Disk fren yağı seçimi hakkında?

A. Harun

Aktif Üye
Tepki
9
İsim
Harun
Bisiklet
Giant
Slx arka frende bir süredir boşluk var. Balatayı yeniledim sorun yine aynı. Yazılanlar genelde fren yağı eklenmesi gerektiği yazıyor.
(link)

linkdeki ürün işime yarar mı yani frenime yağ eklemeye uygun mu? Yardımlarınız olursa sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: umudo123
Scudo

umudo123

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Umut
Bisiklet
Merida
o yag isini gorecektir kendin dolduracaksan siringa setide alman gerekir

• Beğen
Tepkiler: A. Harun

umudo123

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Umut
Bisiklet
Merida
linke bakmamistim o set yeterli olur ama tecrubesizseniz bilen bir bisikletciye yaptirmanizi oneririm ilk doldurmada

ayz0067

Üye
Tepki
44
N11 den 15 tl ye mineral fren yağı aldım formula x diye fren kolunda yağ dolum haznesi yoksa şırınga benzeri bir sistem yapmanız gerekir aklınızda bulunsun hastanelerdeki serum. Hortumları ve büyükçe bir şırınga işiniz görür

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
SLX'in hangi modelini kullanıyorsun?, bende eski SLX m665 modelini kullanıyorum, dot yağ dışında denemediğim model sıvı kalmadı :D bosch marka otomobil hidrolik sıvısı,xlc marka hidrolik sıvısı,shimano hidrolik sıvısı,j&j marka bebek yağı, musluk suyu(frene bakım yaparken yağ boşaldı elimde de yağ yoktu,ne yapayım ne yapayım diye düşünürken kendimi su basarken buldum:D, 1-2 gün idarelik diye bastım baktım performansı çok iyi 5 aya yakın kullandım, 1-2 hafta önce de havalar soğuyunca donma yapmaya başladı(bisikletim dışarıda duruyor) donmaya başladıktan sonra araba silecekleri için satılan antifriz sıvılarından bir miktar eklemeyi düşündüm sonra da uğraşmak istemediğim için vazgeçtim ve tekrar hidrolik yağa dönüş yaptım):koptum:

• Beğen
Tepkiler: umudo123

umudo123

Aktif Üye
Tepki
38
İsim
Umut
Bisiklet
Merida
@ommemo
cidden su kullanmadin dimi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Suyu ilk kez duyuyorum. @ommemo Genelde zeytinyağı denerler :)
Bu arada linkteki set yeterli, fakat hidrolik yağını değiştirmek baya ince iştir. Bi anlık hatayla bütün yağ telef olabilir, deneyerek öğrenmek zordur. Bilen birine yaptırın derim, hem izleyip akabinde soru sorup canlı canlı kursunu alabilirsiniz :)