Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

disiplin kurulu başkanı

Konu, 'Triathlon' kısmında Fırat Dizman tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhaba ilk defa federasyondan birisi sesimiz duyup cevap verdi aslında biz isterdik ki,eğitim veya teknik kurul üyesi olan biri cevap versin ama olmadı,çünkü bizim sorunlarımızın çözümü onlarda çünkü sıkıntı idari değil teknik konular ama madem sizden cevap geldi .forumda yazılanlara kısa bir tur yapmışsınızdır ,genel olarak sıkıntılara vakıfsınızdır artık.Biz bunları bizden öncekiler bunları inanın yıllarca söyledi cevap dahi yok ben Halil bey ve bayram beyle iy görüşürüm her ikisiylede halen .Şu an halil bey devam ettiği için sıkıntıları anlatan bir yazı hazırladım forumdada sundum gerçekten çok basit şeyler ama olmuyor olamıyor.Hayatınızda sporun ne önemi var bielmiyorum ,bakış açınız nasıl,yapıyormusunuz ? ama inanın gerçekten çok zor bir dal Türkiye bu konuda ok eksik bizde yardımcı olalım diyoruz ama kapı duvar ki herkesle çok iyi görüştüğüme inandığım halde.yazacak çok şeyim var ancak bunlar yazmakla olacak gibi değil madem elinizi taşın altına koydunuz o yüzden muhattapn alırsanız,sizinle en kısa sürede yüzyüze görüşmek isterim ,belki yarışta eğer geliyorsanız belkide başka yerde.
    son sözüm bazı arkadaşlarada sözüm var: burdan yazmakla birşey olamaz diyordu belki birşey olamaz veya olmayacak ama en azından iyi kötü yazılanlara cevap verip burada bir sıkıntı olduğuna inanan biri çıktı .tabi sonuda gelir temennisi ile
    saygılarımla

örneğin teknik kurula bu konuyu ilettim örneğin sivas duahtlonuna takımların çoğu katılmayı düşünmüyor gibi ,en azından Kütahyada konuşmalarda bu geçti,federasyon konuyla ilgili önceden kulüplerden katılıp katılmayacakları ile ilgili acil yazı isteyerek sayı ile ilgili bilgi sahibi olabilir .Türkiyenin her yanı bizizm şüphe yok ama Yapılan dalda sivas gerçekten uzak ve maliyetli bir şehir buda etken olabilir neden olarak ,ayrıca sizde bilirsiniz daha önce Trabzondaki yarışt herkese ödeme yapılacağı resmi olarak siteden duyurlduğu halde ,bu yapılmayarak suç işlendi ve hiçbir kulüp üzerine giderek bu işi kurcalamadı .Ama sütten ağızı yanan yoğurdu üfleyerek yiyiyor malesef.Bir sorumda şu olacak süper lig demiştiniz ,Türkiyede ilginç bir düşünce bir avuç yarışan insanız zaten birde lige ayrılmak gerçekten çok ilginç ,binlerce kulüp onbinlerce sporcu olsa 2.3. lig tamamda en çok yerli katılım duahtlonda oluyor oda tüm kategoriler dahil 250 kişiyi geçmiyor.birde buna neden gerek duyularak yapılmaya çalışılacak bilemiyorum.Artık buradasınız bizde hazır muhattap bulmuşken başınızı biraz ağırtacağız dediğim gibi bunlar sizin dediğiniz gibi burda yazılanlar ile kalmaz birşeyler yapar,bu sıkıntıları gereken yerlere ulaştırır ve çözüm yolları takibini yaparsınız diye bekliyorum
    saygılarımla

2. hamit kahraman

hamit kahraman Yeni Üye

Seviye:
    Sn. Tria cevap aldık ta nasıl bir cevap aldık?
    Haksızlığa uğramış triatlondan bilerek soğutulmuş bir sporcuya saldırı ile cevap aldık.

Bence hukuk kurulu başkanı o mesajda yazdığı düzelteceğiz söylemi ile ne kadar yanlı ve tarafsız olmadığını açıkça ortaya koymuştur.

Bunu ben böyle anlıyorum.Ve Onuru destekliyorum...

duyguny ve trionur bunu beğendi.
  3. KS
    Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    dediğin doğru ,ama biraz sağduyu federasyonun disiplin kurulu başkanı ve avukat olan birisi mutlaka bir açıklama getirecektir dediklerinle ilgili ben böyle düşünüyorum.Önce cevabını bekleyelim.
    saygılarımla

hamit kahraman bunu beğendi.
  4. hamit kahraman

hamit kahraman Yeni Üye

Seviye:
    Açıklanacak pek bir şey yok ama gene de bekleyelim açıklamalarını.

Bir de triatlon federasyonun projelerinin açıklanacağı yer bence burası değil ve bu projeleri açıklayacak kişi de Sn.Buldan değil.

Saygılarımla

5. afg1

afg1 Üye

Seviye:
    Sayın disiplin kurulu başkanı , yaklaşık 5 gün önce federasyonun iletişim bölümüne 14 haziran akyaka yarışı ile ilgili bir mail gönderdim.Çünkü yarış öss ile aynı tarihte ve gençlerin çoğunun bu yarışa katılamayacağını düşünüyorum. Aynı zamanda da federasyonun yahoo grubuna üyeyim.Sizca neden hala bir açıklama yada mail gönderilmedi.Bu konuda sizin düşünceleriniz merak ediyorum.Sonuçta siz burda yazılanları federasyona ileticek kişisiniz bende bu durumu size bildirmem gerektiğimi düşündüm.

6. KS
    Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    onurun triahtlondan neden soğuduğunu bilmiyorum ,mutlaka kendince geçerli bir açıklaması vardır.Haksızlığa herkes gibi oda uğramıştır belki daha fazlada uğramış olabilir bilemem.Tek bildiğim geçen yıl gelibolu yarışı öncesi diğer grupların yarışı esanasında onurun teknik nedenden ceza aldığı ama nekadar ceza aldı ,ne oldu bilemiyorum zaten onur gerekirse açıklar
    saygılarımla

7. TTF DİSİPLİN KURULU BSK

TTF DİSİPLİN KURULU BSK Yeni Üye

Seviye:
    MERHABA.BURADA DİLE GETİRDİĞİN ÖSS SINAVINA YARIŞIN DENK GELMİŞ OLMA KONUSUNU ÖĞRENDİKTEN SONRA ARAYA GİREN TATİLİ HATIRLATMAK İSTERİM.BU KONUYU ÇÖZECEK OLAN ARKADAŞIM YURTDIŞINDA.AYRICA GENEL SEKRETERLİĞEDE İLETİLDİ.HERŞEY HEMEN OLMAYABİLİR.DİLE DE GETİRECEKSİNİZ AMA BEKLEMEYİDE BİLECEKSİNİZ.HEPSİNİ SIRAYA KOYALIM.BİRER BİRER AŞILIR BUNLAR.HATTA DAHA DA ÖTESİ YARIŞ TARİHLERİNİ BELİRLERKEN BİR KONSENSUS SAĞLAYALIM.KARŞILIKLI YARDIMCI OLALIM.BELİRTTİĞİN SORUNA YANIT YAKINDA GELİR.MERAK ETME...

ONUR ARKADAŞIMIZ KİM?NİYE TRİATLONDAN SOĞUMUŞ.YAZSIN İLGİLENELİM.SPOR YAPMAK İSTEYENE FEDERASYON DESTEK OLMAKLA MÜKELLEF.BİR YANLIŞLIK VARSA DÜZELTİLİR...

MERHABA.BİRİNİN SİZLERLE İLGİLENMESİNDEN VE PROJELERİ DİLLENDİRMESİNDEN NİYE RAHATSIZ OLDUĞUNU ANLAYAMADIM.PROJELERİN AÇIKLANACAĞI YERDE BULUŞALIM.NERESİYSE ORDA AÇIKLAYAYIM.AÇIKLATAYIM.BURAYI BEĞENMEDİYSEN.BURDA KİM VAR?BİZİM TRİATLON SPORCULARIMIZ VAR.BEN ÖYLE GÖRDÜM.YANLIŞ MI?UCUZ KAHRAMANLIK YAPMAYALIM.ANLAŞTIK MI?

Merhaba.tabİkİ Sorunlari Bİrde Sporculardan Dİnlemek Lazim.sonuÇta Sporu Yapan Onlar Yanİ Sİzler.ne Nasil Nİye NİÇİn Neden Sorularini Bİrlİkte Cevaplandiralim.bu İŞİde Bİraz Kurumsal Yapalim İstersenİz.gelİn Bİr Sporcular Kurulu Kuralim.sİzler Beklentİlerİnİzİ Sorunlari ÇÖzÜm Önerİlerİnİzİ Vs Derleyelİm Bİrlİkte.bende Bunu Federasyon BaŞkanimiza YÖnetİm Kurulu Üyesİ ArkadaŞlara İleteyİm.takİpÇİsİ Olayim.ne Dİyorsunuz?

turkiyetriatlonfederasyonu@yahoo.com.tr BURAYA YAZABİLİRSİNİZ

8. KS
    Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    benden alıntı yaptığınız için cevap hakkımı kullanarak ben soru sormadım ,ikincisi bana sorumu sordunuz ,cevapmı verdiniz,sadece yorumumumu kullandınız?İkincisi tercih tabiki sizin ama benim şahsi kanaatim nickinizi değiştirmeniz ,olaya fazla resmiyet katıyor gibi geliyor,sonuçta özel ve sivil bir site daha hoş bir isimle devamınızı dilerim
    saygılarımla

ilginiz için teşekkürler ama ben size özel bir adres yollarsanız yazarım aksi halde kalsın teşekkürler ,daha önceleri özel konuları genelden konuşmamamla ilgili tecrüben var.
    saygılarımla

9. afg1

afg1 Üye

Seviye:

Teşekkür ederim benimde almak istediğim cevap buydu sonuçta bazı şeyleri dile getirelim ki rahatsız oluğumuz bilinsin ve düzeltilmesi için bir şeyler yapılabilsin.
    Sonuçta bu önemli bir konu yani triathlon için kimsenin ÖSS den vazgeçeceğini zannetmiyorum.Umarım yarışın tarihi değiştirilir.

10. KS
    Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    buyrun genede dediğiniz Adrese bazı dosyalar gönderdim buyurun inceleğin çok kabaca ve üstten ,derinlemesine çok daha var ,siz okuyun bir yarışta yüz yüze görüşelim ,hatta tüm sporcular,antrenörler,idareciler varken.Ama bir işlenen suç daha hatırlatayım:şu an harcırahlar ilk 5 e düşürüldü ,mali olanak böyle ,sponsor bağlantı yetersiz siz ne derseniz diyin ama Şu an Türkiyede triahtlon 1.kademe yardmcı antrenörlük dışında antrenör belgesi yok sanırım belki 1-2 kişi yurtdışı bir üst kademe için uğraşıyordu almış olabilir 1. kademe antrenör demek sadece yıldız sporcu çalıştırabilir demek ama federasyon yıldız sporcusu olamayan kuluplerin antrenörlerine bile yarış sonucu harcırah ödüyor ,bu nasıl olacak yönetmeliğe aykırı bir durum değilmi sizce bunun yerine gerçekten hak eden bir sporcuya harcırah ödenemezmi?
    saygılarımla

furkan isteğinin olamsını canı gönülden isterim ama bence teknik olarak ancak öne alınabilirse mümkün çünkü hava ısısı ve turizm nedeniyle belirtilen yerde daha sonra yarış yapılması intihar olur ,marmarisi biliyorsun,mayısta bile her adım tehlike arz ediyor ama dediğin olur değişir ,ve öne alırlar
    saygılarımla

duyguny bunu beğendi.
  11. hamit kahraman

hamit kahraman Yeni Üye

Seviye:
    düzelttik şimdi sıra sende.inşallah senide düzeltebiliriz de ana konumuz triatlona döneriz.

av.osman buldan
    ttf disiplin krl baskanı

Bu yazdıklarınızdan ben Onur’u tanıdığınızı ve yaşananları bildiğinizi anlıyorum.Niye önce bunları yazıp sonra bilmiyormuş gibi davranıyorsunuz?
    Disiplin kurulu başkanı olarak disipiln kuruluna sevkedilmiş bir sporcuyu bilmemeniz sizi zor durumda bırakır bence.

Evet burası triatlon yapanların kısmen buluştuğu bir forum.Ama burası adı üzerinde bisikletforumu.Triatlon federasyonu Türkiye’de triatlon yapanları bir araya getirecek bir platform oluşturmadığı için biz de BİSİKLET FORUM da bir araya gelmeye çalışıyoruz.

Sizin de forumu titr’inizi kullanarak kullanmanızı doğru bulmuyorum.

Türkiye’de triatlonun sorunları yahoogroupsta grup bir kurarak çözülmeyeceğini düşünüyorum.
    Sporcuların sorunlarını federasyona anlatmasına da bence gerek yok.Bir çift gören gözü olan her triatlon federasyonu yetkilisi sorunları net görebilir.

Amacım sizinle ya da bir başkası ile polemiğe girmek değil.Yazdıklarımı da ucuz kahramanlık olarak algılamanız bence yanlış.
    Burada dünyanın en zor sporunu ve aynı zamanda Türkiye’de amatör olan bir branşı yapmaya çalışan amatör insanlarız.Şimdiye kadar federasyonun yaptıklarından ben ce sporcuların çoğu memnun değil.Zarar gören de aslında sporcular.Bunun düzelmesi için çaba sarfedilmesi gerekiyor.Biz sporcularda ben ce bugune kadar yapılan hataları çok görmezden geldik.Aslında bu da triatlonun bugune lere gelmesine yardımcı oldu.

Seçim sonrası değişen bir şey olduğunu düşünmüyorum.
    Benim gözlemlediğim değişiklikler;
    1-Logo değişikliği-Çok gereksiz bir proje.Logonun değişmiş olması kimseye bir şey katmadı.Kurumsal İmaj Dzüenlemesi yapılıyorsa logodan önce yapılacak çok şey var bence.
    2-internet sitesi-Eskisinden hiç bir farkı ben ce yok.Gene ihtiyaçları karşılamıyor.
    3-Faaliyet takvimi-Geçen senelerin kopyası.Kesinleşen de sadece 2 triatlon var.
    4-Milli takımın nasıl seçileceği hakkında net bir bilgi hala yok.Bazı sporculara bir şeyler gönderilmiş.Olimpiyatlar ile ilgili ama ne olduğunu bilmiyoruz.

Bunları forumdan yazmak zaman kaybı aslında.Ama belki sizin bunları bir yerlere iletmeniz için işe yarar.
    Ve,
    Umarım bundan sonra düzelir ve triatlon iyi yerlere gelir...

Saygılarımla

ozhan, OnurCalp ve trionur bunu beğendi.
  12. TTF DİSİPLİN KURULU BSK

Seviye:
    Önemli Duyuru,
    Sivas Duatlonu ileri bir tarihe ertelenmiştir.
    13-14 Haziran 2009 tarihinde yapılması planlanan Akyaka Triatlonu ÖSS sınavı nedeniyle 21-22 Haziran 2009 tarihiyle değiştirilmiştir.
    Tüm ilgililere duyurulur.
    AV.OSMAN BULDAN
    TTF TRİATLON FEDERASYONU
    DİSİPLİN KURULU BAŞKANI

13. KS
    Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bu sınava girecekler için iyi bir haber ,en azından gelen sese bir cevap ,güzel birşey.Sivas duahtlonu neden 2. ye ertelendi .Büyük ihtimalle yapılmayacak herhalde.Aralarda söylenti vardı 15 mayıs gibi milli takım kampı olabilir diye onun la ilgilimi ve olursa çok saçma olacak tekrarlıyorum ,kimi neye göre çağıracaklar ,geçen yıla göre olmaz ,örn: gençlerden yeni büyüklere geçen var olimpik yarışmayan var ,durumunu düzelten var ,yeni başlayıp iyi olan,veya iyi olup antrenman yapmayan var buyrun seçelim kampa gidecekleri:şu olabilir ilk kamp seçme mahiyetinde olabilir tabi ama çok geniş kadro çağırmak gerekeceği için maliyetli onun yerine hem yarış yapılabilir hemde kampa çağıralabilir,zaten açıkça yarıştan bir hafta önce yapılan kamp bir işe yaramıyor o hafta zaten toparlanma ,kuvvet toplama zamanı ama bizde var gücünle yükleme yapılıyor sonrası zaten off
    saygılarımla

14. afg1

afg1 Üye

Seviye:
    Bu yarış tarihinin öss dolayısıyle ertelenmesi gerçekten beni mutlu etti şu anda anladım ki artık federasyona sesimizi duyurabiliyoruz.Size de teşekkürler Sayın BULDAN.

Fırat abi Sivas Duathlonu ve kampla ilgili düşüncelerini sonuna kadar destekliyorum.Büyük ihtimalle senin de söylediğin gibi Sivas yapılmaz.AH birde şu mayıs ayında bir triathlon yapılsaydı işte o zaman gerçekten sezon açılışı anlamında güzel bir tarih olurdu.

15. KS
    Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    TFDKB na: Muğla yarışı için gözle görülür bir değişiklik olacakmı ?Planlanan ve tasarı olan ve muğlada fark edeceğimiz neler var?veya birşeyler olacakmı?
    saygılarımla

16. ozhan

ozhan Üye

Seviye:
    ewt furkan katılıyorum sana keşke mayısta 1 triatlon olsaydı da sezona başlasaydık. faliyet listesindeki bu kadar yarış nasıl yetişcek çok merak ediyorum. yine her zamanki gibi 2-3 tn si iptal olur heralde..

afg1 bunu beğendi.
  17. duyguny

duyguny Forum Demirbaşı

Seviye:
    maalesef...

18. TTF DİSİPLİN KURULU BSK

Seviye:
    triatlon severler
    Türkiye Triatlon Federasyonu forum sayfası yayına girmiştir.
    Bilgilerinize sunulur.

Saygılar,
    Basın yayın kurulu başkanı
    Av.Oğuz Cengiz İLKTÜRK

19. Levent Topcu

Levent Topcu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Duygun anladigim kadariyla herkesi Federasyon catisi altinda kurulan forumda toplamayi hedefliyorlar...

Bisikletforum altinda ezik kaldigimiza inaniyorlarmis, hem de burada senin gibi catlak sesli sporculari susturmak mumkun degil ya, orada bu is daha kolay olacak...

Halbuki elestiri almak kadar dogal ne var, ama Turkiye'de "padisahim cok yasa" demeden hicbir kapidan gecmek mumkun degil...

-levent

duyguny bunu beğendi.