Disk fren hortumu

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Merhaba disk fren setimin hortumlarını gri veya beyaz renkli olanlar ile değiştirmeyi düşünüyorum sadece hortumu alsak yeterlimi? banjo falan denilen şeyler var bunlarında değişmesi gereklimi yoksa üzerindeki orjinal olanlar sökülüp bu yeni hortuma takılabilirmi?

Scudo

ilkerciftci

Aktif Üye
Tepki
94
Bisiklet
Diğer
Sanırım shimano frenleriniz. Sadece hortumları almanız yetmez, hortumların ucuna takılan bushing denilen malzemelerden de almanız gerekir.
Aşağıda resmini paylaştım.
Ayrıca mineral hidrolik yağınada ihtiyacınız olacak, biraz masraflı iş. Hortumlar bile çok pahalı. Bence olduğu gibi bırakmak en mantıklısı. Tabii yine karar sizin.

http://i.ebayimg.com/t/gobike88-Alligator-hydraulic-brake-hose-insert-bushing-Shimano-compatible-251-/00/s/Nzc0WDEyNTE=/$(KGrHqN,!p8F!,eIG4bVBQZ!Orodwg~~60_57.JPG

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
900
Bisiklet
Merida
Şuanki kablolarınızı düzgün ve özenli bir şekilde,beyaz renkli elektrik bandıyla kaplayabilirsiniz.Ben öyle yaptım geçen hafta,gayet güzel oldu. bana 50 kuruşa mâl oldu :))

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
sorun sadece renk değiştirmek değil, Kısa geldiği için değiştirmek istiyorum.Hortum ve bushingleri almam yeter değilmi?
Şu ürünede gerek varmı?
http://i.ebayimg.com/t/gobike88-Alligator-hydraulic-brake-hose-Compression-Nut-Shimano-compatible-252-/00/s/ODE1WDEyMzU=/$(KGrHqN,!lsE9JDRuI2(BPo713O+rQ~~60_57.JPG

ilkerciftci

Aktif Üye
Tepki
94
Bisiklet
Diğer
Sıkıştırma Somununu almanıza gerek yok sadece hortum ve bushingleri almanız yeterli

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
dediğiniz gibi bushingleri aldım fakat şimdi kablo seçimindeyim
clarks'in şu modeli uyarmı?
(link)

ilkerciftci

Aktif Üye
Tepki
94
Bisiklet
Diğer
Bu hortum olmaz 5 mm ile uyumlu değildir diyor açıklamalarında shimano bushingleri 5mm diye biliyorum. Bu hortum için 5.5mm olması gerekiyormuş

(link)

Şuna bir bakın 5mm diyor açıklamalarda