Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

disk fen yardım!!?

Konu, 'Frenler' kısmında Mehmet Aktaş tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Aktaş

Mehmet Aktaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    V frenden diske geçmeyi düşünüyorum. Biraz araştırdım ama kesin karar veremedim. Shimano Deore BR-M575 e karar verdim.

Shimano Deore BR-M575 Disk Fren Seti Takım Beyaz Ltd Edition

Uploaded with ImageShack.us
    Beyaz
    Ön-arka takım
    Hidrolik
    160 lık disk fren adaptorleri dahil
    Kabloları kesilmiş havası alınmış ayarları yapılmıştır.
    ön kablo uzunlugu 800 mm
    arka kablo uzunluğu1250 mm

Fiyatı : 285,77YTL

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_50&products_id=4000

Kullanan veya hakkında bilgisi olanların bilgilerinden yararlanmak isterim :) Bunun yerine başka tavsiye edebileceğiniz var mı? Teşekkürler...

Selim Esener bunu beğendi.
  2. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Mehmet Aktaş bunu beğendi.
  3. Ender TURAN

Ender TURAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhabalar, şuanki setimden önce almayı düşündüğüm bir setti. Bildiğim kadarıyla bu setin fiyatı 125 değil, 190 €. Fakat bu setler, bisikleti alırken parça değişimi yapmış kullanıcıların bisikletlerinden çıkan parçalar. Yani daha önceden montajı yapılmış, kullanıma hazır çıkma setler. Umarım bunun farkındasınızdır.

Ben şuan 2010 Deore BR-M595 kullanıyorum. Gayet memnunum, tavsiye edebilirim. Kol tasarımlarından anlayabileceğiniz gibi üst seviye kollara benzetilmiş. Ayrıca kollarda kol pozisyon ayarı yapabilceğiniz ayar mekanizması mevcut. Fiyatı 300 TL. Eğer benim gibi beyaz renk konusunda da kararsızsanız bu fiyat aralığında önerebileceğim bir set. Resmini de aşağıda koydum. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Setiniz şimdiden hayırlı olsun.

m.cihan ve Mehmet Aktaş bunu beğendi.
  4. Mehmet Aktaş

Seviye:
    Yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Sitede fiyatı 285 tl olarak görünüyor. Aklıma takılan bir kaç şey oldu. Bu frenlerin daha önceden montajının yapılmış çıkma setler olmasının ne gibi dez avantajları var. Fren setinize de baktım gerçekten güzel almayı düşünebilirdim ama benim bu seti seçmemdeki en önemli neden beyaz renkli olması:rolleyes: Eğer bütçemi 350tl ye çıkaracak olursam alabileceğim başka hangi marka modeller var(beyaz öncelikli:) ) Birde avid ve tektro markalarını da tavsiye edenler oldu ama ben nedense simanoda takılıp kaldım... bu markaların fiyat aralığıma uyan modellerinin shimano ile karşılaştırılması yapılırsa hangisi daha avantajlı olur.. ? Şimdiden teşekkürler... :)

5. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Kurulu almanız buyuk avantaj saglar zira hıc kullanılmamıs bır bısıkletın uzerınden sokulmesının ne gıbı bır eksısı olacak anlamıs deılım.Ben hıc kullanmadıysam 4 farklı set kullandım bu sekılde sokulen ve ılk kullanıcı oldugum.Bu sekılde almanız daha ıyı olur bence tak-kullan :in: Butun markaların bırcok modelını kullandım su anda kendı bısıkletımde avid ultımate,eşımın bısıkletınde shımano deore var gayet memnun.Vermıs oldugunuz ornektekı set fıyat performans olarak uygun gorunuyor ve cook estetık ayrıca.Sımdıden hayırlı olsun

6. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    aynı modeli bende kullanıyorum oldukça güzel bir frenleme sistemi var oldukça yumuşak bir fren koluna sahip tavsiye ederim.

7. Ender TURAN

Ender TURAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Fiyat konusunda anlatmak istediğim setin kutusunda gerçekten 0 olanının fiyatı sizin alacağınız fiyattan daha yüksek olduğu.(Ancak fiyatlarda karışıklık yapmışım). Yani bu açıdan kardasınız. Çıkma setler olmasının bildiğim kadarıyla bir dezavantajı yok ama 0 set konusunda takıntılı olabileğinizi düşünerek bilmenizde yarar var diye bilgilendirmek istedim.

Renk konusunda ben de beyaz renk istemediğimden vazgeçmiştim, ancak o fiyat aralığında alabileceğiniz setler sınırlı iken bir de beyaz bulmak oldukça zor. Yine Erdoğanlar'da görmüşsünüzdür daha eski ve düşük model olan BR-M486 beyaz var.

Eğer bisikletinizde çok kötü durmayacağını düşünürseniz size tavsiyem 2010 Deore olucaktır. Her ne kadar hidrolik fren konusundaki tecrübem sınırlı olsa da performansı oldukça iyi diyebilirim. Hatta eğer rotorları da almazsanız 50 TL gibi bir indiriminiz de oluyor.Kolların tasarım olarak çok hoş durması da cabası. Görüntü olarak aklınızda birşeyler oluşması için kendi bisikletimin üzerindeki resimlerini koyuyorum. İyi forumlar..

Mehmet Aktaş ve Selim Esener bunu beğendi.
  8. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    aslında nakit sıkıntısı yok ise en güzeli magura yada hayes disc frenler daha saglam ve güven viriyor diye düşünüyorum....

9. Mehmet Aktaş

Seviye:
    Teşekkür ederim... erdoğanlşardaki BR-M486 ya da baktım fakat nedense buna takıldım. Bu arada bisikletinizde çok güzel :) dediğiniz gibi frenlerinizde şık duruyor. Aklımda bi şeyler oluşmaya başladı. Resimler içinde ayrıca teşekkürler:)

Ender TURAN bunu beğendi.
  10. Mehmet Aktaş

Seviye:
    Nakit olarak sıkıntım yok frenler için 350 TL gibi bi miktar ayırabilirim... Disk frenlerle ilgili fazla bilgim yok dediğiniz "magura ve hayes" ile ilgili bir link veya resim verebilirseniz çok memnun olurum... :rolleyes:

11. Mehmet Aktaş

Seviye:
    Teşekkür ediyorum. Sanırım setin üzerinde rotorlar da yok. 160mm lik rotor mu alamam gerekiyor acaba rotor için ayırabileceğim bütçe max 75TL. Önerebileceğiniz varmı acaba...? :rolleyes:

12. Mehmet Aktaş

Seviye:
    SHİMANO BR-M575 VE XT ROTOR aldım. Yardımcı olan herkese teşekkürler...! :) :)