Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

disk fren kitlendi yardım

Konu, 'Frenler' kısmında batuhan izmirli tarafından paylaşıldı.

1. batuhan izmirli

batuhan izmirli Yeni Üye

Seviye:
    Fren kolunu sıkamıyorum sert durumda. Fren sanki sureklı sanki sıkıkmış gibi teker de dönmuyor. nasıl duzeltirim ? juicy 5 kullanıyorum arka fren

2. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye:
    Olayin oncesi var mi peki?Tekerlegi takip cikarttin mi yada setin herhangi bir vidasiyla mi oynadin yoksa sabah kalktiginda mi boyleydi yani :D

3. batuhan izmirli

batuhan izmirli Yeni Üye

Seviye:
    sabah kalktıgım da bogleydı. freni gevşettim alyanla tekrar sıktım ama degişmedi

4. Serkan Demir

Serkan Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    servisiyle irtibata geç derim

5. akgulcemal

akgulcemal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Aynı olay benimde başıma gelmişti frenlerim juicy 5.Bİsikleti birkaç gün kullanmamıştım lastiklerini şişirmek için yola çıktım fren kolu çok sertti ve 100 metre gidemeden tamamen kilitlendi.Bisikleti taşıyarak eve dönebildim.Ayarlarını filan kontrol ettim düzeltemedim , bende son çare olarak fren kolundaki vidayı gevşeterek az bir miktarda hidrolik akıttım.Anında düzelmişti.Tabi benim servis imkanım olmadığı için böyle bişey yaptım , servise gösterme imkanınız varsa öncelikle servise başvurmanızı öneririm

6. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye:
    Oncelikle quick release dogru sikilmismi onu kontrol edin,fazla baskidan dolayi sikistrabilir,kaliperleri kontrol edin..sabit haldeyken rotora temas edyorlarmi yada olmasi gereken yerindeler mi...
    2 kaliperde ayni anda rotora baski yapiyorsa ozaman sorun ictendir diye tahmin ediyorum.Daha once frenleri hic acmadiysaniz,hidroligi akitmayin derim.Hidrolik yagi boyayi cikartiyor aman dikkat.