Discovery uzay mekiği yarın sabah fırlatılıyor

Scudo

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Discovery uzay mekiğinin muhteşem kalkışı hava koşulları nedeniyle yarın (Çarşamba) sabah TSİ 8:00'a ertelendi. Uzay mekiğinin kalkışını canlı olarak NASA Tv'den seyredebilirsiniz. Discovery uzay mekiği Uluslararası Uzay İstasyonu'na erzak ve yeni ekipmanlar taşıyacak. Mekiğin kargo bölümünde ise Leonardo Çok amaçlı Lojistik Modül (MPLM) yer alıyor. Leanardo, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda geçici olarak yer alacak. 13 günlük görevi sırasınca STS-128 astronotları üç uzay yürüyüşü yapacaklar.

Umarım bir felaket olmadan bu işlem başarıyla tamamlanır. Sonuçta milyonlarca dolar kaynak ayrılıyor :eek:..

• Beğen
Tepkiler: Ali Yarıcı

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Kalkışı canlı izlemek acayip zevk verici bir şey tavsiye ederim. Nasa Tv canlı veriyor. Ayrıca kalkıştan sonra da her şeyi izleyebiliyorsunuz;)
(link)

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
(link) kalkışın hava koşulları sebebiyle ertelendiğini yazıyor ama sanırım bilgi yanlış. yakıt dolumu sırasında bir sorun oluşmuş o giderilecekmiş.

• Beğen
Tepkiler: nükleer kedi

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
@halid acar
Ben de öyle. Saate bir baktım 10:00'u geçmiş:eek: Dedim inşallah ertelenmiştir ki çok şükür ertelenmiş:)

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
ya sabır, yarın kalkamıycam o saatte :)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@funq

Büyük ihtimal banttan da yayınlarlar, o zaman burada linkini paylaşır arkadaşlar

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
kalkmış kalkmış :D

buradan izlenebilir: (link)

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Yarın sabah Discovery ve UUi Türkiye üzerinden ikili geçiş yapacak. Seyretmek isteyenler ve yapay uydu gözlemciliği ile ilgili ayrıntılı bilgi için.
(link)