Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Diz ağrıları için - HardLine Glucosamine Chondroitin MSM -

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Adem Kaya tarafından paylaşıldı.

1. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    HARDLINE GLUCOSAMINE CHONDROITINE MSM

http://www.hizlial.com/spor-fitness...oitin-msm-h-a-180-tablet_19.020.4828.0096.htm
    http://www.hardlinenutrition.com/GLUCOSAMINE-CHONDROITINE-MSM,PR-107.html

Çok yakın zamanda bu ilacı sipariş vereceğim faydalı*faydasız olursa yorumlarımı yazarım. Bu konu hakkında epey yorum var googlede çıkıyor..
    Kullanan varsa kıkırdak için iyi geliyorsa yazabilir..

doktor raporu
    menisküs rahatsızlığından değil diz kapağı ile diz eklemi arasındaki kıkırdak bozukluğundan kaynaklandığını düşünmekteyim.

Teşekkürler.

2. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Doktorumun tavsiyesi üzerine 1 ayı geçkindir kullanıyorum. Araştırmama göre en ideal bu markayı buldum ben de. Direkt bir etkisini algılayamadım ancak uzun vadede iyileştiğimi izliyorum. Sanırım etkisini görmek için en az 3 ay kullanmak gerekiyormuş. Ben 6 ay kadar devam etmeyi düşünüyorum.

Adem Kaya bunu beğendi.
  3. Serkan.Sezer

Serkan.Sezer Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Arkadaşlar gerçekten sakatlık, inatçı geçmeyen ağrı gibi bir durumunuz yoksa kullanmayın. Zira glucosamine'in diyabete yol açabilme gibi bir tehlikesi var.

Adem Kaya bunu beğendi.
  4. Adem Kaya

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Yan etkileri çok az diye okudum hatta hiç yokmuş diye biliyorum. Diyabet hastlarına da önerilmiyor zaten..

5. Salih.D

Salih.D Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Selam,

Diz ağrısının nedeni araştırılmadan bu tarz takviyelerin alımı riskli.

Babamın dizleri yaştan ötürü ağrımaya başlayınca Now Foods'un UC-II ve Glucosamine&MSM almıştım. Halam eklem sıvısı azalması sebebiyle bu ikiliyi kullanıyor. En önemli husus dizi zorlayan faktörlerin azaltılması. Aşırı zorlayarak kıkırdak dokuya çok ciddi hasarlar verebilirsiniz.

Aklınızda olsun, eklem sağlığınız açısından EPA/DHA da önem arz ediyor. Babam ve annem muntazam EPA/DHA takviyesi de alıyorlar zorlamamla. Düşününce fark ettim ki bizimkilerin eklem ağrısı şikayetleri oldukça azalmış durumda son zamanlarda :)

Saygılar.

Adem Kaya bunu beğendi.
  6. Adem Kaya

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    sn.Salih.D

Hocam muayene oldum Mr çektirdim sorun kıkırdakta imiş. Bu ilacı bana Soner Sarıhan abimiz önerdi gayet iyi geliyor ağrılara dedi. Özel mesaj attım gelirse o da yazar yorum..
    Dün gittiğim forumdan doktorumuz sn Oğuz Çetinkaya da bana bu ilacı önermişti. Sağolsun epey ilgilendi muayene etti.

7. Adem Kaya

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    sn.tekkir

Hocam sizin ne gibi ağrılarınız var? Benim bisiklette zorlamadan dolayı hasar görmüş kıkırdak. Allahtan fazla sürmedim gittim mr çektirdim hastalık çok ilerlememiş(kireç,menisküs,çapraz bağ yırtığı)
    Acil şifalar.

8. Salih.D

Salih.D Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Selam,

Eğer kıkırdak ise sorununuz, UC-II'i özellikle tavsiye ederim.

Ben Now Foods ürünlerini ebay üzerinden alıyorum. TR fiyatları inanılmaz! Annemle babama 3 ay yetecek dozu Omega-3 ile beraber sipariş ediyorum.

Geçmiş olsun, umarım tez zamanda eski sağlığına kavuşursun :)

Saygılar.

tekkir ve Adem Kaya bunu beğendi.
  9. Adem Kaya

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    sn Salih.D

Evet abi ilk mesajda doktor raporunu yazdım şimdi.
    İnşallah iyileşirim ya özledim bisikletle uzun yollara çıkmaya hasretim vallah :)

10. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dostum ben ocak ayında bir kaza geçirdim. Karşı yönden gelen araç sol dizimden bana çarptı. Çarpışma çok şiddetliydi lakin dizimde kırık oluşmadığı söylendi doktor tarafından. Diz kapağım diğerine nazaran daha rahat oynuyor baktığımda. Bağlarda sorun yokmuş çok şükür. Kıkırdakta da grade1 dejenerasyon var ki çok önemli olmadığı söylendi. Yalnız kaslarla ilgili ciddi sıkıntım var. Hala bacak kaslarıma kramplar giriyor tam kullanamıyorum. birde ön bağlar tam zamanında gerilmiyor sanki. Özellikle kendim kastırıp kullanıyorum. Tembellik gibi bir şey oluşmuş. Dizime de tam yüklenmiyorum, yüklenemiyorum gerilme ve acı oluyor. Biraz da psikolojik hemen yüklenmeyi bırakıyorum. Kütürdeme çok oluyor bir de dizimde.

En son geçen ay mr çektirdim ve glukozamin tavsiye etti doktorum. Bakalım önümüzdeki ay tekrar kontrole gideceğim. Mr raporunda:

"Patello süperior lateral kesiminde patelladan ayrılma ve basamaklanma gösteren kemik fragman izlenmektedir. Medullar kemik iliği ödemi ve komşu bursalardaki sıvı sinyal artışı ile birlikte iyileşme evresinde kırık lehine değerlendirilmektedir. Lateral femur kondili posterior kesimindeki medullar kemik iliği ödem paternide postravmatik özelliktedir." ve "medial menisküs arka boynuzda fokal sinyal artışı grade1 dejenerasyona uymaktadır." diyor.

Ha birde Salih bey'in bahsettiği EPA/DHA önemli diye okumuş ve balık yağı da almıştım. Birlikte kullanıyorum ikisini de.

Adem Kaya bunu beğendi.
  11. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Araştırmalarıma göre en ideal EPA/DHA oranları bunda var. Ayrıca norveç menşei olduğu için daha güvenilir deniyor derin su balığı kullanılmasından dolayı. 3 kutusuna 50 tl verdim...

CARLSON OMEGA 3 1000MG 50 CAP

12. Adem Kaya

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Hardline ilacında da köpekbalığı kıkırdak yağı var sanırım daha etkili olabilir.

13. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Köpekbalığı kıkırdağı yağı ise iyiymiş. Yoksa kaynaklarda glukozamin'in en çok tavuk kemiği iliği ve karides, istakoz gibi deniz canlılarının kabuklarında bulunduğu yazıyordu. Tadı da ekşimtrak zaten hapların :) Diğer etken madde olan Kondritin inek kemiği liğinde bulunuyormuş en çok. MSM denen maddenin (metil-sulfonil-metan) günlük yaygın kullandığımız sebzelerde bulunduğunu okumuştum hangileri olduğunu tam hatırlayamıyorum.

Hardline tabletlerinde hem 3 etken madde bir arada hem de fiyat olarak uygun. İlaca yapılan yorumlarda ekseriyetle olumlu zaten, ciddi olumsuz bir yorum okumadım. Umarım en kısa zamanda faydasını görürüz de dertlerimizden kurtuluruz. Sağlık gibi nimet yok hakikaten.

Adem Kaya bunu beğendi.
  14. Adem Kaya

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Sağlık bulunmaz nimet hocam. 2 Haziran Pazar günü boğaz köprüsünden geçeceğim sonra bisikleti aşşağı atacağım :D

Onur Ali İmren bunu beğendi.
  15. Hüseyin Çelebi

Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yabancı iyi denetlenen bir marka tercih ederdim ben olsam. Hardline burada üretiliyor ve pek denetlenen bir sektör değil. GNC'de aynı etken maddeleri içeren ürünler görmüştüm, ne içtiğinden emin olmak için aradaki fiyat farkına değer bence.