Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Disk fren

Konu, 'Frenler' kısmında M.Haktan Derin tarafından paylaşıldı.

1. M.Haktan Derin

M.Haktan Derin Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaslar disk frenin ayarı nasil yapılır neresini sıkmam lazım daha iyi tutması icin bulamadım bir turlu tesekkurler simdiden:rolleyes:

2. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    disk frenin mekanikmi hidrolikmi ve markasını belirtirsen daha çabuk yardımcı olurlar

3. M.Haktan Derin

Seviye:
    mekanik promax marka

4. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    hımm benimkinin aynısı galiba...öncellikle fren kolundan giden telin hareket ettiği bir parça var orada teli tutan bir somun var 5 alyan ile onu gevşetip ayarını yapabilirsin..
    Ayar yaparken üstten bakıp padlerin konumuna dikkat eetmelisin benimkiler nerdeyse 1 milimetreden daha yakın duruyolar ve ben böyle çok seviyorum tabi senin tarzın nedir bilemiyecem ama böyle olması tutması açısından daya iyi...
    şimdi eğer hareketli parçadaki teli ayarladıysan kaliperin öbür tarafında bir delik olması lazım 5 alyanın girebileceği kadar oradanda diğer padin uzaklığını ayarlayabilirsin..
    sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım...
    Hatta tek tarafı için resimle yardımcı olayım ama elimde diğer tarafın hiç resmi yok

Burdan işaretlediğim yerden kaliperin hareketli bölümünü ayarlayabilirsin...Sabit olan diğer kısmınıda tam diğer tarafta dediğim gibi bir delik olmalı 6 köşeli ordanda alyanla çevirerek ayarlayablirsin...Padlerin sürtmemesine dikkat et...Bunuda ön tekeri havaya kaldırıp tekeri döndürerek kontrol edebilirsin..

DR.Senih bunu beğendi.
  5. M.Haktan Derin

Seviye:
    tesekkurler yardımların icin frenlerimi ayarladım ancak jantımda hafif bi akort bozuklugu oldugunu gordum keske akortdan anlasam :( uygun bi zamanda bisikletcime goturerek sorunu halledicem hersey icin tesekkurler

6. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    önemli değil...
    Valla akort bisikletin en zor ayarı diyebilirim...
    neyse kolay gelsin sana...