Dış lastik önerisi

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 aylık bisiklet sürüşümde 6 kere arka lastik patlattım. 20 liradan 120 lira masraf oluşturdu bana. Yolda bu işle uğraşmak da cabası.

Şu an kullandığım lastikler merida reacto 400 ile verilen lastikler. Yine 700x23c lastikler ile devam etmek istiyorum. Aradığım ürün zırhlı ve zırtpırt patlamayan bir lastik. Yol tutuşunun iyi olması da önceliklerim arasında. Ağırlığı vs. önemli değil yarışçı değilim neticede.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Hep arka lastiğin patlıyor olması çok normal değil. Diken veya cam kırığı gibi birşeyin lastiğinize saplanıp kalmış olması veya jant teli başlarından birinin lastiği kesmesi söz konusu olabilir. Önce lastik ve jantınızı kontrol etmenizi öneririm.

Üst seviye koruma sunan yol lastiği olarak da Schwalbe Durano Plus ve Continental Gatorskin modellerine bakabilirsiniz.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@TontonCocuk zefalin lastik ici kormuasından yaptırdım, dışlastik ve içlastik arasına. gayet memnununm tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: TontonCocuk

Murat GÖNÜL

Aktif Üye
Tepki
72
Benim scwalbe marathona geçince tüm patlama derdim bitti, fakat lastikler gerçekten ağır ve yuvarlanma direnci kendini hissettiriyor.
Konu kirliliği yaratmadan burdan sorayım, uzun bir tura çıkacağım ve lastiklerin beni zorlamasından korkuyorum, arkaya 700x27C marathon öne 700x25c yuvarlanma direnci düşük hafif bişeyler taksam olur mu ? Nasıl olur ?

• Beğen

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Gatorskin al patlaması gerçekten çok düşük bir ihtimal...

• Beğen

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
Teşekkürler tavsiyeleriniz için.
@M.Bedir max 130 psi ben 125 - 120 basıyorum genelde.
@Kazuya ilk başta dış lastik değişimini denemek istiyorum. Olmadı ek önlem olarak dikkate alacağım. Teşekkürler
@Murat B. ben 105 kilo olduğumdan aslında ona bağlamıştım ama yine de dikkate alıp inceleyeceğim. Genelde cam kırığı çıkıyor patlaktan sonra lastikte. Sizce bu iki tercihten hangisinin yol tutuşu daha iyidir.

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şöyle bir dış lastik almayı düşünüyorum, şehir bisikleti kullanıyorum. Sizce nasıldır bu lastikler, alınır mı?
(link)

.