Dış lastikte içe basıklık oluştu, yardım!

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni dış lastik aldım sorun halledildi. Teşekkürler.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Sabih Bağcı Hocam aynı sorun bende de var hutchinson equinox dış lastikte. Decathlonla görüşeceğim pazartesi günü iade işlemi için. Lastik oturmuyor janta, anca jant koruma bandını sökersem veya ince bir yapı takarsam öyle oturuyor ki o zaman da jant iç lastiği patlatıyor (denedim aynen böyle oldu). Aynı sizdeki olay bende de oluyor yolda giderken tak tak tak sanki düz yol değilde kasisli yolda gidiyormuşum gibi sinir bozucu bir his.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sorunun iki farkli tanimlamasi var:

Birincisi, iç lastik tam olarak oturtulamamiş olabilir. Ic lastigin iceride kivrilmis olmasi, verilen havanin iceride homojen bir sekilde dagilmamasina ve lastikteki stabil durusun bozulmasina neden olmus olabilir.

Ikincisi ise, lastik telli ise sokup takma esnasinda teller yamultulmystur. Lastigin sokulup duzeltilmesi gerekir. Goz karari ile bu duzeltme islemi rahatca uygulanabilir.

Bunlarin ikisi disinda bir neden yok. Hemen lastik bakmaya baslayacak bir dyrum sozkonusu degil.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kuzey Ege Yok hocam ne yaptıysam olmadı, bi yamuklukta yok yanlarında dikkatlice baktım ancak. Jantın korumasını ince koyunca sorun olmuyor (jant kesiyor o zaman) ancak koruyamayı normale alınca sorun başlıyor. Dün jant akoru için gitmiştim lastikten dolayı öyle dönüyormuş onu gördüm. Defalarca söküp taktım da yok yine olmadı :agla::agla: Ben şahsen hiç ama hiç önermiyorum şu lastiği. Yolda bırakır adamı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Owlknife olmasin zaten ya bisikletten sogutuyor adami :( yeni dis lastik aldim gecici sureligine. Decathlonu ariyim ne derler bilmiyorum ugrastirmasalar bari :krktm:

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Auron Sanchez dış lastikle sorun çözüldü mü?
bisiklet yeni mi?modeli?

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
yük bi
@Auron Sanchez kaç kilo o benim triban 11 kg :)
Yokuşta falan nasıl

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Owlknife Bisikletin kilosundan çok senin bacağına bakar, yarışmadığın sürece kilonun çok önemi yok. 9.200 olması lazım, şimdiki lastikler 150-200 daha ağır 9.5 olmuştur rahat. 1 kilo da su taşıyorum 10.5 oluyor yolda sorun yok.

Owlknife

Forum Bağımlısı
Tepki
380
İsim
Samet Elmacı
Bisiklet
b'Twin
@Auron Sanchez şu an yarışmıyorum hızlanmam da gayet iyi ama ileride bir markanın bünyesinde yarışmak istiyorum gerçi o zaman bisiklet verirler :)

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@Sabih Bağcı

düşük havada olası bir darbede jant yanakları iç lastiği ezer ve yılan ısırığı gibi iki kesik atar, bu yılan kesiği / ısırığı.

bu arada 7,7psi maksimum biraz saçma değil mi?

lastiğin marka, modelini ve ebadını yazar mısınız
bi kaç başlığa baktım. bu mu yılan ısırığı doğrumu bu yorum ? zaten düşük basınçla kullanmayı pek sevmiyorum ama yinede merak ettim.

burada varmış cevap
(link)

Son düzenleme: