Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

disk frenden v frene geçmeli miyim ...?

Konu, 'Frenler' kısmında fırat şölen tarafından paylaşıldı.

1. fırat şölen

fırat şölen Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    daha öncelerde sedona 701 bisikletim vardı ondada disk fren vardı ve cok fazla kalibre sorunu ve ses sorunu yaşıyordum .. şimdi carraro sportive 225 aldım bundada disk fren var .. şimdilik bir sorun yaşamıyorum ilerde yaşar mıyım acaba ? v frene geçmek akıllıca olur mu? anladığım kadarıyla diskler bisikletide oldukça ağırlaştırıyor .. bilgilendirirseniz sevinirim saygı ve sevgiler..

2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Daha önce deneyimleyip sıkıntıları görmüşsün zaten. Şu ana kadar da yeni sistemde bir sorun yokmuş. Gelecek kaygısı yaşamadan bisikletinin keyfini sürmen daha mantıklı olacaktır. Hem ruh sağlığı açısından stresten kurtulmuş olursun, hem de boşa masraf etmeyip maddi açıdan kârda olursun. Bozulursa, arıza yaparsa değiştirebilirsin. Eğer, "Önceki disk frenimde sürekli kalibrasyon sorunu yaşıyordum, yeni alacığım fren sistemi(almadan önce yani) ne olsun?" deseydin ona göre madem öyle bir de kaliteli bir V fren ve pabucu ile şansını dene diyebilirdim. Karar senin...

fırat şölen bunu beğendi.
  3. fırat şölen

fırat şölen Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    teşekkürler biraz deneyimlemek mantıklı olan sanırım umarım bundada sorun yaşamam .

4. Emre Kılıç

Emre Kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    İnsanlarda -sözüm meclisten dışarı- genel olarak "aman dokunma bozarsın, kurcalarsan elinde kalır" gibi bir mantık var. Ben bilgisayar öğretmeniyim ve genel gözlemim bu yönde. Halbuki bazı şeyleri kullanarak ya da kurcalayarakta öğrenebilirsin. Ve her zaman öğretmen arkadaşlarıma da şunu derim:
    - Yahu 2 bin lira verip bilgisayar alıyorsun, DVD yi açınca bozulmaz veya flash bellek takmakla anakartını yakamazsın. Bu meret bu kadar kolay bozulsaydı bu fiyata satmazlardı.

Daha da uzatabilirim bu konuyu, hemen hergün ayrı bir örnek yaşıyorum. Demem o ki o frenler verdiğin paranın hakkını verecektir dostum, için rahat olsun. ;)

Turan Babacan bunu beğendi.
  5. yusuf dağ

yusuf dağ Üye

Seviye:
    Söylediginiz gibi,daha önce sorun yaşamışsınız.Fakat şuan yaşamıyorsanız kullanın mutlaka her iki sisteminde artısı ,eksisi vardır kendi içinde bu sistemlerden hangisi size ideal geliyor ise onu kullanmanızda fayda vardı fakat suan elinizde olan en azından sorun çıkarana kadar kullanın derim ben. Umarım bundan sonra sorun yaşamazsınız

6. fırat şölen

fırat şölen Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ,

aslında haklısınız ama şöyle bir durum var sonuç itibariyle bu forumda herkes bilmediği şeyleri öğrenmek için bulunuyor veya belki biraz daha sosyalleşmek sohbet etmek yeni insanlar tanımak için ... açtığım konu bilgi amaçlıydı .. elbetteki bana sorun yaşatmaz bir muddet veya bunu takmıyorumda zaten, asıl olarak bekledğim cevap veya sonuç şu olmalıydı , bana v fren ve disk fren arasındaki farkı söyleyip ha bak bu konuda şöyle yapabilirsin diyebilirdiniz veya disk fren evet sorun çıkartabilir ama şu sebepten dolayı yapar deyip bana onunla ilgili bilgi ve öğüt verseydiniz daha MÜTEŞEKKİR olurdum ... ilginize teşekkürler

teşekkürb ederim

7. Recep DOLGUNSÖZ

Recep DOLGUNSÖZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Zamanla ses sorunu tekrar yaşarsınız gibime geliyor.

8. yusuf dağ

yusuf dağ Üye

Seviye:
    Teknik detay konusunda benden çok daha bilgili insanlar oldugu için aslında yazmak istemedim bişey fakat,tahminimce 500gr kadar daha hafiftir v fren yagmurda kaliteli balatan yoksa performans kaybından en azından balata akmasından bahsederler ve çamur jantla pabuç arasına girdiginde frenaj kaybı yaşanması
    (uzun zamandır v fren kullanmadıgımı belirteyim) atladıklarım mutlaka vardır pratik oldugu aşikar v fren sisteminin .
    Kendi adıma ben şuan hidrolik bir fren seti kullanıyorum stabil bi frenleme var sorun yaşamadım ve memnunum
    hangi sistem olursa olsun bence en azından kişinin kullanımına yetecek düzeyde olması en önemli etken sistemlerde benim düşüncem bu yönde
    saygılarımla...

9. Emre Kılıç

Emre Kılıç Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Dostum beni yanlış anladın. Sadece için rahat olsun demek istedim. Rahat rahat kullan, normal kullanımda hiçbir sorun çıkarmaz demek istedim. Mantıken bakarsan hidrolik sistemler sorunlu olsaydı yeni nesil fren sistemleri olarak kullanılmazdı.

V fren - Hidrolik sistem tercihi senin yapacağın bir seçim. Tamamen kullanıcı tercihi. Ki beni sorarsan ben 16 yaşında bir mtb ye biniyorum hala. Centilever fren var bisikletimde ve çokta memnunum.