Disk Frene WD-40 Kaçtı

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link) Arkadaşlar burda bi video var anlatıyo ama ben pek anlamadım biri anlatabilirmi mesela ilk 3.45teki yaptığını yap gibi :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tamam arkdaşlar sorun yok yarın Burhan bize geliyo ve söküyoruz videolara baktım ne olcaksa olsun :D cif deterjan fln hatta bulaşık makinasına koyarım :D şaka şaka anneme veririm cif persil :D saçmaladım biraz yarın yapıyorum ilgilenen herkese çok teşekkürler :)

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
Aslında gayet basit bir işlem. Frenlerinin markasını bilmiyorum ama çoğunlukla kaliperlerin üst kısmında balataları tutan bir pim bulunur. Öncelikle lastiği çıkar sonra da bu bahsettiğim pimi yerinden çıkar. Pim çıkınca balatalar serbest kalır elinle alıverirsin. :) Temizlik kısmını anlatmama gerek yok :)

Örnek resimler

(link)

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Burhan Özyılmaz

Burhan Özyılmaz

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
@Hüseyin ARICAN
Hah abi sen o arkadaşı bırak bizi onu yaptıkta şu resim 3 teki pimi nasıl çıkarıyoruz ilerde lazım olursa benim bisiklette ondan var da :)

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
Pimin resimde görünmeyen tarafındaki ucu pim yerinde çıkmasın diye biraz açıktır. Bir pense ile o ucu düzeltip pimi çekeceksin bu kadar. :)

• Beğen

Hüseyin ARICAN

Forum Bağımlısı
Tepki
89
Dostum tamam bisikletimiz kıymetli de bu kadar da narin şeyler değil yani :) Pense ile nasıl düzeltiyorsan aynı şekilde yamultacaksın elini korkak alıştırma korkma birşer olmaz. Tabi sürekli söküp takmazsan. :)

• Beğen

Burhan Özyılmaz

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Carraro
@Hüseyin ARICAN
Pardon en dandik(bana göre) bende var diyecektim. Ayrıca o parçayı başka parçalar değiştirme şansımız var mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok sağolun artık takıp çıkarabiliyorum :D arka diski hallettim tam düzeldi turda kustum ön diske kaçtı biraz ön gitti :D neyse sorun yok tek başıma halledebiliyorum nedir bu frenlerden çektiğim :D