Diyetisyen tavsiyesi (Beşiktaş-Kadıköy-Maltepe-Kartal)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhabalar

Bazı sağlık sorunları nedeni ile fazla kilolarımı atmak için yardım almak istiyorum. Ancak webte yaptığım araştırmalarda sağlıklı bir bilgi bulamadım. Türlü türlü diyetisyenler. Seans başına 300 liralar vs.

Tanıdık eş dost yada yakınınızın danıştığı, tavsiye edebileceği bir diyetisyen varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

Boy:190
Kilo:123

Scudo

iksis

Aktif Üye
Tepki
155
İsim
ihsan
Bisiklet
Canyon
myfitness pal diye bi program var dostum indir telefonuna kontrol et ben 1 hafta da 1.5 kilo verdim

• Beğen
Tepkiler: Uğur S.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hocam kendi basinizada rahatça verebilirsiniz o kilolari ama kendi.basiniza olunca disiplini rahatça bozuyorsunuz. Diyetisyenin yaninda 1-2 haftalik bisiklet turlarina çikabilirdiniz bence.
Kesin ve net kilo kaybinizin olmamasi imkansiz :)

Tabi.bunlar benim görüslerim :)

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Eğer yemek konusunda kendinizi kontrol edebiliyorsanız yukarıda da bahsedildiği gibi MyFitnessPal kullanabilirsiniz.
Misal benim boyum ve kiloma göre bazal metabolizmam günlük 2200 kaloriye ihtiyaç duyuyor. MyFitnessPal bana günlük 1560 kalori almamı söylüyor.
Strava hesabınızı buraya bağlayabiliyorsunuz. Egzersizlerinizi otomatik olarak aktarıyor. Sürüşlerinizde harcadığınız süreye göre kalori belirleyip bunu günlük kalorinize ekliyor.
Gün içinde yediklerinizi de bir bir buraya yazıp toplam aldığınız kaloriyi görebiliyorsunuz.

Ben 15 günde 4 kilo verdim. Bayağı hızlı oldu ama 4 kilonun hepsinin su kaybı olduğunu düşünmüyorum.
Bir deneyin derim.

188 boy, 115 kilo ile başladım. 111 kiloyum şu an.

Pearl Jam

Üye
Tepki
58
İsim
BK
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Orbea
"Intermittent Fasting" denilen, türkçeye de "Fasılalı Açlık" çevirdikleri bir disiplin var, bunun alt disiplinleri de var ama kabaca kahvaltıyı atlayıp öğle ile birleştireceksin. Yaklaşık 11:00-12:00 civarı yiyeceksin. Akşam da 18:00-19:00 akşam yemeğini yiyeceksin. Sonrasında yemek yok. Su, kahve, çay olabilir/olmalı. Öğünlerin asgari karbonhidrat içerecek, ağırlıklı yağ ve yeterince de protein. Bu yazdıklarım ana hatlar. Farklı versiyonları kişiden kişiye değişiyor. Örnek ben bunu hergün yapmıyorum. Yaptığım günler sabah kahve (içine kaymak veya hindistan cevizi yağı) içiyorum. Bazı günler iki öğün arası atıştırıyorum. Ama ana rotadan vazgeçmezsen hızlı kilo verir ve sağlıklı hissedersin.

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
ankaraya gelip gitme durumunuz varsa size benim kendi gittiğim diyetisyeni önerebilirim. 24 kilo verdim ve şuanda kilomu sabit tutuyorum tabi bir yandan da yağ yakıp kas kazanmaya devam ediyorum. seans başınada bahsettiğiniz ücretin yarısını alıyor

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
@mtb_rider

Merhaba,

Dün şu etkinliğe katıldım. (link)
Kevser Başkara diyetisyen ve triatlon sporuyla ilgileniyor. Kendisi sana yardımcı olabilir sanırım.
Facebook'tan ulaşabilirsin. En azından konuşmuş olursun. Benim bir deneyimim yoktur.

(link)

• Beğen
Tepkiler: fahrettin akansu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@gokberk88

Teşekkür ederim. Ancak ankara söz konusu değil ne yazık ki. Her seans ta 150 lira mı veriyorsunuz ?

@fblisaru

Tam aradığım türden bir cevap oldu bu. Teşekkür ederim.

@fblisaru

Etkinlikle alakalı biraz bilgi verebilirmisin rica etsem ?

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
@mtb_rider

Kevser Hanım dediğim gibi diyetisyen. Aynı zamanda triathlon yarışmacısı. Sporculara özel beslenme ve diyet desteği veriyor. Diyabet ve çölyak hastalıkları için özel çalışmaları var.

Benim gidiş niyetim antrenman veya yarış öncesi, esnası ve sonrasında nasıl beslenilmesi gerektiğini öğrenmekti. Bu minvalde kendisi önce besin gruplarını -karbonhidrat, şeker, yağ, protein- açıkladı. Hesaplamalarının nasıl yapılabileceğini anlattı.

Antrenman, yarış öncesi karbonhidrat yüklenilmesinin önemini, sıvının ihtiyaç kadar/ihtiyaç fazlası alınmasının farklarını anlattı. Yaklaşık 1.5 saat sürdü.

Daha detaylı bilgi istersen sunumdaki kendimce önemli slaytları fotoğraflama şansım oldu. E-posta adresine gönderebilirim.

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Karatay diyeti.
Kalori hesabı yok lokma porsiyon hesabı yok.
Yağdan tıkır tıkır gidiyor kilolar.
13 kilo verdim 1.5 2 ayda.
Karataya uymamama rağmen hala kilo almadım aynı kilodayım

mlhkrc

Üye
Tepki
24
İsim
Melih K
Bisiklet
Mosso
Edit: konu 2016 'mış, umarım konu sahibi zayıflamıştır :=)