Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

disk sorunu

Konu, 'Frenler' kısmında miran demir tarafından paylaşıldı.

1. miran demir

miran demir Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba benim sorunum disk mekanizmasına sürtüyor. benim yapabileceğim birşey var mı yoksa sevise mi götüreyim.

2. yusuf bekar

yusuf bekar Forum Bağımlısı

Seviye:
    servise götür derim disk ile ilgili bir bilgin yoksa yada kafanda soru işaretleri varsa servise götürmek şart

3. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    :boese157:
    bu tip bir msj hiç cevap yazmadan gülüp geçinir normalde, yada forum kurallarını çiğnemeden hafif bir alaylı cevap da yazılır mesela
    cevap: disk mekanizmasını sök at emin ol bir daha sürtmez. :D
    cevap: v fren kullan o zaman en fazla jant mekanizmasına sürter. :p
    cevap: bisiklete binmekten vaz geç, en fazla ayakkabının altı kaldırım mekanizmasına sürter. :)
    cevap: yapabileceğin hiç bir şey yok, Allanh rahmet eylesin. :(
    cevap: ....... :rolleyes:
    cevap: .... :eek:
    neyse lütfen bana kızma sadece şaka yapmak istedim. belli ki yeni başlıyorsun bu sevdaya ve öğrenilecek çok şey olduğunu göreceksin. yada bunların hiçbirini öğrenmeden de gayet mutlu bir bisiklet sever olabilirsin.
    Ama lütfen şuna dikkat et:
    Örnek:
    hasta: hasta bir kişi telefon eder ve doktordan yardım ister. der ki ağrım var ne içiyim?
    doktor: ınkkkkk!!! (içinden zıkkımın kökünü iç desede) ne gibi bir rahatsızlığınız var ne olunca ne olmayınca nereniz nasıl neden ağrıyor diye soru sormaya başlar... ona göre bir tesbit yapsın.

sanırım hidrolik disk fren kullanıyorsunuz yada artık pek görmesem de mekanik kablo ile çalışan bir disk fren de olabilir. sürten yer balataların rotor a değmesi olduğunu var sayarsak kaliper rotara göre ortalanmamış olabilir yada piston lardan biri dışarı daha fazla çıkmış ve geri içeri girmediyse bu da balatanın rotara tek taraflı baskı yapar sürtme olur. rotor yamulmuş olabisir 6 vidalı ise vidalardan biri ikisi gevşek olabilir. yanlış rotor takılı olabilir rotor balata mesefası eşit olmaya bilir. neyse affına sığınarak çok gevezelik ettiğimin farkındayım. bye

halid acar bunu beğendi.
  4. miran demir

miran demir Yeni Üye

Seviye:
    cevabın için sağol kory devamlı sürtüyo arkadaki neyse sevise götürücem.

kory bunu beğendi.
  5. miran demir

miran demir Yeni Üye

Seviye:
    cevabın için sağol kory disk devamlı sürtüyo dediğin gibi sanırım rotor yamulmuş olabilir.

6. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Bilen birine götür...İyi forumlar.

7. kory

kory Kıdemli Üye

Seviye:
    istanbulda bu işten çok iyi anlayan bir çok kişi var onlardan birine götür. ama unutma ki sadece ayar gerekiyorsa bence kurcala ve kendin yap. onun tadı bir başkadır. yapamazsan zaten gider götürürsün. bir de unutma ki çok mühim bir şey olmayabilir gereğinden fazla bir hesap çıkarmasınlar bunuda aklında tuk. kolay gele... :D

miran demir bunu beğendi.