dış lastiklerin janta oturması için

UMUT ALAÇİÇEK

Aktif Üye
Tepki
71
arkadaşlar pazar günü karagöl gezisine katılmak için mtb me kalın dişli lastikler takacağım ama dış lastiklerin jantta tam oturması için ne yapmalıyım acaba bir keresinde taktım lastiklerde sekiz çizmeler oluyordu sekiz çizmeyi en aza indirmek için lastikleri nasıl takmalıyım acaba

Scudo

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
içlastiğinizde yama varsa zaten yamukluk yapar.

onun haricinde lastikleri şişirirken jantla lastiğin oturduğu yeri sabunlayın sampuanla köpürtün ve hızlıca hava basın bi anda gelen havanın yaptığı basınçla yerine oturucaktır ancak sabun eğerki lastiğin içine kaçarsa iç lastiğiniz yapışma olasılğıda var ancak ben bir sorun olucağını düşünmüyorm..

• Beğen
Tepkiler: qtay

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Merhabalar.

Tüm işlemlere sadece elde jantla başladığınızı düşünün.

1) Janta dış lastiği takın.
2) İç lastiğin sibobunu janta geçirip dış lastiği iç lastiğin içine geçirin. Düz durması falan önemli değil.
3) Çok az hava basıp iç lastiği biraz sert hale getirin ve elinizle dış lastiğin içine güzelce yerleştirin. (İç lastiğin kat yapmaması için)
4) Dış lastiği janta oturtun. Lastiği tamamen şişirmeden lastiğin yanaklarını üstten kavrayıp ileri geri yapın ve dış lastiğin yanaklarını janta oturtun. Bunu yaparken 360 derece tüm lastiği çalışın.
5) Sonra biraz daha hava, yine 360 derece janta oturtma.
6) Son olarak tam hava.

Bu sırayla yaparsanız lastikleriniz janta tam ve sıkı olarak oturur.

Aydın

UMUT ALAÇİÇEK

Aktif Üye
Tepki
71
açıklayıcı yardımlarınız için teşekkürler

peki tarık jantın içindeki lastiği çıkarmadan üstüne elektrik bandı sarsam bir zararı olurmu acaba

• Beğen
Tepkiler: SpirituaL

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
elektrik bandı sıcakta yapış yapış oluyor, ben pek tavsiye etmem. zefal'in bu iş için yapılmış bantları mevcut.

• Beğen
Tepkiler: Sencer Kan

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Jant bandı çıplak janta takılır. O yüzden dış lastiği çıkarıp öyle takın. Ben yazımınızdan lastiğin üstüne sarmak olarak algıladım olayı.

Elizde jant bandı yoksa ve elinizde eski bir iç lastik varsa onu güzelce jantın iç çeperi boyunda kesin. Ve janta geçirin. (En ucuz ve kolay yoldur) Sonra lastiği takın.

boenee

Üye
Tepki
0
herkese merhabalar arka lastiğim janta oturmuyor. dediğiniz bütün işlemleri yapmama ve yaptırmama rağmen bir düzelme olmadı. kullanırken etkisini hissetmiyorum ancak ne gibi bir zararı olabilir?