Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Disk frenli bisikleti otobüsle taşımak

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Yiğitbahçeli tarafından paylaşıldı.

1. Yiğitbahçeli

Yiğitbahçeli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar.Bu hafta bisikleti otobüsle taşımam gerekiyor.Konuları okurken ön tekeri sökünce disk frenin sorun çıkarabileceğini okudum.Ne gibi sorunlar çıkabilir?Ya da taşıma konusunda başka önerileriniz var mı?

2. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisikletini daha önce Çanakkale - İstanbul arasında otobüsle taşımış birisi olarak sana tavsiyem mutlaka Kamil Koç firmasını kullan. Truva, Metro gibi firmalardan uzak dur. Ben sadece bisikletimin ön tekerini çıkartıp ters bir şekilde bagaja koymuştum. Ön tekerlek olmadan bisiklet bagaja hiç sorunsuz giriyor. Disk fren bir sorun çıkartmaz merak etme, bendede hidrolik disk fren var. Eğer sende benim gibi bisikletinin çizilmesi konusunda dikkatliysen bir nalburdan içi hava kabarcıklı naylonlardan alıp bisikletini sararsan bisikletin boyasının çizilme ihtimalinide ortadan kaldırmış olursun.

Arif Gören bunu beğendi.
  3. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    rotorun üzerine ağır birşey koyarlarsa rotor yamulur, tekerlek sökülüyken ön fren kolunu sıkarlarsa balatalar birbirine yapışabilir, bir de hidrolik kablosu bir yere takılıp da sertçe çekilirse yağı boşalıp her yeri batırır.

anlayacağın, nazikçe bagaja yerleştirilip yine nazikçe indirilirse hiç sorun yok ama manyak bir muavine denk gelirsen sıkıntı oluşabilir. o yüzden iyi bir firmayla, biletini birkaç gün önceden alarak ve bagaja bisiklet aldıklarını hem bilet aldığın yerden hem de otobüs terminalindeki yazıhanelerinden teyit ederek yola çıkmalısın. böyle yaptığın sürece hiç sorun yaşamazsın...

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  4. Yiğitbahçeli

Yiğitbahçeli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkürler,Otobüs firmasına sordum,sorun çıkmayacağını söylediler.Sonucu yazarım buraya.

5. Rüzgar Yolgezer

Rüzgar Yolgezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    Rotor sokmek mantikli olabilir, zira cok mesakkatli bir is de degil gordugum kadariyla. Sadece 6 tane vida sokulecek.

6. Erdinç ALTINÇEKİÇ

Erdinç ALTINÇEKİÇ Kıdemli Üye

Adı:
    Erdinç A.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sonuç?!? :p

7. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Kamil Koç'u kullanmanı ben de tavsiye ederim. Başka muavin mırın kırın etse de bisikleti "parçalara ayırmadan" bagaja koydum, geldi. Ama bagaja koyduktan sonra otobüse bağlı bir şekilde kilitlemeyi unutma derim. Çünkü bazı uyanıklar bu benim deyip alıp gidiyorlarmış. Muavin de dikkatli değilse bisiklet uçar gider. Benim derdim servis sırasında olmuştu. Ataşehir'den servis kullanmak istedimde almayız dediler. Taksi tutup eve geldim,ama aynı gün Kamil Koç'a mail attım. Durumu telafi ettiklerini,gerekli uyarıları yaptıklarını söylediler. Cidden bu konuda hassaslar. Bir sorun çıkarsa anında 444 0 562'yi ararsan, seve seve alacakladır.

Kolay gelsin.