DIY Toto Koruyucu (Ass Saver)

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
Aliexpresste orda burda görmüşsünüzdür Ass Saver isimli çamurluklardan. Aliexpresste 3-5 lira civarı Türkiye'de ise 20-30 lira (cidden bu fiyatlarda) çok basit bir çamurluk birkaç malzeme ile çok rahat siz de yapabilirsiniz. Ben liseden kalan plastik kapaklı kullanmadığım defterimin o plastik kapağını kullandım her evde bulunabilen bir malzeme en azından öğrencilerde vardır.

Araç-Gereç:
-Kullanılmayan defter kapağı (veya benzer bir malzeme)
-A4 kağıdı
-Bant
-Makas
-Delgeç

-İlk önce Planımızı yazıcıdan A4 kağıdına basalım (planda ön çamurlukta var)

-Defterimizden çıkardığımız plastik kapağın üstüne planımızı bant yardımıyla sabitledikten sonra makas ile çizgilerden keselim.

-Daha sonra dergeç ile delikleri delelim (delgeci olmayan makas ile delikleri açabilirler)

-İsteyen planda gri renkte gösterilen çizgi üzerinden katlayıp toto koruyucumuz üzerinde o görünümü verebilir.

-Bu kadar basit toto koruyucumuz hayırlı olsun ne çinden 2 ay gelmesini bekleyelim ne de 25-30 lira vererek kazık yiyelim.

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bunun ne işe yaradigini tam anlamadim abi. Mabadı koruyor okeyde nasıl koruyor ?

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
@mariokaldato hocam bildiğimiz çamurluk lastiğin sıçrattığı su çamur vs totomuza değil buna geliyor bisiklet sürüyoruz totomuz kuru kalıyor gerçi daha denemeye fırsatım olmadı

Liberi Spiritu

Hüseyin EROL
Tepki
775
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bunu kağıt yerine 2,5lt pet şişe ile yapmak lazım. Daha estetik olur :)

• Beğen
Tepkiler: mywashere

Sado39

Üye
Tepki
64
İsim
Sadık Doğanay
Bisiklet
Carraro
Elinize sağlık başarılı olmuş.:harika:

• Beğen

MertBay

Üye
Tepki
1
İsim
Mert
Bisiklet
Bianchi
@mywashere dostum çok güzel ya , kalıbı da var . Ben de sipariş veririm falan derken bu çıktı. DIY işlerin hastasıyım. Eline sağlık

• Beğen

cesurokcu

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Salih A.
Bisiklet
Carraro
Ön. Teker nolucak?:)

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
@MertBay

Sağol yapıp denersen performansını buraya yazarmısın daha ıslak zeminde kullanmadım performansını bilmiyorum.

@cesurokcu

Şablondaki kısa parça ön maşa içindir. :)

@Emre Yönlüer

Daha denemedim fakat işe yarayacaktır.

Bugün deneme fırsatım oldu yol bisikleti ile ıslak zeminde 20-25 km hızlarda gayet iyi iş çıkardı sırtta 2-3 nokta dışında iz yoktu.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Guzel paylasim :D urun kesinlikle is gorur. Amaci sirtiniza ve kafanizin arka bolumune camur gelmemesi. On tekerden gelen camurlar zaten alt boruda kaliyor.

Urun şakir şakir yagmur altinda kullanmak icin olmasa da, yerler hafif islakken kullanmak icin ideal. Arkaniz tertemiz kaliyor.

Onerilir :harika:

• Beğen

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
@Serkan Mıstınoğlu Hocam yağmurda kullanan ıslanmayı kirlenmeyi dert etmez kirlenmek güzeldir iyidir hoştur.

Ucuz,hafif,basit ve kullanışlı

@Emre Yönlüer
Uzunluğunu genişliğini ayarlamak sizin elinizde ihtiyaca göre uzatılabilir genişletilebilir.

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.496
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
DIY nedir? :rolleyes:

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
Bende 3 gün önce sizden görüp yaptım ama bisiklet şuanda bende değil sele altındaki demirlere giricekmi bilmiyorum inşallah tam olur.IMG_4273.JPG IMG_4272.JPG

Birde ben açık renkli çizdiğiniz çizgiyi katlıyacağız olarak anladım ve katladım ama böyle de hoş durdu :)

• Beğen

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
@Cesarisback Elinize sağlık benim delgeç deliği dar deldi makasla hafif genişlettim çok güzel sıkıca oturdu

mmakif

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Mehmet Akif
Bisiklet
Ümit
187839

187840

@mywashere hocamdan gordugum uzere ben de yaptim şoyle birakayim fikir olur yapmak isteyenlere.

Maliyet çiktilar dahil 50 krs.

Hiç yoktan iyidir mantigiyla yaptim işlevini gormedim daha. Tak cikar kolay ama yipranabilir ne kadar zaman sonra bilemicem.

Ama illa ki 150 200 verip bi çamurluk sks veya topeak şart .. o zaman kadar idare etsin kışin bitmesine ne kaldi :koptum: