor ?

yoksa isinmadan yuklenmemi yapiyorsun ?

3. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    Sanırım 40. km den sonra başlıyor. 60 dan sonra rahatsızlık vermeye başlıyor..

Isınmadan yükleme yapmıyorum. O acemilik dönemimdeydi. Artık dengeli sürmeye başladım. Bacaklarım otomatik olarak sabit hızı sağlıyor.

4. msd_57

msd_57 Bisikletkolik

Seviye:
    abi zannedersem max yaptigin km burada kistas gibi duruyor.

bence max km asama asama ilerletmeni tavsiye ederim

ama bi agri halen mevcut ise dokorlluk bi olaya gidebilir senin isin.

5. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kadans aralığın tahmini kaç gibi Mineral?

6. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    Düz yolda 75-80, hafif inişte 100-110, çıkışta 61-70

7. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben de spd'ye geçtikten sonra benzer bir sorunla karşılaşmıştım. Ama daha çok biniş sırasında yokuştayken kendini hissettiriyordu. Binişten sonra ağrı olmuyordu. Spd'den sonra devrimi yüksek tutmaya özen gösteriyordum ve hızlı çevirmeye alışık olmadığım için eklemleri biraz germiş olabileceğimi düşündüm. Sonra bir problem yaşamadım. Geçmiş olsun...

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  8. BuRroM

BuRroM Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mineral bende de aynı sorun var.. Benimki 150 km den sonra başlıyor ve devam ediyor.. Ya da sadece tırmanış yapıyorsam arazide o zaman 40 km den sonra başlıyor ağrılar..

Ben doktora gittim bu konuyla ilgili geçen sene.. Kan tahlillerime göre ASO değerlerim yüksek çıktı.. Yanlış hatirlamıyorsam normali 100-120 arasıydı benimki 330 çıkmıştı.. Doktor fazla rüzgara maruz kalıyor musun diye sormuştu.. Bisikletçiyim falan dedim işte.. Sonra gittim rüzgarı daha az geçiren kıyafetler aldım bisiklete o şekilde bindim.. Ağrılarda azalma oldu ve aso değerim de 200 e indi.. Son durumu bilmiyorum bu aralar bisiklete binemiyorum çünkü.. Aso değerinin yüksek olması eklemlerde ağrıya sebep oluyormuş(romatizmal bir hastalıkmış).. Bildiklerim bu kadar.. Bir doktora görün derim.. Geçmiş olsun:)

msd_57 ve Baki Berk Kayalar bunu beğendi.