Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

diskli arka fren ayarlama

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında theoneking tarafından paylaşıldı.

1. theoneking

theoneking Yeni Üye

Adı:
    Tuğberk
    Bisiklet:
    Salcano
    Arkadaslar iyi gunler ng 750 m var yeni aldim fakat arka fren tutmuyo surekli bosa basiyorum nasil yapabilirim burada anlatilmis fakat anlayamasim ben Teşekkürler simdiden

2. Halil Barış Çaldıran

Halil Barış Çaldıran Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    arka hidrolik fren ekipman üzerindeki 2 vidayı da biraz gevşetin, arka freni sıkılı tutarken (tercihen iple veya başka bir şeyle bağlayın) hidrolik disk frende gevşettiğiniz iki vidayı da hafifçe çok zorlamadan özellikle abanmadan :D sıkınız... fren yine tutmuyor ise bisikletçinizden yardım isteyin... daha tecrübeli arakdaşların mesajlarını da bekleyiniz muhtemelen beni biraz düzelteceklerdir..

3. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Gecmis olsun. Fikir edinmek icin su konuyu inceleyin isterseniz:

HD Fren / Hidrolik Fren Sorunlar Nedenler Çözümler - BisikletForum

Sorununuza gelirsek surtme degil ne kadar fren yaparsaniz yapin tutmadigindan bahsediyorsunuz. Yeni aldiginiza gore yag veya kimyasal sorunu olmadigini dusunduruyor ilk basta. Kaliper ortalamasi surtme olsa mantikli. Ancak tutmayan, sizin deyisinizle "bosa basan" frene bunu yapmak sorunu cozmeyecek gibi!

Sizin daha cok yag eksikligi / hava yapma sorununuz var sanirim.

Yeni bisiklet goturun servise, havasini alip yagini tamamlasinlar. Garantiden yapilmasi gerekir.

NOT: Bu arada NG 750 MD veya V frende olabilir. O zamanda tel ile ilgili gerginlik sorunu, MD ise kadroya yakin balata mesafesinde ayarsizlik (uzerindeki alyan ile yapilabilir), V fren ise pabuc ayarsizligi olabilir.
    Elinizden gelmiyorsa bunlar icin yine servise goturun. Sonucta yeni bisiklet ise garantiden halletmeleri gerekir ;)

hsnbykkls bunu beğendi.