dış lastik seçimi

Tepki
4
Bisiklet
Carraro
ii akşamlar;

şu an bisikletimde 1,95 lik cst lastik var ama isediğim verimi alamıyorum lastiklerden.lastikleri kullandığım zeminde önemli snaırm =) bisiklete bindiğim 100 günden 90 ında asfalt da kullanıyorum.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederm =)

Scudo

Sungur Çağırgan

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Corratec
selam öncelikle hoş geldiniz
benim tavsiyem fazla yüksek diş yapısına sahip olmayan bir lastik seçimi sizi hem asfalt yollarda hem de arazide yormayacaktır
veya ikinci bir seçenek olarak iki adet dişsiz dış lastik ve bir de pompa alırsınız asfaltta bineceğiniz günler çoğunluktaysa dişsiz lastikle , arazide binecekseniz dişli lastikle kullanabilirsiniz
ben ikisi içinde tek bir model kullanıyorum ve gayet memnunum
corratec grip master lite

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
Bende crosser a katılıyorum bu konuda.
İki çift farklı lastiğiniz olur ve yerine göre bunları değiştirirsiniz.Yada hem yola hem araziye gidecek güzel modeller var Sch. Marathon gibi,öyle bir lastik işinizi fazlasıyla görecektir.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Rubenanın lastiklerine de bakabilirsin.Hem arazi hem yol uyumlu.Knearları dişli ortası düzdür.Yolda rahat gidersin toprağa girdiğinde de seni götürür.BEnde de cst 1.95 vardı.Söktüm cst 1.50 city serisi lastik taktım.Asfalttaki keyfine diyecek yok ama toprakta bisikletin üstünde duramassın.Sonra Rubenanın ats serilerinden aldım.Patlak önleyici serilerden.Muhteşem.Hem toprak hem asfalt bu kadar güzel bir arada sunulabilir.Fİyatlarıda 20 den başlıyo 130 a kadar çıkıyor.(tane fiyatları bu arada) benimki 21 liraydı.incelemek istersen pedal bisiklete bakabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Kerim KOÇAK

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@M.Burak KARADAĞ

Hocam verdiğiniz linke baktım rubena Patlamaz MTB Lastiği 26 x 1.90 modeli yol performansı nasıl yani lastikleri değiştirdiğim zaman asfaltta giderken gelen gır gır gır sesi kaybolucak mı fark edicekmiyim aradaki akıcılığı birde bu lastiğin açıklamasında saatte 10 11 km fark eder falan yazmış 26 x 1.75 Asfalt Lastiği daha hızlı gider dediği lastik diğerinin yarı fiyatına hangisini tavsiye edersin?Bir de patlama engelleme özelliği varmış lastiğin hiç patladımı sizinki?

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Kardeş o gır gır sesi göbekten de geliyor olabilir.Ona bir baktırmak lazım.Ama lastikten geliyorsa kesinlikle ortadan kalkacaktır.1.75 taktırsanda olur.Ama 1.75 yol lastiği.Öteki 1.90 lık olan hem dağ hem yol uyumlu bir lastik.Yol lastiğiyle kumda zor gidersin ama rubenanın o 1.90 lık lastiğini alırsan rahat edersin.Ben patlamaz seri rubena+28 lira zefal patlak önleyici bant kullanıyordum.Lastiğimden raptiye söktüğümde lastiğimin patlamadığını gördüm.
Tek başına rubena ats seriside bizim pıtrak dediğimiz dikenlere karşı bisikletin tekerleklerinide koruyacaktır. :D ayrıca soru olursa öm atarsın konuşuruz.

• Beğen
Tepkiler: Kerim KOÇAK

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@M.Burak KARADAĞ

yok ya lastiklerden gelen sesi diyorum asfaltta yüksek hızda gidince mtb lastiği olduğu için dişler ses yapıyo işte ben 1,75 lik alıyım ozaman kullanırım bi süre zaten şehir içi ve şehirler arası kısa turlar (70-80 km) için kullanıyorum bisikletimi olmadı dediğin gibi ilerde 1.90 lığı alırım teşekkürler ilgin için aklıma bişey takılırsa pm atarım ;)