Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

diz ağrısımı lif hasarımı ?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında aquistik tarafından paylaşıldı.

1. aquistik

aquistik Üye

Seviye:
    arkadaşlar yeni başlıyor sayılırım ilk uzun tur deneyimimi belgrad a gitmekte karar verdik.ve toplam da 83 km ortalama 16 bir hızla yaptık.alibeyköy hasdal belgrad istinye sarıyer ortaköy derken sağ ayağımın diz arka kısmında kasılmalar başladı.eminönü eyüp derken eve attım kendimi.dizim değil ama arka kısmı çok ağrıyordu iki hafta oldu bngy kremi sürdüm biraz geçti sadece merdiven inerken yapıyordu düz yolda rahatsız etmiyor ağrımıyorda şimdi. ama arada bir sanki damar damar üstüne gelmiş gibi ters hareket edince aklım gidiyor.içim gidiyor bisiklete binemiyorum diye.sizce neden olmuştur neler tavsiye edersiniz.sizlerinde başına geldimi böyle bir durum. herkese teşekkürler ve sağlıklı sürüşler.tavsiyem benim gibi aç gözlü olmayın iki haftadır bisiklet binemiyorum bu huyum yüzünden

2. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Fotoğrafta ki oturuş şeklinize baktım,Selenizin yüksekliği bu şekilde ise yaşananlar çok normal.Selenizi boyunuza göre ayarlayın.Birde şu şekilde düşünmüşsünüz sanırım onu resimden çıkardım.Seleye oturduğumda ayağımın tümü yere temas etsin mantığı var gibi,çok yanlış

aquistik bunu beğendi.
  3. Barış TOPÇU

Barış TOPÇU Forum Demirbaşı

Seviye:
    şafak abiminde dediği gibi sele boyunuzdan kaynaklanıyor bisiklette yanlış pozisyonlar kalıcı hasarlara sebep olabiliyor forumda uygun sürüş pozisyonları ile ilgili bilgiler var bulun ve kendinize ayarlayın sağlıklı pedallamalar bazı zamanda kas zorlamalarından ağrı yapabilir ama sizde büyük ihtimal pozisyondan

aquistik bunu beğendi.
  4. aquistik

aquistik Üye

Seviye:
    :) o resim bisikleti ilk aldığım zamanda çektiğim resimlerden yani henüz bir ayar yapmamışken.aslında bende tam tersini düşünüyordum.parmak ucuyla bile yere anca değebilecek bir pozisyonda yaptık bu geziyi bu bir haftadırda yaklaşık 3-5 cm daha indirdim öyle sürüyorum.gidon dan az bişey daha yukarıdadır veya aynıdır ama altında değil kesinlikle

5. onur ti

onur ti Aktif Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun. Vakit kaybetmeden uzman doktora görünmenizde fayda var bence. En iyi ihtimalle size bazı egzersizler önerir ve neler yapıp yapmamanız konusunda bilgilendirir. Tabi siz de bunları paylaşırsanız herkes için faydalı olur :)
    Şaka bir yana benim de en çok korktuğum yer diz bağlarıdır.

Herkese kazasız, güvenli gezmeler dilerim.

aquistik ve Mehmet Boran bunu beğendi.
  6. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Seleyi doğru pozisyona ayarladığınızda, sele üzerindeyken ayağınız yere değmez.

aquistik ve sonEr´´ bunu beğendi.
  7. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    dostum bize foto çekip yollarmısın.Arkası arıyorsa seleyi biraz arkaya çekmen icap edebilir sen gene fotoları yolla.fotolar şöyle olsun ilk pedallar yere paralelken ve sen üstündeyken.daha sonra crank sele borusuna paralelken çekermisin.ayaklarını bir yere dayama elinle duvarı falan tut yada biri yardım etsin.Büyük ihtimal oturma pozisyonu çünkü yüzde 90 hep o sebebolur :) bazı insanların bacakları azda olsa farklı uzunluktadır oda yapabilir.Ben uzun süre bu sorunla ugraştım sonunda çözdüm çok gıcıkdır :)

aquistik bunu beğendi.
  8. aquistik

aquistik Üye

Seviye:
    evet 2 hafta oldu bugün ilk kez ağrı girmeden 8 km lik bir yol yaptım bu bile sevinmem için yetti.benim tahminim yüksek seleden ötürü ve aşırı zorlamadan.ama dediğiniz gibi resmi çekmeyede çalışırım.ifade etmek gerekirse şu an parmak ucum ancak yere değiyor aslında 5 cm filan daha yüksekti ama bu ağrı olayından sonra indirmeyi düşündüm seleyide en geride kullanıyorum.bunun sebebide dönüşlerde filan ayağım ön tekere çarpmasın diye yapmıştım :)

Barış TOPÇU bunu beğendi.
  9. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aynı sorun bendede oldu merdiven çıkarken filen çok acıyor fakat şuan bisikletimin selesi yüksek ağrıdan eser kalmadı.Birde çok yüklenmissin kendine bir anda ondan yapmıştır.

aquistik bunu beğendi.
  10. Barış TOPÇU

Barış TOPÇU Forum Demirbaşı

Seviye:
    ayağınız ön tekere çarpmasın diye sele geriye alınmamalı dostum sele ayarıda dizlerle alakalı eğer doğru ayarda ayağınız ön tekere çarpma riski yaşıyorsa pedal basış pozisyonunuzuda gözden geçirmelisiniz bu özellikle yanlış basışa alışmışlarda çok zor bir olaydır ama ayak parmaklarının baladığı eklem tarafı pedala gelicek şekilde ayarlarsanız o sorunuda halledersiniz. ayaklarınız birbirine paralel durmalıdır aynı zamanda...

aquistik bunu beğendi.