Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Disk fren göbeğini fixed göbeğe çevirmek

Konu, 'Single Speed ve Fixed Gear Bisikletler' kısmında mcanb tarafından paylaşıldı.

1. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selam,

internette londra daki bir fixed dükkanının bir ürününü gördüm. Ürün shimano nun 6 vidalı göbeklerini fixed göbeğe çevirmeye yarıyor. Ürün dediğim aslında conversion kit, ama başarılı bir yöntem gibi geldi bana. Zaten disk fren yuvası olduğu için acayip yüklere dayanabilirler, ama sitede de söylediği gibi alternatif bir yöntem. Kayıtlara geçsin diye ekliyorum :)

Bir de eğer elinizde bu göbekten varsa kullanmadığınız, bu şekilde işe yarayabilir, kaliteli göbek :)

http://www.velosolo.co.uk/intro.html

Can

2. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    valla çok yaratıcı. yanlız bu dişlilerin centerlocklarıda mevcutmu acaba :D

umutkahraman ve T0LGA bunu beğendi.
  3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bunu ilk araştırma dönemlerinde görmüştüm.

Sanırım yapısını ne yapsanızda bozamayacağınız bir göbek + dişli kombinasyonu olsa gerek .)

T0LGA bunu beğendi.
  4. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Centerlock için yoktu sanırım sitede, linkini fotoğrafların altında koydum. Ama sanmıyorum çünkü centerlock shimanoya özel, 6 vida standart. Bu dişlileri sadece o firma yapıyor sanırsam.

Bana da baya sağlam bir sistem gibi geldi, tek sorun görüntü olarak eski tarz bisikletlerle uyuşmayabilir. Bu şekilde parlatılmadıkça;

Aslında bu sistem bana çok sağlam göründüğü için bir an düşündüm bu parlak olanı arkaya almayı :)

Bu da Mavic göbekte

Bu arada sitey baya iyi gibi, sadece fg ve ss parçaları satıyor ve uluslararası kargo fiyatı baya uygun, merkezi londra da :)

T0LGA bunu beğendi.
  5. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    dişli ilk mesajdaki linkten alınabilir. başka yerde yok sanırım çünkü kendi yaptıkları bir ürünmüş. Tr ye kargo çok değil sanırım. Ama tek dişli değil de gerekli spacer lar ve mili alırsanız daha iyi olur, uğraşmazsınız hiç uydurmakla.

6. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    çok güzel bir olay.yanlız kafama takılan bir şey var.pedalları bisiklet hareket ettiği sürece çevirmek gerekir.bu zor olmuyomu?

7. mcanb

mcanb Forum Bağımlısı

Seviye:
    Alışınca çok zor değil, ama zaten fixed bisikletlerin çalışma mantığı o. Alışma evresinde unutup pedal çevirmeyi bırakmaya çalışırsanız bisiklet üzerinden atıyor. Antrenman olarak çok iyi ama devamlı çevirmek.

umutkahraman bunu beğendi.
  8. osman yalçın

osman yalçın Kıdemli Üye

Seviye:
    benim bi arkaşımdada disk fren vardı ayarıda kayseride kendi bayisinde mevcut değildi böle bişe yapmayı daha önceden bilseydim geri bisikleri iade ettirmezdim geç oldu ama iyi oldu tşkler

mcanb bunu beğendi.
  9. gabalı

gabalı Bisikletkolik

Adı:
    ertuğrul
    Seviye:
    yukarıdaki fotoğraflarda görülen kaset ruble takılan arka göbrkler için tekli dişli ve adaptör kiti piyasada satılıyor.