Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Disk Fren Adaptörü

Konu, 'Frenler' kısmında Gökhan Hayırlı tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Hayırlı

Gökhan Hayırlı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    arkadaşlar bisikleti yavaş yavaş kendim topladığım için yanlış yapmak istemiyorum ve karşıma bilmediğim parçalar çıkıyor.bunlardan biride disk frenlerde kullanılan adaptörler.2 çeşit sistem var gibi görünsede ben hangisini alacağımı bilmiyorum (ön-arka).bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.yeni bişeylerde öğrenmiş olurum...

2. serisonu

serisonu Forum Bağımlısı

Seviye:
    arka kısım için tek seçenek vardır. sadece arkada bulunan rotor um ölçüsüne göre değişir. ön kısımda ise maşa ile alakalıdır 2 seçeneği vardır.

3. Gökhan Hayırlı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Shimano Mountadapter SM-MA-R108S/S IS to IS 180 arka
    Shimano Mountadapter SM-MA-F203P/S IS to PM 203 arka
    mesela burada belirttiğim şeyler neyi ifade ediyor 2 sinin görünüşü farklı..

4. sadıkumut

sadıkumut Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Maşanın resmini koyabilirsen daha çok yardımcı olunabilir adaptörün takıldığı kısmını gösteren bir resim mesela .

5. atakibrahim

atakibrahim Forum Bağımlısı

Seviye:
    [​IMG][/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    Bu resimde IS post Ön (adaptör) olarak 185mm rotor için bağlantı pozisyonu; kaliper montajını mavi renkli oklar ile işaretlediğim yere bağlanmaktadır.Kırmızı ile işaretlenen yerler ise maşanın üzerine adaptör üzerindeki yazlılar maşaya bakacak şekilde, alyen vidaların başı ise dışarı bakacak şekilde monte edilmektedir.Adaptör üzerindeki ok'un yönü ise yukarı bakacak şekilde bağlanmaktadır.

[​IMG][/URL][/IMG]
    Bu resimde Post Mount Ön (adaptör) olarak 185mm rotor için; kaliper montajını mavi renkli oklar ile işaretlediğim yere bağlanmaktadır.Kırmızı ile işaretlediğim yerler ise adaptör üzerindeki ok'un yönü ise yukarı bakacak şekilde bağlanmaktadır.160mm rotor için; bu ek parçaya gerek yoktur.Yani kaliperinizi direk maşanın üzerine monte ediyorsunuz.

[​IMG][/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    Bu resimde kadro bağlantısı dünya standartı olup aynıdır.Yani IS post (adaptör)olarak geçer.Kaliper montajını mavi renkli oklar ile işaretlediğim yere bağlanmaktadır.Kırmızı ile işaretlediğim yerler ise kadronun üzerine alyen vidaların başı dışarı bakarak adaptör üzerindeki okların yönü ise yukarı bakacak şekilde bağlanmaktadır.
    Not:Ön ve arka kalıperin Post Monut ve IS Post'ları kısaca adaptörleri birbirinden farklıdır.Adaptörlerin üzerinde ''F'' yani (front ) ön, ''R'' (rear) yani arka olarak yazılmaktadır.

6. atakibrahim

atakibrahim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sonuncu resimde kadro ile birlikte adaptörü arka adaptör yerine ön ekleyerek fotorafı yanlış eklemişim kusra bakmayın, fakat bağlantıda sorun yoktur.Aynen dediğim gibi bağlanmaktadır.

Deniz bunu beğendi.
  7. Gökhan Hayırlı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    resimler için ve anlattıklarınız için teşekkürler...heryönüyle öğrenmek için daha farklı çeşitler var onların en kısa zamanda resimlerini ekleyip tekrar sizden yardım isteyeceğim...örneğin
    arka da IS to PM
    IS to IS
    ön de ise seçenekler çok daha fazla
    IS to PM
    PM to PM
    PM to IS
    IS to IS

gibi seçenekler var karışık gibi geliyor hala :)