Disk taktırma kaça mal olur ve bikaç soru...

rally2003

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar 10 yıldır kullandığım bisikletime diskli fren taktırmayı düşünüyorum.Şu an bisikletimde V fren sistemi var.Diskli fren sistemini kaça taktırabilirim?

Diğer sorularım:
-Diskli fren sisteminde disk zamanla eriyomu?
-Diskli fren sisteminde Fren patlaması oluyomu?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

Scudo

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
şimdi bisikletin ve disk bağlamak için bağlantı yerleri var mı?
var ise sorun çıkmayacaktır...

bütcen ne durumda
bu soruyu soruyorum çünkü hidrolik sistemli yada mekanik sistemli birşey mi düşünüyorsun?

ve tekerlek haznelerin disk e uyumlu mu?

değişmesi gereken parçalar

tekerlek hazneleri ön - arka
10 yıllık demişsin belik Kadro değişmesi gerekebilir

tektro hidrolik sistem fiyatı uygun du
deore hidrolik de aynı şekilde

disk zamanla erir mi tabiki zamanla v-fren gibi aşınıyor ve ses gelmeye başlayınca yani bitince değişiyor...

Fren patlaması derken fren kaliper pistonların patladığını duymadım görmedim
ancak fren borusunu sen kelepçeler ile kadroya sabitlemezsen bir yere takılırsa belki kopabilir ki çok sağlam bizzat test ettim ...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ercan takılması için gerekli hususlarda bilgi vermiş. Ben de patlama konusuna değineyim. O kablolar öyle kolay kolay kopacak edecek kablolar değil. Ancak bir yere takılır da siz giderken katlanır vs olursa kalipere veya fren koluna bağlandığı yerden kopabilir. O da en zayıf yerleri orası olduğu için. Tabi bunlar teorik. Henüz koparan parçalayan hiç duymadım. Düşünün, insanlar bu frenlerle tepe inişi yapıyorlar. Atlayıp uçmadıkları yer yok. Düşüp kafalarını gözlerini, kadrolarını maşalarını parçalıyorlar ama henüz bir tane kopmuş hidrolik fren kablosu görmedim :).