Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Disk balataya sürtüyor

Konu, 'Frenler' kısmında emre özbay tarafından paylaşıldı.

1. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

SHIMANO HİDROLİK DİSK BL-M596 ROTOR SM-RT54 Model disk fren mekanizmaya sahibim ön diskte milimetrelik yamulma var ve her geçişimde çok az da olsa ses geliyor fiziksel açıdan bir zorluk çıkarmıyor ama yolda duyulmasada sessiz biyerde kenara çekip tekerleği hareket ettirirken çıkan o ses beni deli ediyor.Elle düzeltemiyorum bisikletçiye gitmeli miyim ? Parayı basıp yeni disk mi alsam şuan o sesi duymamak için herşeyi yapabilirim önerileriniz neler?
    Teşekkür ederim.

2. Soner U.

Soner U. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bende de tektronun mekanik disklisi var malesef aynı sorun bende de var yarın servise götürmeyi planlıyorum başka çare bulamadım malesef

3. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Diski göbeğe bağlıyken düzeltmeye çalışmak pek de işe yaramaz. Eliniz yatkın değilse hiç bulaşmayın ayrıca; disk yüzeyine iyice zarar verebilir, pedlerin de aşınmasına neden olabilirsiniz. Onu düzeltmek için mengeneli bir alet mevcut, seçkin bisikletçilerde. parayı bayılmanıza da gerek yok. Mevcut diskinizi bisiklet tamircisine düzelttirmek epey bir ekonomik olacaktır sizin için...

4. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bendede m596 var ince ayarda işe yaramıyor gördüm göreli bi kenar sürtüyor fırsat bulursam yeni rotor alıp deniyecem
    şu kronik sorun hep var rotorlarımızmı dandikte hemen yamuluyor nedir anlamadım bi yere çarpmadımız halde
    bide centerlock yada 6 bolt olanlarda fark edermi bu sürtmeye etki edermi

5. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
  6. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ,

Kerim bey el ile yapılan videoda adam ters çevirmiş ben ters çevirip sorunu çözebiliyorum fakat düzelttiğimde sorun gene aynı gene aynı... Ayrıca 2. videoda o kullandığı alet yerine ingiliz anahtarı kullanabilir miyiz ?

7. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    işte ben ingiliz anahtarı kullanarak yapmıştım aletin adı aklıma gelmemiştide yazamamıştım.. :) İşlem sırasında rotoru çizmemek için ince bir bez kullansanız daha iyi olur.

8. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yok abicim yok olmuyor da olmuyor bugün 6. kata sırtımda taşıdım bisikleti terasa koydum aldığım dandik yağ sonucunda çok pislenmişti ve fazlasıyla yağlıydı onları birgüzel yıkadım bıcı bıcı yaptırdım vitesler gıcır gıcır oldu ama şu fren olmuyor da olmuyor yarın servise götürcem artık başka çaresi yok