Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Dİsk Fren Hakkinda

Konu, 'Frenler' kısmında kaldecnc tarafından paylaşıldı.

1. kaldecnc

kaldecnc Yeni Üye

ARKADAŞLAR DİSK FREN HAKKINDA BİRAZ BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ.YENİ BİSİKLET ALCAĞIMDA arx 120dc bianchi nasıl bisiklet fiyat biraz tuzlu ama çok harika bir alet
    :)

2. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba,
    Bende mekanik disk fren kullanıyor olmama rağmen itiraf etmek gerekirse V-Brake ile arasında fazla fark olduğunu söyleyemeyeceğim.Kendim için söylüyorum,disk fren hevesim olduğu için aldım,diğer bisikletimde V-Brake var,ikisinin tutuşu arasında bir fark göremiyorum.Disk frende jantta sürtünme olmadığı için temiz kalıyor.Bu dediklerim hidrolikler için,hiç kullanmak kısmet olmadığı daha,geçerli değil.
    Modelini belirtiğin bisiklete göz attım,eğer devamlı düz yolda kullanacaksan çift amortisörlüyü tavsiye edemeyeceğim,belki şu anda görünüş olarak cazip gelebilir ama kullandıktan sonra son pişmanlık fayda etmiyor.Eğer gerçekten o kadar bütçe ayırıyorsan Trek,Giant veya diğer markaların modellerine göz atmanı tavsiye edeceğim sana...

www.yesilbisiklet.com
    www.kackarbisiklet.com

3. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
  4. Homer

Homer Kıdemli Üye

Adı:
    A.Murat Günal
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selam,
    Kadronun geometrisi bana Giant'ın NRS serisini veya muadili yeni nesil çift süspansiyonluları çağrıştırıyor.
    Eğer NRS gibi sadece alttan gelen darbeye tepki veriyor ve pedal tepkilerine minimum esneme ile cevap verebiliyorsa, bu bisikletin arazi sürüşü çok keyifli olacaktır.

Ancak sürekli arazide yüksek performans ile binmiyorsanız çift süspansiyon gereksiz olacaktır.
    Çünkü bu bisikletin muadilleri kadar hafif olmasını bekleyemeyiz. En azından üzerindeki süspansiyonların oldukça ağır olacağını söyleyebilirim.

Sadece ön süspansiyonlu bir bisiklet de olur derseniz bu bütçeyle çok güzel bisikletler bulabilir, toplatabilirsiniz..

Giant, Trek, Corratec, Kron..

Burada tercih size kalıyor..

15-16 kg. arası (daha da ağır olabilir) arkası da esneyen bir bisiklet mi?
    11-12 kg. arası ön süspansiyonlu bisiklet mi?

Benim kişisel tercihim ön süspansiyonlu hafif bisikletten yana.
    Çift süspansiyonu ancak ikinci bir bisikletim olacak param ve yerim olursa düşünürüm.

Disk frenlere de ancak hidrolik olduklarında sıcak bakıyorum, mekanik disk frenin tek getirisi çamurdan uzak olması bence..

Sevgiyle,
    A.Murat GÜNAL

specialagent bunu beğendi.
  5. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    bir de disk frenin faydası...

kışın V-Brake bisikletim ile kar faaliyeti yaptığımda sık sık frenlerimi kontrol etmem gerekiyor.pabuç ile jant arasında buz satıh oluşabiliyor ve bu da frenlerin kullanılabilirliğini neredeyse imkansızlaştırıyor. Disk frende bunun yaşanacağını zannetmiyorum. Tabii bir de Murat Günal'ın bahsettiği çamur durumu var ki o da karda kullanım kadar hatta daha çok sorun çıkarıyor.