Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

diz ağrısı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında semdekor tarafından paylaşıldı.

1. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba
    Haftasonu bol yokuşlu bir turu diz ağrısı ile tamamladım. hala hafiften ağrıyor. Aslında 1 yıl önce okuduğum Hakan Yazman'ın yüksek kadansla ilgili yazısından sonra bi ders çıkarmıştım ama arada ameliyat vs dönemi, unutmuşum:) Şimdi sorum şu: ne yapmam gerekiyor. bir kaç gün ara vermem mi gerekiyor. bu ağrıya iyi gelecek bir krem tavsiyeniz var mı? yoksa üstüne mi gitmeliyim?

2. bende hafta sonu 150 km yaptım sol dizim biraz ağrıyor orjın krem sürdüm iyi geldi istersen bir dene!

semdekor bunu beğendi.
  3. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    ilk 48 bol buz tedavisi iyi gelir sonrasında ağrı devam ederse basit bir aneljezik+antienflamatuar özellikli bir krem yada tablet ağrı kesici eczacınıza yada doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz

doktor olmadığım için özellikle bir ilaç ismi vermekten kaçındım gerçi hemen hepsi aynı işi görüyor ve benzer özellikli

semdekor bunu beğendi.
  4. orjin krem %100 doğal bitkilerden imal edilir ve hiçbir yan etkisi yoktur reklam gelirim yok bundan ama sadece çok memnun kaldım tavsiye ediyorum bu kremi aldıktan sonra yakınımda çok kişi kullandı herkese fayda etti vücudumda neresi ağrırsa ağrısın geçiriyor başın ağrısın sür hemen geçiriyor boynum tutulmuştu bi keresinde onun için almıştım onuda geçirdi
    !!!

semdekor bunu beğendi.
  5. Gökay ÜNGÜDER

Gökay ÜNGÜDER Üye

Seviye:
    arkadaşlar ilaçlar zaten bitkilerden elde ediliyor. ve bünyeye dokunabilecek bitkiler de var. zayıflatma ilaçlarında hep söylenilen %100 doğal lafı büyük bir aldatmacadır. yılan zehri de %100 doğaldır.

faruk hasanzade bunu beğendi.
  6. yahu kardeşim sende sağ elinle sol kulağını tutmaya çalışıyorsun %100 manası ağrıya iyi gelen bitkilerden elde ediliyor bu merhem !!!yılan zehrininin ne alakası var saçmalama yani ! ayrıca ilaçların hepsi %100 doğal bitkilerden elde edilmez istersen en yakın eczaneye git sor!

Gökay ÜNGÜDER ve semdekor bunu beğendi.
  7. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Benzeri bana da oldu sol dizim. Hakan hocamın yazılarını dikkatlice okudum insanların yorumlarını, 1 -2 hafta ara verdikten sonra, tavsiyeleri harfiyen uyguladım şimdi hiç sorun yok. benim dizim de çok ağrıyordu hani oturamıyordum filan

semdekor bunu beğendi.
  8. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    İlk 48 derken saat manasında mı? 48 saat geçti bile çünkü. İlk baştaki gibi ağrımasa da hafif bir ağrı var. Yine de buz sürsem iyi gelir mi? Bu arada Recep orjin dediğin ilacı soracağım. Bi de alakasız ama sen critical mass fotolarında bakacaktın kendine baktın mı:)

9. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba geçmiş olsun, bir kaç gün ara verin, lasonil sürün akşam yatarken ve sabah (bu arada lasonil piyadasan kalktı onun yerine çıkan aynı ilacı veriyorlar, jel olanı alın), imkanınız varsa glukosamin kornitin msm preperatı kullanın, 2-3 günden sonra yokuşlardan kaçınarak düşük tempolu kadanslı sürüşler yapabilirsiniz, yavaş yavaş tempoyu arttırın zaman içinde, genellikle bir süre ara verdikten sonra ağrı tam geçmiyor, bu durumda üzerine giderek antrenman şiddetini arttırarak iyileştirdim çoğu zaman diz sakatlıklarımı (hemen hiç birinde de doktora gitmemiştim neredeyse) . Az ağrı var dediğinize göre ciddi bir durum olduğunu sanmıyorum genel olarak. Bu aralar yokuşlu turlardan sonra bana da çokça benzeri şikayetler gelmeye başladı...

Samet SERTER bunu beğendi.
  10. unuttum ama ben face i kapattım başka nereden bakabilirim ?5 ağustos perşembeye katıldım ama inciraltında iki tekerimde patladı ve ogun bana zehir oldu yolda kaldım benim bisiklet yarış bisikleti çünkü lastikler çok ince ve dişsiz o gün topraktan gittiğimizde oldu büyük bi ihtimal köprüyü geçince hani orjinin fiyatı ben aldığımda 70tl idi bilgin olsun 100ml +25ml hediye googleda yaz gelir önüne

11. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    benim evim yokuşta ama:) hem de bayaa güzel bi yokuşta:) neyse bu hafta binmeyeceğim zaten haftaya da yavaş yavaş çıkarım yokuşumu:)
    ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim

12. semdekor

semdekor Kıdemli Üye

Seviye:
    o gün fotolardan gördüğüm kadarıyla herkesin lastiği patlamış:) ben gelemedim.

13. orkun tulu

Seviye:

evet 48 saat. daha sonraki dönemde sıcak kompres yapabilirsin.
    orjin kreme internetten baktım bence para tuzağı içindeki doğal yağlar sürüldüğü bölgede bir rahatlama hissi sağlayabilir belki (oda naneden) ama diz ağrısını tedavi edici bir özelliği olduğunu ben sanmıyorum.

fiyatıda bilimsel niteliği kanıtlanmış tıbbi ilaçların nerdeyse 10 katı.

semdekor bunu beğendi.
  14. fiyatı evet pahalı ama bunu ben kullandım ve ağrımı geçirdi boynum tutulduğu zaman belki bilirsiniz tutulma çok kötü oluyor kafanı bile çeviremiyorsun hatta sabah yataktan kalkamadım yani anlayacağın ben kullandım iyi geldi etrafımdaki kişilerden de kullanan çok oldu kim kullandıysa iyi geldi ve piyasada çıkan butür ürünlerin ilkidir daha sonra bununla aynı olduğunu söyleyen birsürü marka çıktı !

15. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    o yokuşu asla evden çıkıp soğuk soğuk çıkmayın :) eve gelirken ve giderken de yokuşta elinize almalısınız bisikleti :)

lamba bunu beğendi.
  16. ufuk şen

ufuk şen Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende de diz ağrısı oldu bende korkmuştum ciddi birşey oldu diye akşamları buz uyguladım iyi geldi ama hala hafif bir ağrı var, genelde ağrı 25 km den sonra uzun turlarda başlıyor.

Önereceğiniz bir krem yada başka bir şey varm ?

17. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Bir de iyileşene kadar mümkün mertebe merdiven inip çıkmaktan kaçının...

lamba bunu beğendi.
  18. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Yukarda önerdiğim gibi Lasonil iyi geliyor, diclomec de denenebilir. Bölgeye sıcak uygulamak iyi gelebiliyor ilerleyen aşamada, ben diz sakatlıklarımını iyileştirmek için uzun saatler saunada kalmıştım...

19. ufuk şen

ufuk şen Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler birazdan alıp deneyeceğim..

20. orkun tulu

Seviye:
    diclomec dikloron voltaren emulgel gibi ürünler ağrı ilk başladığında kullanılırsa içindeki yardımcı maddelerin soğutucu etkisindende faydalanmış olunur ki bu ürünler ileriki dönemde de kullanılabilir. adı thermo ile başlayan thermo rhemon thermo dolin gibi ürünlerse ilk birkaç günden sonra ısıtıcı etkilerindende faydalanılarak kullanılabilir.

semdekor ve Hakan Yazman bunu beğendi.