Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Diş

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Karakartal Platton tarafından paylaşıldı.

?

Dişlerle aranız nasıl

1. Çok

oy sayısı 9
    16,1%
  2. İyi

oy sayısı 35
    62,5%
  3. Kötü

oy sayısı 12
    21,4%
  1. Karakartal Platton

Karakartal Platton Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşalr dişlerinizle aranız nasıl?:confused:

2. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    çok sevirim kendilerini .aram çok iyi

güray bunu beğendi.
  3. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Ben dişçiye bu yaşıma kadar hiç gitmedim , fırcalarım tabii .. Düzgündür de kendileri .. Ama nedense su artistlerinki gibii bi beyazlıga ulaşamıyorum . Püf noktası varsa özellikle Hasan abi bilgi verirsen bizlere cok teşekkür ederim ..

Agız kokusuna tahammül edemedigimden dişlerimede cok önem veririm ..

4. Lay Lay Lom

Lay Lay Lom Aktif Üye

Seviye:
    12 yaşımdayken dişhekimine gitmiştim, hekim dediki, "bu çürük çok küçük, iğne yapmamıza gerek yok".Okadar çok canımı yaktıki size anlatamam, hani derler ya büyüyünce unutursun. Yok öle bişey ben unutmadım orada çektiğim acıyı. O günden sonrada düzenli dişlerimi fırçaladım ki bidaha o koltuğa oturmayayım.

Bir insanda ilk baktığım şey diştir, bence çok ama çok önemli. Bu düşüncemide o piskopat hekime borçluyum.

5. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Benim diş hekimim bana sen alkolik misin ya da esrarkeş misin filan diyor her gittiğimde. Dişlerim 3 iğne yapmasına rağmen uyuşmuyor. Tek bende böyle oluyormuş. Daha önceden başka diş hekimlerinde de aynı sorunu yaşadım. Bunun dışında fırçalamadan rahat edemem dişlerimi. Ağzımın güzel kokması şart.:)

6. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    bi diş hekimligi adayı olaraktan konuya giriym...
    bikere dişlerimle aram yeni yeni düzeliyo:)hattaa diş hekimligini seçmemde etkisi büyük dişlerimle yaşadııgm sıkıntıların:)
    artistlerin bembeyaz dişlerine gelince:)bence paralarıyla rezil o0luyolar..ziraa,milyarlar harcayıp agzında porselen kalıplarıyla dolaşmak hoş olmasa gerek..naturellik biras yalan olmuş....(en son demet sagıroglunu gördüm..acıdm kendisine,agzı kapanmıyo nerdeyse:)

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  7. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    dostlar bence bisiklete binerken koruyucu dişlikler takmalıyız .
    kaza anında özellikle üst çene önbölge dişlerinde kırlkmalar çok luyor .sizin ve diş hekimleriniz için bunu yapmak çok basit bir ölçüye bakar .. sonra 100-150 tl civarı makul bir rakama yaptıra bilirsiniz arkadaşınız ve sevdiğniz bir dotunuz varsa daha da ucuza çıkar . .. performansı etkileyeceğini zannet miyorum benim var basket oynarkende takıyorum bisiklete binerkende takıyorum . eforlu sürüşlerde yanlız ağızınıdan düşme riski var durup almaya zamanınız olursa sorun olmaz ama caddede yarışta olursa işler biraz zor ama yinede bu eğitim ve alışkanık meselesi benim tanıdığım birçok prof . sporcu kullanıyor . ksk li mehmet yamur da bu hafta takacak inşallah . o takarsa herkes takar bir saniye durmuyor maşallah .

8. evrenolb

evrenolb Aktif Üye

Seviye:
    Hakan'cım,

Full face kask!!

Benim de ortaokul/lisede dişlerimle aram kötüydü, karım dişhekimi (gerçi ortodontist ama) olunca haliyle çoktandır aram iyileşti. Ona dişlik yaptırayım diyeceğim ama son kazadan sonra cevabını biliyorum; alt çeneyi kırarsan dişliğin kurtarmayacağı ve bayağı zor ameliyatların gerektiği.

Benim fullface hala gelmedi gelince sana bildireceğim.

Bulent

9. Hasan Hakan Koç

Seviye:

bence yerden göğe kadar hakılısn o kadar çok bisiklet kazası gördümki nedemek istediğini çok iyi anlıyorum alt çene kırkları hele hele eklem kırıkları bela birşeydir . aman kimsenin başına gelmesin . felaket bir durum anlatamam hastayı çok zor günler bekler :( :(
    bületcim eşin çok rahat yapabilir full face kaskta bile butip koruyucuları takmak lazım çünkü çarpma şoku ile dişler sıkılıyor birde dinlenme anında dişelerimiz biribrine değmiyor dolayısı ile herhangir bir çarpma anında sadece dişelri biribirine çarpma şidetleri 130 140 kg a kadar çıkıyor buda sacede dişlerin bile biribirini kırması için yeterli bir kuvvet .

buarada benim full face dışarıdan benim arakadaşlarım sayesinde ağustos ta :( geliyor :D . arkadaış beklemekten valla bende sıkıdım çok oyaladı . ama iyi niyetli olunca birşey denmiyor malesef..

ben casco istedim gelince nasıl birşey olduğu konusunda sana ve soranlara bilgi vereceğim .

10. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    dişlerime hayranımdır okadar iyi yani anlayacagınız.hergün en az 2 kez fırçalarım.çok degerlidirler benim için.inci gibi olmasada seviyorum.bakımı önemlidir benim için.onlarsız yaşamak zor olsa gerek.keşke herkes bilse kıymetini...

11. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    eeee.şeyy...tabiiki herkes dikkat etsin we kıymetini bilsin:)biz de mutlaka atılıcak bi sektör bulurus ilerde:) sen ne iş yapıyodun derya:p

12. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    :p ev işi (temizlik,yemek,çamaşır,bulaşık vs.):D benim işin emekliligi falanda yok.bi ömür çalışcam:D :D :D :D daha ne olsun.şükür ediyom hep.niye sormuştunki acaba.dişlerime bakmamla alakalımı:rolleyes:

13. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    temennilerin sektörümüze balta vurucak cinsten gibi geldi de:)senin sektörü istila edicektik işsiz diş hekimleri olarak:)

Ozge Deniz bunu beğendi.
  14. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    inşallah en kısa zamanda herkes sende dahil olmak üzre emeginin karşılıgını alır.sektöre darbe vurmak için yazmamıştım.tüh tüh:) .neyse ama tabi benim de dişimde sorunlar olmuyo deil.2 köprü var.sonra üstdeki 20 lik dişim arada agrıyo.çıkmışda:D :D dişçilere herzaman ihtiyaç var yani.iyi forumlar gökhan...;)

15. ali cengiz

ali cengiz Yeni Üye

Seviye:
    zaten tahmin etmiştim burası dişhekimi forumu olur diye eh şimdi sayımız üçe cıktı; bizde bisikletçi diş hekimleri forumu kuralım arkadaslar

16. ali cengiz

ali cengiz Yeni Üye

Seviye:
    zaten tahmin etmiştim burası dişhekimi forumu olur diye eh şimdi sayımız üçe cıktı; bizde bisikletçi diş hekimleri forumu kuralım arkadaslar

17. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    vayy böülücülük haaa :D :D :D ... olmaz valla ben mesleğimi brakırım forumumu bırakmam amandeyim ..

ben tanımında mesleğimi hiç hatırlamıyorum bir birileri bana haa omu bisikteci hakan mı diyince acayip mutlu oluyarum valla .. yaşasın bisikletforum

bisikletci bunu beğendi.
  18. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    4 üz 4:)bi de atacan ark.ımıs war:)okul arkadaşım:)

19. cruphasulie

cruphasulie Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geldim geldim, buradayım:in:
    Terzi kendi söküğünü dikemezmiş derler haklılar özellikle bizim meslek grubu için :)
    Bilmem sizede oluyormu soğuk havalarda bisiklet kullanırken ön (özellikle alt ön)
    dişlerde hassasiyet oluyor. Buna karşı ne yapılabilir?
    (dişhekimi foruma da yazıyım bunu :) )

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  20. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    ya gercekten ıı bır konu bencede full face kask cok gereklı bırsey cene korunması dıslerın korunması acısından dıslerım le de aram cok ııdır sewerım onları gunde 3 kere fırlacadıım da olur ama genelde ıkı dır :) ama bem beyaz yapamadım herhalde rengı oyle o konuya gıcık oluyorum:D:D