Disk frenden v frene geçiş

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Disk uyumlu göbekle v fren kullanmıştım uyumsuzlukta yaşamadım rotor yuvasının v frenle alakası yokki

Scudo

Batuhan İŞBİLİR

Daimi Üye
Tepki
71
Disk uyumlu göbekle v fren kullanmıştım uyumsuzlukta yaşamadım rotor yuvasının v frenle alakası yokki

katılıyorum. örme işlemi rotorsuz şekilde düşünerek yapılırsa disk fren bağlantı yerleri teker sistemini etkilyecek gibi durmuyor.

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
kardeş,eğer mekanik frenin takılacak,yeri varsa;bunun tekerleğin cant tellerinin örülmesiyle falan alakası yok.

üstün

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar salcano astro 242 srd bisiklet için bu değişim yapılması mümkün mü.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Avid juicy 3 mü var üzerinde? Bir de çoğunluk mtb'de hidroliği tercih ederken sen neden V'ye geçmeyi düşünüyorsun merak ettim...

üstün

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Salcano
FREN : AVID JUICY 3 HIDROLİK DİSK FREN TAKIMI

halil bey daha çok yolda kullanıyorum v frene geçicem fren takımını satacağım.

orhan0911

Forum Demirbaşı
Tepki
144
Bisiklet
Mosso
aksine bende v den diske geçicem jant bakıyorum

Tepki
4
Arkadaşlar merhaba geçtiğimiz günlerde ikinci el 2006 model Kron xc 2000 aldım bisiklet standart donanıma sahip ve mekanik disk frenli frenlerde sıkıntı yok ancak hafifletmek amacıyla v frene geçmek istiyorum (daha öncede v kullanıyordum ve memnundum) ancak bisikletin üzerinde ne tür değişiklikler yapmam gerek kafamda canlandıramıyorum.

ön ve arka için uygun fiyata hafif ve kaliteli v fren bacakları almayı düşünüyorum. hangi marka model önerirdiniz? disk fren rotorlarını sökerek o şekilde kullanmam sıkıntı yaratırmı, göbeğin değişmesi gerekirmi? jantlar standart RIGIDA ZAC -19 , 32 Holes yazıyor v frene uyumlumudur. çemberim boyalı, kullandıkça boyasını atacaktır fakat güvenlik ve yapı olarak v frene uyumlu olurmu? elimdeki disk takımını set halinde takasa açsam v fren alsam zararda olurmuyum ? bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar dilerim...

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Salcano assos x kullanıyorum. Mekanik disk vardı bende de V frene geçtim rahat ettim. Çok fark var emin ol. Performans olarak da fark ediyor. Göbek değiştirmene gerek yok, jant'ların zaten uyumluymuş sıkıntı olmaz. Rotorları sök V freni tak devam et. Başka bir şey yapmana gerek yok. Sadece kadron V fren uyumlu mu ona bak. İnternetten resimlere baktım tam seçemedim. Fren bacaklarının gireceği malum pivotlar olması lazım o kadar.

Tepki
4
çok teşekkur ederim kadro ve maşa v frene uyumlu alivio v fren takımı almayı düşünüyorum ağırlıkları hakkında bilgi bulamadım. umarım hafiftirler :) diskleride uygun fiyata satarım lazım olmaz heralde

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
@Mevlut Furkan

220gr civarında bir ağırlığı var diye biliyorum. 3 aşağı 5 yukarı de işte.

Ben 2.el avid single digit 7 almıştım ve satan arkadaş baradine 3 renk pabuçlar beraber vermişti. Sana tavsiyem ne alırsan al o pabuçları kullanman. Çok verimliler. Her koşulda en iyi şekilde çalışan bir yapısı var.

Bendeki frenin linki altta. Ben 2.el 100tl ye almıştım. Sana tavsiyem forumda biraz 2.el kısmına bak temiz bulursun.

(link)

Tepki
4

Ben 2.el avid single digit 7 almıştım ve satan arkadaş baradine 3 renk pabuçlar beraber vermişti. Sana tavsiyem ne alırsan al o pabuçları kullanman. Çok verimliler. Her koşulda en iyi şekilde çalışan bir yapısı var.

Bendeki frenin linki altta. Ben 2.el 100tl ye almıştım. Sana tavsiyem forumda biraz 2.el kısmına bak temiz bulursun.

Evet baradine 3 renkler en fazla tavsiye edilen pabuçlar. bisikletin biriki eksiği var onları tamamlarsam kullanmayı düşündüğüm pabuçlardır. ama öncesinde 2 tane lastik almam gerekiyor bisikleti yeni aldım bütçe yerlebir :D

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar bu işlemi yapmak için bisiklette hangi işlemleri yapmak lazım maliyeti çok olur mu bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
kadron uygun olacak v fren seti alacaksın o kadar, neden değiştirmek istiyorsun?

Tepki
0
Uzun turlarda v fren ile ilgili bir problem olduğu zaman nerede olursa olsun çözümün daha basit olması. bisiklet kron xc 1000

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
İyide Hidrolik disk o kadar kolay bozulacak bir fren sistemi değildir ki.

Tepki
4
Bisiklet
Kron
Jantlarında Değişmesi Gerekmiyomu ? V Firen İçin ?

Papucu Tak Teli Bağla Hadi Yallah Dediğimizde Olucak Bişey Değil Sanırsam...